TOPlist

Osahali jsme Honor MagicBook Pro 16. Chlubí se AI funkcemi i solidními parametry

honor magicbook pro 16
  • Honor představil na MWC nový notebook
  • Pyšní se solidními parametry i skvělým displejem
  • Nechybí skvěle zpracované propojení s mobilem

Společnost Honor se rozhodla spojit vysoký výkon s umělou inteligencí. A výsledkem je MagicBook Pro 16. Hned při prvním pohledu do specifikací si nejspíše všimnete grafické karty Nvidia GeForce RTX 4060 s 8 GB VRAM. Díky té můžete použít notebook jako herní zařízení, nebo také pracovat s editem videa a vizuálními efekty ve vysokém rozlišení. Potenciál GPU nesráží ani procesor Intel Core Ultra 7 155H nebo 32 GB RAM. Z hlediska úložiště je tu pak k dispozici 1 TB SSD.

Model zaujme i svým designem, především duhovými odlesky, které v bílém provedení víko notebooku odráží. Potěší také tenké rámečky okolo displeje, obrazovka zabírá 93 % přední strany. Displej má úhlopříčku 16 palců a nadstandardní rozlišení 3072 x 1920 px. Maximální jas 500 nitů je pak průměrem. Nechybí sice podpora HDR, která však vzhledem k jasu a celkové (ne)podpoře Windows není tím pravým prodejním argumentem.

Honor_MagicBook_Pro_16_1

V Honoru mysleli rovněž na zvuk. Notebook disponuje šesti reproduktory, a podle výrobce by měl dokonce podporovat i prostorové Spatial Audio.

Honor_MagicBook_Pro_16_2

Jak jsme již naznačili, Honor MagicBook Pro 16 využívá ve velké míře AI. Díky tomu si můžete například vytvořit MagicRing, což je praktický ekosystém vašich zařízení. Jeho základní funkce je jednoduché přesouvání souborů ze smartphonu do notebooku či naopak. Možné je ovšem také sdílení obrazovek, dokumentů, kamer či notifikací. Variant využití je však ještě mnohem více.

MagicRing se navíc samozřejmě neomezuje pouze na 2 zařízení. Tento uzavřený ekosystém se tak může hodit i v rámci menších pracovních skupin, kdy se díky němu budou moci všichni jednoduše a efektivně podílet na projektu. AI vám také bude zpříjemňovat práci přímo s Windowsem. Pomůže vám s hledáním požadovaného obrázku, jednoduchým shrnutím dokumentu, nebo lepším pochopením textu.

Podívejme se taktéž blíže na použitý procesor, Intel Core Ultra 7 155H. Skládá se z 16 jader v režimu 6+8+2. Na nejvyšší výkon je jich tedy zaměřených 6, a ta mají maximální taktovací frekvenci 4,8 GHz. Další skupina, 8 jader, obětuje výkon na úkor úspornosti, a její frekvence je tak omezena na 3,8 GHz. Poslední 2 jádra jsou označena jako „low-power“, ale v případě potřeby mohou také vyvinout frekvenci 3,8 GHz. A nakonec v procesoru nechybí ani dvojice jader Intel Neural Compute Engines 3. generace pro optimalizací různých úkolů procesoru pomocí AI.

Honor MagicBook Pro 16 disponuje 75Wh baterií. S tou podle výrobce dokáže vydržet v zátěžovém testu PCMark až 10 h. Také váží 1,86 kg, což je vzhledem ke komponentům až překvapivě málo. Cena zatím není známá, nízká ovšem nejspíše nebude. Co na MagicBook Pro 16 říkáte? Za nás jde o slibně vyhlížející notebook, který by mohl být na trhu více než úspěšný.

Co se vám na Honor MagicBook Pro 16 líbí nejvíce?

Zdroj: GSMArena, TechPowerUp, NotebookCheck, Honor

Tomáš Křišťál
O Autorovi - Tomáš Křišťál

Tomáš je už od dětství fanouškem IT, především v oblasti chytrých telefonů a počítačů. Jeho první smartphone byl Samsung Galaxy Mini S5570i, postupem času však… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)