Některým telefonům Pixel nefunguje mikrofon. Google je v záruce vymění

nekterym-telefonum-google-pixel-nefunguje-mikrofon–google-je-v-zaruce-vymeni

Některým telefonům Google Pixel a Pixel XL prý nefunguje mikrofon. Na tento problém si v průběhu času stěžovalo stále více majitelů. V řadě případů přestal mikrofon (případně všechny tři mikrofony) zařízení úplně fungovat. Google celou situaci řešil a došel k jednoznačnému závěru: jedná se o výrobní vadu.

Konkrétně v “méně než jednom procentu přístrojů” se vyskytuje vlasová prasklina ve spoji, spojujícím zvukový čip se základní deskou. Když se spojení přeruší, ztratí telefon schopnost zpracovávat zvuk. Více frustrující však je skutečnost, že v některých případech se spoj opět obnoví, takže mikrofon začne opět fungovat. Prasklina má přitom vliv na zpracování signálů, přicházejících ze všech tří mikrofonů zařízení, a může vyústit v další problémy při práci se zvukem.

Některým telefonům Pixel nefunguje mikrofon. Google je v záruce vymění Některým telefonům Pixel nefunguje mikrofon. Google je v záruce vymění

Proč Pixelům nefunguje mikrofon?

Zaměstnanec Googlu Brian Rakowski k tomu na oficiálních stránkách podpory uvedl: “Při změně teploty a způsobu držení telefonu může dojít k dočasnému obnovení spojení, čímž problémy odezní. To je pro uživatele nepříjemné, protože je přesvědčen, že potíže jsou vyřešeny, ale později se v nečekaném okamžiku znovu objeví. Věříme, že k tomuto problému dochází na méně než jednom procentu telefonů a často se objevuje až po několika měsících používání (to může být způsobeno upuštěním telefonu, které nemusí vyvolat žádné viditelné vnější poškození).”

Rakowski tedy tvrdí, že problém s vadnými mikrofony postihuje jen velmi malý počet kusů. Ať tak, či onak, je nutné dotčené telefony v rámci záruky vyměnit. Majitelé se mohou obrátit buď na zákaznickou podporu Google, nebo operátora či obchodníka, od kterého telefon zakoupili. Google tvrdí, že přijme veškeré reklamace týkající se tohoto konkrétního problému. Kromě toho ujišťuje uživatele, že všechny Pixely vyrobené po lednu mají potíže s mikrofony vyřešeny. Inkriminovaný spoj byl totiž posílen, tudíž by nemělo docházet k jeho poškození.

Během redakčního testu telefonu Google Pixel jsme žádné potíže s mikrofonem nezaznamenali, jak se můžete přesvědčit v naší recenzi.

Máte telefon Google Pixel/Pixel XL? Zaznamenali jste problémy s mikrofonem?

Zdroj: androidcentral.com, 9to5google.com, androidpolice.com, support.google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)