TOPlist

Neomezený poslech muziky zcela zdarma? Ano, Spotify přichází do České republiky

spotify-logo

Služby, které nabízejí neomezený přístup k hudební databázi, se po celém světě stávají stále více oblíbenými. Důkazem může být i Česká republika. Není to tak dávno, co k nám společnost Google přinesla službu Google Music spolu s All Access. Nyní se trh opět rozrůstá. Do České republiky konečně přichází streamovací služba Spotify! Na co se můžeme těšit?

spotify-logo-primary-horizontal-light-background-rgb

Společnost nám nabízí celkem dva možné účty. První z nich je zcela zdarma, zatímco druhý, tzv. „Premium“, je placenýVystačíte si s bezplatnou variantou, nebo se vyplatí připlatit si pár korun navíc a získat tím několik výhod?

Spotify Free

Základní členství umožní uživatelům poslouchat více než 20 milionů různých skladeb, tedy zcela celou databázi. Ptáte se jak je možné, že se jedná o bezplatnou službu? Vše je možné díky přítomné reklamě, která se vyskytuje v podobě reklamních bannerů a občasných audio spotů mezi jednotlivými písničkami. Během testování jsme na audio reklamu několikrát narazili, jedná se však o krátké nahrávky, které lze „přežít“ a lze konstatovat, že pohodlnému poslouchání nestojí v cestě. Hudbu lze přehrávat skrze speciální aplikace pro Mac OS X, iOS, Windows a Android.

Spotify2

Spotify Premium

Od čeho by byla placená verze, kdyby oproti bezplatné variantě neobsahovala spoustu užitečných funkcí navíc. Co tedy dostanete jako bonus?

spotify_premium_phones

  • Možnost offline poslechu – hudba lze velmi jednoduše stáhnout přímo do vašeho zařízení, na cestách tak nebudete muset využívat datové připojení.
  • Vyšší kvalita nahrávek – hudba by měla být ve vyšší kvalitě než je tomu u bezplatné varianty, rozdíl však pocítí jen málokdo.
  • Spotify Connect – jedna z nejzajímavějších služeb. Představte si, že hudbu rádi posloucháte z televize ve vašem obýváku, z počítače ve vašem pokoji a na cestách z vašeho mobilního zařízení. Tato služba vám umožní přepínat jednotlivá aktivní zařízení. Pokud tedy odejdete od počítače do obýváku k televizi, tak si jednoduše před odchodem přepnete aktivní zařízení na televizi. Než dorazíte, tak vám v ní bude hudba pokračovat.
  • Bez reklam – žádné audio reklamy, žádné bannery.

Tuto variantu lze získat v rámci zkušebního období až na jeden měsíc zcela zdarma.

Spotify1

Další funkce

Follow – zde naleznete aktivitu vašich přátel ze sociální sítě Facebook. Uvidíte tak například nedávno přehrané interprety či písničky.

Discover – jedná se o doporučení muziky podle vaší lokality či předchozího poslechu.

Devices – zde naleznete seznam všech zařízení, která jsou připojena na stejnou Wi-Fi síť. Také zde budete moci přepínat jednotlivá aktivní zařízení.

Spotify Devices

Český obsah, lokalizace a cena

Kromě dvaceti milionů různých písniček si budete moci vybrat také z mnoha českých interpretů. Nabídka je již v tuto chvíli velmi široká, v mnoha ohledech dokonce i převyšující službu od Googlu – Google Music. Podle oficiálních slov společnosti se bude databáze lokálních interpretů s postupem času dále rozšiřovat. Co tedy nenaleznete v tento okamžik pravděpodobné naleznete o nějaký ten čas později. Během testování jsme se však s touto situací nesetkali a vždy jsme nalezli to, co jsme potřebovali.

Po prvním spuštění se nelekněte, aplikace i české webové stránky se totiž nacházejí kompletně v anglickém jazyce. Čeština v tuto chvíli není dostupná. O možné lokalizaci doposud nepadlo jediné slovo.

Spotify Platba

Za kolik dostanete svojí porci muziky? Základní variantu bude moci používat kdokoliv zcela zdarma. Za Premium účet si poté připlatíte 5,99 EUR. Účtování v korunách pro Českou republiku bohužel dostupné není. Platbu je možné provést skrze online platební bránu či PayPal. V budoucnu se plánuje i možnost převodu na účet.

http://youtu.be/H-EIBBbxnfA

 

Co říkáte na novinku? Zaujala vás stejně jako nás v redakci? :)

 

78fd9ec23b349800ef1ce29cf918a45e?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (25)