TOPlist

Nové video odhaluje klíčové funkce i design HarmonyOS 2.0. Jak se vám líbí?

HarmonyOS video

Je téměř jisté, že Huawei začne HarmonyOS zavádět do svých zařízení již v červnu, ovšem nové video systém odhaluje s předstihem. Můžeme tak již nyní vidět klíčové funkce a změny oproti klasickému EMUI založeném na Androidu. Změn je poměrně dost, na druhou stranu nejsou nikterak drastické.

Nové video odhaluje systém HarmonyOS 2.0

Asi tou největší změnou je nové ovládací centrum. To se nyní otevírá přejetím od pravého horního rohu (podobně jako na iPhonech). Pokud stejné gesto uděláte na levé horní straně, otevře se vám vyhledávání. Telefonem na videu je Huawei Mate 40 Pro a z videa je patrné, že se aplikace otevírají mnohem rychleji než na EMUI. Jak ale správně podotýká muž stojící za kamerou, funguje to zatím pouze pro již předinstalované aplikace. Aplikace či hry třetích stran tak rychlé starty mít prý ze začátku nebudou.

What’s New in HarmonyOS 2.0 Upgrade

What's New in HarmonyOS 2.0 Upgrade

Co se týče nějakých vizuálních změn, Huawei zůstává věrný designovému jazyku z EMUI (konkrétně verze 11). Firmě muselo dát obří množství práce vyvinout uživatelsky přívětivé prostředí a tak by byla hloupost jej nějak zásadně měnit.

Jak se na HarmonyOS těšíte?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)