Chytré karty Google Feed se mění na Google Discover. Nově se zobrazí i přímo na webu

Google-Discover

Google doslova miluje přejmenovávání svých služeb a aplikací dokola a dokola. Dnes jsme se dočkali přejmenování Google Feed. Poslední rok se takto nazývaly chytré karty Google Now. Od dnešního dne jde však o Google Discover. Podle společnosti nový název lépe odráží tuto službu. Jejím cílem je hlavně usnadnit objevení nového zajímavého obsahu z webu z témat, které vás zajímají. Není to ale jen o přejmenování, Google představil i několik novinek.

Google Discover je nový název pro chytré karty Google Feed

Discover se objevuje v hlavní aplikaci Google, pro několik telefonů se také ukazuje v levé části domovské obrazovky. Jde například o Pixel telefony, Android One zařízení nebo třeba mobily společnosti Sony. Novinkou je však to, že tyto chytré karty se objeví také na hlavní webové stránce Google.com. Prozatím však pouze v mobilní verzi.

google discover chytre karty google feed now

Další novinkou je rychlé vysvětlení toho, proč zrovna daný obsah vidíte. Klepnutím na záhlaví se dostanete hlouběji k danému tématu a můžete celé témat začít rychle sledovat a v budoucnu dostávat nové informace. Zároveň se s Google Discover bude v chytrých kartách objevovat více videí a také článků, které nejsou nově vydané, ale staršího data.

Jako příklad se uvádí to, že když začnete plánovat výlet, tak se vám mezi chytrými kartami může objevit tři měsíce starý článek s tipy na výlet v dané oblasti. Přijde také větší kontrola toho, zda chcete na dané téma více či méně obsahu. Nově bude schopen dokonce zobrazit obsah ve více jazycích. Aktualizace s novým a výše zmíněné novinky se budou postupně uvolňovat v následujících týdnech.

Google
Google

Používáte chytré karty Google?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)