Nové úložiště Samsungu je 4krát rychlejší než SSD disky

nove uloziste samsung pamet telefonu

Budoucí Samsung telefony, včetně ohebného Samsung Galaxy Fold budou vybavené novou verzí úložiště, ta je dvakrát rychlejší než předchůdce. Korejská společnost tvrdí, že nové úložiště má poprvé specifikace eUFS 3.0.

Nové úložiště Samsung je dvakrát rychlejší než předchůdce

Poprvé byly eUFS paměti představeny v roce 2018. Samsung zaručoval rychlost čtení až 860 MB/s a rychlost zápisu až 255 Mb/s. Nová verze eUFS 3.0 má rychlost čtení až 2 100 MB/s a rychlost zápisu až 410 MB/s. Dokonce i UFS 2.1, které Samsung představil v lednu 2019 jsou pomalejší.

eUFS 3.0 pamet nove uloziste samsung

Samsung tvrdí, že nová verze úložiště je 20krát rychlejší než typické microSD karty a 4krát rychlejší než SATA SSD disky. Teoreticky si uživatel bude moct do telefonu přenést FullHD film za 3 sekundy. Samsung počítá s využitím hlavně v budoucnosti, kdy budou mít telefony extrémní rozlišení a umět nahrávat videa ve vysokém rozlišení.

Nejprve se objeví verze se 128 GB a 512 GB. V druhé polovině tohoto roku budou k dispozici i verze s 256 GB a 1 TB. Prvním telefonem s touto novou generací pamětí, bude ohebný telefon Samsung Galaxy Fold.

Těšíte se na novou generací pamětí v telefonech?

Zdroj: engadget.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)