Co říkáte na Nintendo Switch s Androidem? Qualcomm už na něm prý pracuje

Nintendo Switch s androidem

Pokud se vám líbí mobilní herní konzole Nintendo Switch, ale rádi byste takové zařízení s Androidem, tak dnes budete mít radost. Qualcomm teď prý takové zařízení připravuje. Výkonné procesory Snapdragon dobře slouží v našich telefonech, tabletech i některých počítačích a teď možná přijdou i do herních konzole. Jaké nabídne vlastnosti a parametry?

Qualcomm prý tajně vyvíjí herní zařízení, které poběží na Androidu 12 s vlastním upraveným prostředím. Od Nintenda Switch se má lišit plnohodnotnou nabídkou Google služeb, které sebou nese systém Android. Podobně jako populární konzole Nintenda má mít i novinka od Qualcommu odnímatelné herní ovladače. Přítomná bude prý i možnost připojit zařízení k TV a pokračovat v hraní.

Připravované herní zařízení od Qualcommu má být vybaveno 6,5“ FHD+ displejem. Orientace na hry a zábavu bude nejspíš směrodatná, jelikož ze zařízení nepůjde telefonovat. Mobilní hraní má pohánět baterie o kapacitě 6000mAh s podporou Qualcomm Quickcharge technologie. Herní konzole od Qualcommu s Androidem velká podobně jako Nintendo Switch, také nabídne mnohem více místa uvnitř zařízení než tenké telefony. To chce prý Qualcomm využít a provozovat svůj čip na vyšších frekvencích. Bude tak schopný dosáhnout většího a stálejšího výkonu než v těsných útrobách dnešních telefonů. Nová herní konzole má mít údajně aktivní chlazení pomocí ventilátoru, takže se nejspíš bude jednat o opravdu výkonné zařízení. Konzole má také obsahovat 5G modem pro internetovou konektivitu. Aktuálně se prý počítá s příchodem na trh v prvním kvartálu 2022. Společnost prý cílí na cenu okolo 300 USD (v EU nejspíš okolo 8000Kč).

Jak často hrajete na mobilu nebo tabletu?

Zdroj: phonearena

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)