Nokia testovala tajně Android jako zadní vrátka z krize

android-nokia-920

Společnost Nokia zažívá v posledních letech hořké období. Po suverénní vládě mobilního trhu přišel strmý pád, který nezklidnil ani přechod na platformu Windows Phone. Spolupráce Microsoftu s Nokií měla vypršet ke konci roku 2014, a tak měla finská společnost možnost změnit svou dosavadní strategii. Nikoho nejspíše nepřekvapí, že Nokii padl do oka systém Android, který v současné době dominuje v mobilních přístrojích. Nyní vypluly na povrch informace, že Nokie skutečně Android na svých přístrojích testovala, ačkoliv to tiskovými prohlášeními striktně odmítala. Lumie s Androidem tak nebyla zdaleka taková utopie, jak se mohlo zdát.

Nokia-Lumia-Android

Nyní už je téměř jisté, že se Lumií s Androidem nikdy oficiálně nedočkáme – Microsoft totiž koupil hlavní část Nokie, která stojí za mobilními telefony. Vůbec bychom se nedivili, kdyby právě strach z přestupu na Android byl důvod, proč tento gigant Nokii koupil. Téměř 80 % telefonů s Windows Phone tvoří právě přístroje od Nokie.

Škoda. Lumie s Androidem mohla vypadat velmi dobře.

Jak by se vám líbila Lumie s Androidem?

zdroj: gsmarena.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)