Neomezená data od T-Mobile nejsou tak úplně neomezená

Rychlost neomezená data T-Mobile

T-Mobile způsobil 17. června poprask, když nabídl všem svým zákazníkům neomezená data na prázdniny zdarma. Jedinou podmínkou bylo mít aktivní datový balíček a neomezených dat lze dosáhnout už za 100 Kč měsíčně. Bohužel se ale ukázalo, že nejsou neomezená úplně všude.

Kde T-Mobile nabízí neomezená data?

Během uvedení akce T-Mobile oznámil, že neomezená data platí pro celou ČR a Evropskou Unii, ve které platí EU roaming. To znamená, že jste mohli datovat stejně jako doposud, ale neomezeně. Využíváte svůj balíček, který T-Mobile zdarma navýšil na neomezené množství přenesených dat. Rychlost připojení měla být stejná jako doposud a neměla být nijak omezovaná. Zákazníci se tak těšili na streamování hudby a filmů na dovolené, rychlé nahrávání videí a fotek na sociální sítě, ale nakonec je vše trošičku jinak.

Omezená rychlost v roamingu

Po spuštění neomezených dat od T-Mobile vyzkoušela řada zákazníků připojení v zahraničí a většina z nich narazila na omezenou rychlost. Na sociálních sítí lze najít i videa, která porovnávají rychlost připojení s omezeným datovým balíčkem a s aktivovaným neomezeným, kde je rychlost snížena na 3/3Mbps. Přenosová rychlost je tak 375 kilobajtů za sekundu, což se může projevit při načítání videí ve vysokém rozlišení. Objem přenesených dat sice omezený není, rychlost v roamingu bohužel ano. T-Mobile byl zaskočen velký objemem přenesených dat a dle vyjádření neustále pracují na optimalizaci. 

Jakou máte zkušenost s neomezenými daty?

Zdroj: Twitter.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek