Nokia 8.1 je nový telefon střední třídy s HDR displejem a posledním Androidem 9 Pie

nokia 8.1 predstaveni

Společnost HMD Global dnes oznámila nový telefon Nokia 8.1. Na první pohled se může zdát, že se jedná o pokračování prémiového telefonu Nokia 8. Ve skutečnosti je to ale jinak. Jde o pokračování oblíbeného modelu Nokia 7 Plus. Tomu odpovídají i parametry, podle kterých se dá telefon zařadit do střední třídy. Jaké má telefon novinky?

Nokia 8.1 je nový Android One telefon, který nahradí hodně oblíbený model

Některým možná přijde novinka od HMD Global povědomá. V podstatě identický model se totiž představil v Číně již v říjnu pod názvem Nokia X7. Ostatně i tehdy jsme předpokládali, že se v Evropě bude prodávat pod názvem Nokia 7.1 Plus, tedy jako přímý nástupce oblíbeného modelu Nokia 7 Plus. Společnost HMD Global ale dnes oficiálně představila nový název. Pravděpodobně to i znamená konec původní řady Nokia 8, která nabízela nejprémiovější modely. Tou nejlepší řadou by se brzy měly stát modely Nokia 9, u kterých se očekává, že je HMD Global postaví přímo proti špičce trhu.

Introducing the new Nokia 8.1 – Smarter and better over time

Introducing the new Nokia 8.1 - Smarter and better over time

Zpátky ale k Nokia 8.1. Novinka se může chlubit displejem s poměrně velkým výřezem, který má velikost 6,18″ a FullHD+ rozlišení. Podporuje i technologii PureDisplay, což znamená podporu HDR10, který vylepšuje obraz v aplikacích jako je YouTubeNetlifx a Amazon Prime. O výkon se stará čipset Snapdragon 710, který doplní 4/6 GB paměti RAM a 64/128 GB úložiště.

Oproti čínské verzi můžeme vidět rovnou podporu Androidu 9 Pie a vzhledem k tomu, že jde o Android One telefon, tak se majitelé můžou těšit na čistý Android. Na zadní straně je čtečka otisků prstů a  duální fotoaparát s 12 a 13 MPx, samozřejmě se spolupracuje se značkou Zeiss. Světelnost je F/1,8, sekundární fotoaparát má F/2,4. Nechybí ani optická a elektronická stabilizace obrazu. Tělo telefonu je tvořeno kombinací kovu a tvrzeného skla. Baterie má kapacitu 3 500 mAh, Do prodeje by se telefon měl dostat ještě v polovině prosince. A to za cenu 400 eur, což je v přepočtu 10 500 Kč.

Jak se vám líbí Nokia 8.1?

Zdroj: gsmarena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)