TOPlist

Nokia žaluje Oppo za neoprávněné užívání patentů

Nokia Oppo patenty

Společnost Nokia, teď už spíš jen značka odkazující na dřívější finské mobilní impérium, žaluje čínskou firmu Oppo za nedovolené užívání některých jejích starších patentů. Má jít údajně o technologie, na jejímž využití se nejprve obě strany dohodly v roce 2018. Nokia teď položila za patenty na stůl vyčíslení nových požadavků, které Oppo odmítlo. První jmenovaná firma tak reaguje žalobou.

„Vyjednávali jsme o prodloužení patentové registrace, ale Oppo naši férovou a opodstatněnou nabídku odmítlo. Soudní spor je pro nás vždy až tou poslední variantou a nabídli jsme, že zahájíme nezávislé a neutrální rozhodčí řízení, abychom záležitost vyřešili smírně,“ uvedla ke kauze Nokia. Druhá strana prý naopak popsala jednání jako „šokující“ a narušující dosavadní férová jednání. Žaloba se týká trhů v Anglii, Německu, Francii a Indii.

Zatím nebylo zveřejněno, co přesně je předmětem sporu. Významná audio technologie OZO, kterou má Oppo v několika telefonech to ovšem údajně není. Na žalobě na straně Nokie pracují stejní právníci, kteří dokázali vyhrát spory o patenty i v souboji s firmami Lenovo a Daimler.

O co by asi v patentu mohlo jít?

Zdroj: Gizmo

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)