Android míří na Nintendo Switch. Máme fotky, jak vypadá první verze

Nintendo Switch - Android

Nintendo a Android nejdou dohromady. A proč taky jo? Android sice využívá nejvíce mobilních zařízení na světě, Nintendo Switch je ale pořád jedinečnou konzolí s vlastním OS. Přesto se na ni podařilo Android dostat a spouštět hry, nechybí podpora Joy-conů. Má to ovšem velký háček a oficiálního uvedení se alespoň prozatím nedočkáme. Pokud se ovšem podaří systém správně optimalizovat, mohl by výrobce herní konzole uvažovat o duálním systému?

Hands-on: Nintendo Switch Is (Unofficially) Getting An Android Port

Hands-on: Nintendo Switch Is (Unofficially) Getting An Android Port

Instalace Androidu na Nintendo Switch na vlastní nebezpečí

Žádný výrobce v základu nepodporuje root/instalaci vlastního systému a prozatím je jisté, že se Android na Nintendo Switch oficiálně nepodívá. Nikdo vám ale nemůže říkat, abyste si ho nenainstalovali sami. Z herní konzole Nintendo Switch se v podstatě stane Nvidia Shield TV. Vývojáři z XDA Developers na svém fóru postup instalace popisují. Zároveň ale upozorňují, že je poměrně riskantní; Android má na Nintendu “vedlejší účinky”.

Hry z Google Play budou plně funkční v ručním režimu a ovládat je lze pomocí ovladačů (jak taky jinak). Ty se zařízením komunikují skrze bluetooth, audio je podporováno “na přímo”. Celý systém pro Nintendo Switch běží na Androidu 8.1 Oreo prostřednictvím LineageOS 15.1, na poslední verze si tak musíme ještě chvíli počkat. XDA přímo na fóru vysvětluje, proč porty pro ovladače nefungují. Vedle toho vypisují i seznam dalších nepříjemností jako je slabá výdrž baterie. To všechno nicméně slibují vývojáři z XDA do příštího týdne vyřešit, a tak bychom se mohli v budoucnu dočkat plnohodnotného Androidu na Nintendu Switch.

Nainstalovali byste Android na Nintendo Switch?

Zdroj: bgr, xda-developers

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)