TOPlist

Nintendo Switch 2 může být zklamání. Nad některými kroky zůstává rozum stát

nintendo switch oled
  • Nintendo Switch letos dostane nástupce s cenovkou okolo 400 dolarů
  • Počítá se samozřejmě s výkonnějším čipsetem, firma opět vsadí na Nvidii
  • Konzole však nabídne pouze LCD panel, současnou generaci koupíte i s OLEDem

Nintendo Switch 2 je bezpochyby jednou z nejočekávanějších konzolí letošního roku a už se o ní šušká poměrně dlouho. Upgrade hardwaru už je rozhodně nutný, původní konzole spatřila světlo světa už v roce 2017, v roce 2021 jsme se dočkali revize s OLED displejem, ale pod kapotou stále tiká čipset Nvidia Tegra X1 z roku 2016. Fakt, že se na tuto konzoli dostaly tituly jako třeba Zaklínač 3 nebo Hogwarts Legacy lze považovat za zázrak, i přes velké snížení detailů a rozlišení oproti PC či „dospělým“ konzolím. Nyní vyplouvají na povrch další informace o nové generaci. A jedna z nich je poměrně zvláštní.

Agentura Bloomberg ve spolupráci s firmou Omdia sdílela několik informací, podle nich bude Nintendo Switch 2 disponovat 8palcovým displejem, což by byl rozhodně fajn upgrade oproti 6,2, respektive 7palcovým obrazovkám u aktuální generace. Avšak se má jednat o LCD panel, což je dost zvláštní rozhodnutí, jelikož už máme třetím rokem na trhu zmíněný Switch OLED. Pokud bych byl jeho majitel, nechtěl bych znovu přecházet na LCD technologii, ačkoliv by mi (v případě přechodu na novou generaci) nic jiného nezbývalo.

Nintendo Switch OLED

Nintendo mělo každopádně už loni na Gamescomu vývojářům a vydavatelům odprezentovat prototyp nového Switche. Z úniků víme, že bude japonská firma opět spolupracovat s Nvidií, o výkon se má starat čip Tegra 239, který má poskytnout oproti původnímu čipu Tegra X1 obrovský nárůst výkonu. Hry bude možné hrát ve Full HD rozlišení, nebude chybět podpora ray tracingu, avšak z nějakého důvodu nepodporuje čip technologii DLSS, což je další zvláštní rozhodnutí. Pro takovou konzoli totiž dává podobná technologie obrovský smysl.

Nintendo Switch OLED Review Vs Original | One Month Later

Nintendo Switch OLED Review Vs Original | One Month Later

Pokud by se tyto informace prokázaly, jsem zvědav, jak na ně zareaguje trh. Představit v roce 2024 konzoli s LCD displejem a maximálně Full HD výstupem je docela odvážné, ačkoliv je jasné, že grafická stránka nikdy nebyla nejsilnější stránkou Switche. Osobně jsem čekal větší skok, alespoň 1440p, absence DLSS je pro mě nepochopitelná, stejně jako přechod z OLEDu zpět na LCD.

Poslední spekulace se týká ceny. Switch 2 má dorazit na trh letos s cenou okolo 400 dolarů, což je asi 9 200 korun bez daně.

Jak se těšíte na Nintendo Switch 2?

Zdroj: gizmochina.com

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)