Sony se více přiblíží čistému Androidu, reaguje na přání uživatelů

sony_ico

Počátkem týdne jsme ve článku Nelíbí se vám prostředí od Sony? Možná se již brzy změní informovali o přípravách k zahájení betatestů konceptu nového uživatelského rozhraní. Vybraní majitelé Sony Xperia Z3 ze Švédska budou mít v rámci testování možnost vyzkoušet nové prostředí, se kterým budou v budoucnu přicházet na trh telefony této značky. Japonská firma včera publikovala další informace o celém projektu, včetně několika snímků obrazovek.

Nové prostředí Sony se odhaluje Nové prostředí Sony se odhaluje

Zařízení Sony se svou grafickou nadstavbou nikdy příliš zásadně neodchylovala od čistého Androidu a přinášela spíše drobné kosmetické změny, na rozdíl od poměrně podstatných modifikací, které ve svém UI provádí například Samsung, LG, Xiaomi nebo další výrobci.

Testované prostředí bylo údajně vyvinuto v reakci na zpětnou vazbu od uživatelů. Sony popisuje svůj nový koncept jako kombinaci vzhledu a pocitu z čistého Androidu spojenou s nativními funkcemi, službami a aplikacemi. Nové uživatelské rozhraní je založeno na Androidu 5.1 Lollipop.

Nové prostředí Sony se odhaluje Nové prostředí Sony se odhaluje

Beta test je otevřen jen pro pět stovek majitelů telefonů Sony Xperia Z3 ve Švédsku, přičemž platí pravidlo, že “kdo dřív přijde, ten dřív mele.” Účastníci musí počítat s tím, že při zahájení a ukončení testování mohou po nahrání firmware přijít o všechna nastavení a data, takže je doporučeno provést zálohu do počítače pomocí software PC Companion. Test není určen pro zařízení Xperia Z3 Compact.

Co říkáte na nové prostředí Sony?

Nová sestavení budou vydávána týdně od 27. července do 13. září. Cílem celého projektu je snaha přinášet uživatelům nejnovější verze Androidu rychleji než dosud s “kratšími cykly vydání.” Zní to jako výhra pro všechny zúčastněné, co říkáte? Co si myslíte o novém konceptu společnosti Sony, směřujícím k čistšímu Androidu? Podělte se o své dojmy a názory v diskuzi pod článkem!

Zdroje: Xperia Blog, Blog Sony Mobile, Phandroid, AndroidSPIN.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (20)