Nokia chce být náhradou za Nexus telefony

Nexus telefony

Nové Nokia telefony jsou již brzy tady. Společnost HMD, která je vyrábí, má obrovské plány, chtějí nahradit Nexus telefony. A to díky rychlým aktualizacím, čistému androidu a spolupráci s Androidem.

Dokáže Nokia nahradit Nexus telefony?

Řada Google Nexus telefonů je nyní mrtvá, nahradily je dražší telefony Pixel. Mnoho lidí považovalo Nexus telefony za ten ideální střed Android telefonů, kdy dostanou vše, navíc s čistým androidem a nebudou muset platit 20 tisíc korun. Společnost HMD Global chce s novými Nokia smartphony vzít několik hlavních prvků Nexusů a vrátit je zákazníkům.

Měli bychom se tak dočkat věcí, jako je čistý Android, rychlé aktualizace a konkurenceschopné ceny. Nedávno HMD Global oznámilo nové partnerství s Googlem a Foxconnem, což by k tomu mělo přispět.

„Výrobci stále přidávají nadstavby, ale s aktualizací je to horší. Uživatelé mají právo mít nejnovější verzi. My se budeme snažit vydávat nejnovější verze a opravy ihned, jakmile budou k dispozici od společnosti Google,“ řekl viceprezident HMD Global Per Ekman.

Současně představené telefony Nokia 3, 5 a 6 běží na zcela čistém Androidu. Nicméně měl by to být jen začátek, HMD Global chce mnohem více spolupracovat s Googlem. My k tomu můžeme napsat jen – konečně! Teď už jen doufat, že se těchto věcí doopravdy dočkáme. S tímto přístupem by mohly Nokia telefony zaplnit mezeru na trhu, která po ukončení výroby Nexus telefonů vznikla.

Myslíte, že by Nokia mohla nahradit Nexus telefony?

Zdroj: knowyourmobile.com.

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)