Nokia slibuje dvojnásobnou kapacitu baterie

Baterie Nokia

Nokia aktuálně nejsou jen mobily, které pod značkou Nokia prodává společnost HMD. Stále existuje původní finská firma a výzkumná společnost Nokia Bell Labs, která pod ní spadá, přišla s patentem na baterii, která nabídne 2.5x vyšší kapacitu než aktuálně dostupné baterie, při zachování stejných rozměrů.

To už tady bylo, vzpomínáte?

Pokud sledujete novinky v mobilním světě, určitě vás napadne, že podobná informace proběhla světem již asi dvakrát za poslední 3 roky. Tyto baterie měly jednak změnit výdrž mobilních telefonů, ale hlavně zásadně změnit používání elektromobilů, kde by zdvojnásobení kapacity a dojezdu přineslo zásadní obrat při používání. První byla technologie Li-Metal a druhá od společnosti SolidEnergy. Bohužel ani jeden z projektů se nedostal do reálného využití.

Baterie SolidEnergy

Baterie od Nokia Bell Labs

Nokia Bell Labs slibuje využití speciálních materiálů pro vývoji akumulátorů s vysokou kapacitou. Bohužel nevíme nic o nasazení na trhu. Nokia Bell Labs si nechala technologii baterie patentovat a produkci budou mít na starost již jiní výrobci, kteří ji využijí v mobilech. Bude určitě zajímavé sledovat, kam se vývoj této baterie dostane. Pokud zvládne baterie vysokou zátěž, určitě by mohla znamenat malou revoluci v elektromobilitě. Nokia Bell Labs prezentuje také svůj patent jako baterii pro 5G a především internet věcí. V něm se setkáme s velkým množstvím senzorů, které potřebují napájení.

V čem by jste uvítali delší výdrž?

Zdroj: Nokia.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)