Podpora iMessage pro Android se odkládá. Aplikace Nothing Chats není bezpečná!

Nothing
  • Aplikace Nothing Chats byla publikována tento týden, iMessage pro Android se blíží
  • Majitelé Nothing Phone (2) jsou zatím jediní, kteří si aplikaci mohou stáhnout
  • Stahování nedoporučujeme, současná verze má problémy s bezpečností

Měla to  být velká sláva, iMessage pro Android. Majitelé Nothing Phone (2) měli být první, kteří budou moci používat aplikaci Nothing Chats, která zpřístupní iMesaage ve světě Androidu. Betaverze aplikace se v Obchodu Play skutečně objevila, její používání ale nedoporučujeme. Co se stalo?

Aplikace Nothing Chats v současné verzi nebyla pro uživatele bezpečná, komunikace neprobíhala skrze zabezpečený protokol a zprávy nebyly zašifrované. A to je věc, kterou si v dnešní době nemůže dovolit zkrátka nikdo a jsem docela překvapen, že něco podobného se dostal do aplikace, kterou autoři v Obchodu Play publikovali.

Ano, bavíme se pouze o betaverzi. Za současné situace by nebylo těžké zachytávat kompletní komunikaci, kterou byste skrze aplikaci Nothing Chats posílali. A to je na začátek solidní reputační rána… Věřím, že vývojáři si už příště dají pozor a aplikaci upraví tak, aby požadavky na bezpečnost splňovala. Ale čekání nemusí být krátké, další vývoj budeme sledovat.

Těšíte se na iMessage pro Android?

Zdroj: phonearena

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)