Nokia představila levné 4K Android TV i Android TV box pro Evropu

levná 4k televize

Jestliže hledáte novou televizi a žijete v jakémkoliv koutu Evropy, měli byste zbystřit. Nokia totiž představila levné 4K Android TV i Android TV box pro Evropu. Navíc nabízí řadu výhod jako je například podpora HDR10. Pojďme si je tedy představit.

Nokia představila levné 4K Android TV

Televizory budou dostupné v několika variantách od 43″ přes 55″ až po 75″ velikosti. Všechny televizory budou mít 4K rozlišení, HDR10, dálkový ovladač s podporou Google Asistenta a firma hovořila o jakémsi bližším propojení s telefony Nokia. Jsme si ale jistí, že i ostatní Android telefony budou fungovat bez problémů. Co se týče ostatních specifikací, obnovovací frekvence je u všech modelů 60 Hz, tedy pro konzole aktuální generace v pořádku, na Playstation 5 nebo Xbox One bychom možná koupili něco lepšího. Za zmínku stojí rovněž 4x HDMI výstup a systém Android 9, který bude v této verzi ve všech modelech.

Kromě jiného společnost představila také 32″ model 3200A s Full HD rozlišením a podporou HDR a v neposlední řadě také Android TV Streaming Box 8000. Ten disponuje Androidem 10, podporuje 4K a nalezneme zde také ovladač s Google Asistentem. Nalezneme zde samozřejmě také nativně předinstalované aplikace jako je Netflix, YouTube, Amazon Prime Video nebo Google Play. Na oficiální ceny si ještě nějakou chvíli počkáme, Nokia ovšem avizovala, že půjde o levné televizory. Za Streaming Box 8000 zaplatíme 99 EUR, což je asi 2 600 korun.

Co říkáte na nové televizory a Streaming Box?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)