Menu

Sony se více přiblíží čistému Androidu, reaguje na přání uživatelů

Počátkem týdne jsme ve článku Nelíbí se vám prostředí od Sony? Možná se již brzy změní informovali o přípravách k zahájení betatestů konceptu nového uživatelského rozhraní. Vybraní majitelé Sony Xperia Z3 ze Švédska budou mít v rámci testování možnost vyzkoušet nové prostředí, se kterým budou v budoucnu přicházet na trh telefony této značky. Japonská firma včera publikovala další informace o celém projektu, včetně několika snímků obrazovek.

Nové prostředí Sony se odhaluje

Nové prostředí Sony se odhaluje

Zařízení Sony se svou grafickou nadstavbou nikdy příliš zásadně neodchylovala od čistého Androidu a přinášela spíše drobné kosmetické změny, na rozdíl od poměrně podstatných modifikací, které ve svém UI provádí například Samsung, LG, Xiaomi nebo další výrobci.

Testované prostředí bylo údajně vyvinuto v reakci na zpětnou vazbu od uživatelů. Sony popisuje svůj nový koncept jako kombinaci vzhledu a pocitu z čistého Androidu spojenou s nativními funkcemi, službami a aplikacemi. Nové uživatelské rozhraní je založeno na Androidu 5.1 Lollipop.

Nové prostředí Sony se odhaluje

Nové prostředí Sony se odhaluje

Beta test je otevřen jen pro pět stovek majitelů telefonů Sony Xperia Z3 ve Švédsku, přičemž platí pravidlo, že “kdo dřív přijde, ten dřív mele.” Účastníci musí počítat s tím, že při zahájení a ukončení testování mohou po nahrání firmware přijít o všechna nastavení a data, takže je doporučeno provést zálohu do počítače pomocí software PC Companion. Test není určen pro zařízení Xperia Z3 Compact.

Co říkáte na nové prostředí Sony?

Nová sestavení budou vydávána týdně od 27. července do 13. září. Cílem celého projektu je snaha přinášet uživatelům nejnovější verze Androidu rychleji než dosud s “kratšími cykly vydání.” Zní to jako výhra pro všechny zúčastněné, co říkáte? Co si myslíte o novém konceptu společnosti Sony, směřujícím k čistšímu Androidu? Podělte se o své dojmy a názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: Xperia Blog, Blog Sony Mobile, Phandroid, AndroidSPIN.

 

Komentáře

s3icc0

s3icc0

23.7.2015 14:21

no já říkám, že je to jedině krok správným směrem – a že sony už i bez toho byla aosp jako jeden z nejblíž …

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
23.7.2015 14:48

Skvela zprava, verim, ze uz tak perfektne odladene a rychle prostredi bude jeste lepsi. Bravo Sony…

pet

pet

23.7.2015 15:18

super zprava
hlavne odstranit otravne mini aplikace a bud presunout tlacitka pod displej nebo odstranit nevyuzite misto pod displejem. tj. konecne srazit ramecky nad apod displejem na ctvrtinu

Qels

z aplikace
23.7.2015 15:21

Sony měla vždy vzhled skoro čistého Androidu a příjemně propojené své funkce do tohoto prostředí. Další sbližování s čistým androidem působí trochu zbytečné. Drobné změny určitě vítám, které budou navíc založené na reakci uživatelů. V tomhle Sony vede. Zajímá se o uživatele. Škoda, že prodeje tomu moc neodpovídají. Optimalizace je na velmi dobré úrovni.

optimas

z aplikace
23.7.2015 16:33

Počkejte až se tu objeví faktuzuplnejdebil ten vám hned řekne jak je Sony na prd. On ke ten správný expert na svém místě

Silver

Silver

23.7.2015 16:52

Mám Z3 a sony mám fakt rád, ale měli by vytvořit nějaké svoje prostředí. Čistý android je prostě tak moc sterilní a ošklivý, ale zase aspoň je to rychlé (ale i tak sony mělo vždy pěkně odladěné prostředí). Pokuď ale zmenší ikonky (což teď je fakt jak pro slepce) tak bych klidně byl pro, ale radši bych chtěl kdyby vytvořili nějaké svoje prostředí.

