TOPlist

Nova Launcher 6.1 už je v betaverzi. Má dvě nové zajímavé funkce

nova launcher 6.1 beta

Před několika dny oficiálně vyšla nová verze Nova Launcher 6.0 a dnes už je k dispozici betaverze Nova Launcher 6.1. Novinek není zatím tolik, přesněji pouze dvě. Na druhou stranu ale obě jsou hodně zajímavé. Pojďme se na ně podívat blíže.

Nova Launcher 6.1 rozšiřuje tmavý režim a přidává notifikační tečky k ikonám

Už před časem Nova Launcher implementoval panel s informacemi na levé straně známý jako Google Discover (dříve Google Feed a Google Now). Kvůli podmínkám společnosti Google nesmí být přímo v launcheru, proto jej musíte aktivovat ruční instalací Nova Google Companion (APK soubor ke stažení ZDE). Na Pixel telefonech tento panel s informacemi funguje i v tmavém režimu. To Nova Launcher neuměl, od verze 6.1 už si však i v tomto panelu můžete zapnout tmavý režim.

nova launcher 6.1 tmavy rezim

S druhou novinkou se vývojáři vrací o rok zpátky k Androidu 8 Oreo, kde Google představil tzv. notifikační tečky. Pokud vám přijde do aplikace nějaká notifikace, tak ji neuvidíte jen v notifikační liště, ale i přímo u ikony. Tato funkce v Nova Launcheru nebyla, protože se vývojáři spoléhali na vlastní řešení, které ale nefungovalo příliš dobře. Nově se tak dostalo na klasické notifikační tečky. Vybrat si můžete velikost i umístění tečky. Potřeba již není dodatečná aplikace TeslaUnread, která měla právě na starost notifikace u ikon. Během několika dní bude aplikace TeslaUnread odstraněna z Google Play.

Pokud chcete využívat Nova Launcher 6.1, tak se musíte přihlásit do betaverze ZDE, anebo můžete novou verzi ručně stáhnout z APK Mirror. Počítejte však s tím, že se nejedná o stoprocentní verzi, může obsahovat chyby.

Nova Launcher
Nova Launcher

Používáte betaverzi Nova Launcheru, anebo si vystačíte s klasickou stabilní verzi?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)