TOPlist

Nový RedmiBook 15 Pro potěší nízkou cenou a solidním výkonem

RedmiBook 15 Pro představen

Společnost Xiaomi konečně po poměrně dlouhém čekání představila nový RedmiBook 15 Pro a kromě něj také RedmiBook e-Learning Edition, který je určený pro studenty. V tomto článku si však představíme první z nich. Zaujme přitom hned v několika ohledech.

RedmiBook 15 Pro představen

Dominantou je zde 15,6″ displej s Full HD rozlišením a tělo, ačkoliv by se mohlo zdát že je hliníkové je ve skutečnosti tvořeno z polykarbonátu. Má to však i své výhody, jelikož je díky použitým materiálům notebook poměrně lehký (1,8 kg) a tenký (19,9 mm). Potěší také výdrž, která je díky 46 Wh akumulátoru stanovena až na 10 hodin při běžném používání a dobíjí se přes dodávaný 65 W adaptér, který je součástí balení.

RedmiBook 15 Pro představen

Pod kapotou tiká procesor Intel Core i5-11300H spolu s grafickou jednotkou Intel Iris Xe. Sekunduje mu 8 GB DDR4 RAM a 512GB NVMe SSD úložiště. Portová výbava v sobě zahrnuje 2x USB-A 3.2 Gen 1, HDMI, ethernet, čtečku SD karet nebo audio jack. Je tedy trochu překvapivé, že zde nenalezneme žádný USB-C port. Systémem je samozřejmě Windows 10 ve verzi Home. A cena? Za RedmiBook 15 Pro zaplatíme 50 000 INR, což je asi 14 500 korun bez daně.

Koupili byste si takový notebook?

Zdroj: GSMArena

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)