Menu

Nové Samsung telefony by mohly mít čtečku otisků prstů na boku

Když společnost Samsung poprvé představila telefony se čtečkou otisků prstů, nacházely se v domovském tlačítku na přední straně. Po přechodu na Infinity displeje s minimálními rámečky se přešlo na zadní stranu. V zahraničí se nyní mluví o tom, že nový Samsung telefon obdrží čtečku otisků prstů v rámu, podobně jako to ještě nedávno měly Sony telefony.

Bude mít nový Samsung telefon čtečku otisků na boku?

Přímo v Jižní Koreji se spekuluje nad tím, že se chystá Samsung telefon, který bude mít čtečku otisků prstů v rámu na boku. Představení bychom se měli dočkat ještě tento rok. Je jasné, že nepůjde o vlajkové modely z řady Galaxy S10. Těch se dočkáme až v příštím roce a velice pravděpodobně již přinesou čtečku otisků prstů v displeji. Mnohem více to nasvědčuje tomu, že se čtečka v rámu objeví u střední třídy. Mohlo by se jednat o nástupce Samsung Galaxy A8 (2018), o kterém se v poslední době také hodně spekuluje.

Sony Xperia XZ1 Compact bok

Koneckonců přemístění čtečky otisků prstů na zadní stranu se Samsungu moc nepovedlo a u mnoha telefonů se setkala společnost s kritikou. Přemístění do bočního rámu by mohlo vyřešit problémy s umístěním a zároveň by to Samsungu umožnilo vytvořit líbivější design zadní strany. Řada majitelů Sony nebo Motorola telefonů, které jsou známé čtečkami otisků v rámu telefonu, si umístění pochvalovalo. Z osobní zkušenosti také můžeme napsat, že čtečky s tímto umístěním se nám používají pohodlně.

Chtěli byste Samsung telefon se čtečkou otisků na boku?

Zdroj: phonearena.com

 

Komentáře

Zavovi

zavavov 1

13.9.2018 10:14

No já taky nechápu, koho napadlo tu čtečku otisků dávat na zadní stranu. Přijde mi to dost nepraktické. U toho Sonyho se mi to hodně líbilo, ale poslední XZ2 už to taky nemá a je to škoda.

Was3k

Vašek Švecexternista 7

13.9.2018 11:23

Proč ne, čtečka otisků na boku je hodně dobře použitelná, osobně mi vyhovuje i na zádech a naopak nejmíň mi sedí ve předu – nebudu se hádat co je a není praktičtější, každý máme jiné preference.

Carda

Carda -3

13.9.2018 15:27

Můj první mobil se čtečkou otisků je Huawei Mate 10 který ji má ve předu a nemůžu si na to vůbec stěžovat navíc jsem si zvykl i na ty gesta tak že SW tlačítka mám schované a co se týče boku to ujde ale záda opravdu ne je to blbý umístění a příklady s kapsou si nechte od cesty.

Xzeit

xzeit 1

13.9.2018 21:26

Však jasně, kde jinde by měla být čtečka otisků, než zepředu – tedy na té straně, kde je dotykový displej, přes který se mobil ovládá. To si asi někteří moc neuvědomují.

RSS (komentáře k článku)