Nova Launcher s Google Now nyní funguje i na starších telefonech

nova launcher s google now

Před několika dny jsme psali o nové aplikaci, která umožní spojit Nova Launcher s Google Now. Jeden z neduhů, který aplikace měla, bylo to, že fungovala pouze na telefonech s operačním systémem Android 6 Marshmallow nebo Android 7 Nougat. To už ale neplatí a informační panel od Googlu si užijí i majitelé starších telefonů.

Nova Launcher s Google Now funguje i na Androidu 5 Lollipop

V nové verzi Nova Google Companion, jak se aplikace celým názvem jmenuje, byla přidána podpora pro starší Android 5.0 Lollipop. Kromě toho se dostalo také na opravu několika chyb, takže aplikace nyní běží ještě lépe. Bohužel pořád platí to, že aplikaci musíte stáhnout z externích stránek, protože vývojáři ji nemůžou vydat na Google Play. Porušovala by totiž podmínky Googlu.

Nova Launcher s Google Now

K fungování už je pak potřeba jen Nova Launcher ve verzi 5.2-beta2 nebo vyšší. Po instalaci stačí službu aktivovat v nastavení launcheru. K aktivování není potřeba placená verze Nova Launcheru, bez problémů funguje i na verzi zadarmo.

Nova Launcher
Nova Launcher

Začali jste již používat Google Now v Nova Launcheru?

Zdroj: androidauthority.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)