Lukáš

Lukáš

23.7.2015 18:09

Otravné miniaplikace? Pokud nechci, tak o nich nevím… Spíš myslím, že to je dobrá fičura.

Mr. Arakin

Mr. Arakin

z aplikace
23.7.2015 18:11

Lukáši na pet vůbec nereaguj. Má naučené 3 fráze které mektá pořád dokola v každé diskusi.

pocket

z aplikace
23.7.2015 18:44

love sony

Andrejxd

z aplikace
23.7.2015 19:02

Optimas… To si napisal uplne presne. Dufam ze si to ten dilino precita

Pavel

Pavel

z aplikace
23.7.2015 19:53

Faktuzuplnejdebil umřel.
Sliboval to tu mockrát.

Wil-M

wilm 0

z aplikace
23.7.2015 22:48

hlavně to pro ně znamená méně práce při vytváření aktualizací systému

Mark

Mark

24.7.2015 7:18

No podle te ikonky telefonu se desim AOSP dialeru. Snad budou mit dost rozumu tam nechat ten Sonacky.

mirek

mirek

24.7.2015 10:41

Pro mne by byla podstatná změna, kdybych si mohl z továrního sestavení odebrat ty aplikace, které nepoužívám a používat ani nechci. Sony Xperia Z2 a Sony Xperia tablet Z3 Compact používám čistě jako pracovní nástroje a celá řada různých sociálních aplikaci mne v práci otravuje, nijak mi nepomáhají a zdržují tím, že je musím vždy po čase znovu “vypínat” a odinstalovat nové upgrady. Pořídil jsem si Sony díky velké operační paměti, aby mne nezdrzovalo načítání a zpracování pracovních podkladů.

SeppWinkler

SeppWinkler

24.7.2015 11:51

Neviem, čo majú všetci s tým čistým Androidom. Práve Google vôbec nevyniká dizajnérskymi schopnosťami a ich súčasné prostredie je jednoducho škaredé. Nikdy som netúžil mať každú aplikáciu v inej farbe zo 16 bitovej palety, nikdy som netúžil mať ikony farebné, ako obal Lego Duplo. Sú aj ľudia, čo majú radšej decentnejší vzhľad.

ja

ja

25.7.2015 0:19

SeppWinkler: A pak jsou tady lide kteri vubec neresi barvu ikonky, ale dulezitejsi je vykon a odladenost. A v tom se zadna nadstavba ani neblizi nexusu. Pokud ti vadi jenom ikonky, neni nic jednodusiho jako nainstalovat si nektery z alternativnich launcheru ktere podporuji zmenit temata vzhledu.

Samone

Samone

25.7.2015 1:41

SeppWinkler: Souhlasím…vzhled čistého androidu je děs běs… Android mám rád, ale v “originálním” vzhledu bych ho používat nechtěl…
Ja: Výkon a odladěnost je jistě zásadní, ale pokud se mi např. dialer místo za 0.22s spustí za 0.26s s příjemnějším vzhledem, rád si “počkám”… :-)

Faktuzmetedmegamocinkystvete

Faktuzmetedmegamocinkystvete

25.7.2015 9:29

Do roka, max do 2 a o Sony si toho ohledně mobilních zařízení moc nepočeteme :)

Remen

Remen

25.7.2015 20:37

Čo to je za idiota tan faktuz……….? Zjavil sa už vo viacerých diskusiách a vždy k veci. Nie sú jeho rodičia súrodenci?

Jana

Jana

25.8.2015 12:56

Nahoře v liště se mi zobrazila ikona škrtlého ucha, co to je a jak se toho zbavit. Děkuji

RSS (komentáře k článku)