TOPlist

Nova Launcher návod: Jak nastavit plochu po vzoru telefonů Google Pixel 2?

Nova Launcher návod

Nova Launcher je bezpochyby nejoblíbenějším alternativním launcherem současnosti. Dnes pro vás máme Nova Launcher návod, který vám pomůže nastavit si plochu přesně po vzoru nových telefonů od Googlu.

Občas článku

Nova Launcher návod: Mějte plochu jako Google Pixel 2

Oblíbený launcher vyniká nejen ve své rychlosti a spolehlivosti, ale i v množství nastavení a přizpůsobení. I díky tomu je možné pomoci několika jednoduchých triků docílit toho, že vaše plocha bude vypadat podobně jako Google Pixel 2. Zachová si navíc bonusové funkce, které může i samotný Pixel závidět. Celý proces se skládá z několika kroků, které si nyní postupně představíme.

 

Telefon Google Pixel 2-konstrukce-predni strana

Nastavení tapety

Dnešní Nova Launcher návod začněme zlehka. Často jsou pro určité telefony symbolem samotné tapety, které se následně objeví na všech propagačních materiálech. I Google Pixel 2 takovou má, proto s ní v našem návodu začneme. Stáhnout můžete buď statický obrázek nebo přímo aplikaci, která simuluje pohyblivé tapety jako u skutečného Pixelu. Ty se pak objeví mezi seznamem živých tapet a lze je přidat.

Widget At A Glance

Podobně je na tom rovněž Widget s hodinami a počasím, který je pro Pixely typický. Zde nám nastavení Nova Launcheru nepomůže, stačí ale stáhnout bezplatnou aplikaci s názvem Another Widget. Té pak při prvním nastavení stačí pomocí voleb See your Events a Control the Weather udělit práva ke kalendáři a počasí. Volitelně můžete změnit aplikace, které se spustí po dotyku některé z částí Widgetu.

Another Widget
Another Widget

Adaptivní ikony

Díky adaptivním ikonám můžete zajistit, aby všechny aplikace měly ikony ve stejném stylu. U Pixelu 2 to znamená kruhový tvar. Jak tuto funkci povolit?

 • Přejděte do Nastavení Nova Launcheru.
 • Vyberte Vzhled a chování.
 • Aktivujte adaptivní ikony.
 • Vyberte styl jako kruhový a zaškrtněte Změnit původní ikony.

 

Vyhledávací lišta ve spodní části

Oproti jiným launcherům nabízí Pixel 2 vyhledávací lištu ve spodní části nad ikonem docku. Toho můžeme v Nova Launcheru snadno docílit včetně stejného tvaru i loga Google.

 • Přejděte do Nastavení Nova Launcheru.
 • Vyberte Dok a Searchbar in Dock.
 • Zvolte možnost Above icons.
 • Následně přejděte na domácí obrazovku, podržte prst na vyhledávací liště a zvolte Upravit.
 • Změňte tvar na oválný a logo pouze na barevné „G“.

 

Složky jako v Pixelu

Nova Launcher návod zakončíme tipem, jak nastavit složky ve stylu Pixelů. Ty budou ve svém náhledu zobrazovat ikony, které jsou uvnitř. Jak na to?

 • Přejděte do Nastavení Nova Launcheru.
 • Vyberte Složky a jako náhled složky vyberte Mřížka.
 • Jako Pozadí složky pak zvolte Pixel Launcher.

 

Nova Launcher
Nova Launcher

Využili jste náš Nova Launcher návod? Máte nějaké tipy, jak tento launcher nastavit?

Zdroj: androidcentral.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)