TOPlist

Nejvyšší stabilitu a nejméně pádů nabízejí telefony Sony Xperia

stabilita_aplikaci_ico

Společnost Apteligent, původně fungující pod názvem Crittercism Inc., se proslavila především svými výzkumy, ve kterých srovnávala stabilitu platforem Android a iOS (viz například zpráva Android je dvakrát stabilnější než iOS, tvrdí zpráva Crittercism). Produkty Apteligent monitorují mnoho aspektů výkonu mobilních programů s cílem pomoci vývojářům ve vytváření spolehlivých aplikací. Nástroje diagnostikují pády programů na platformách iOS, Android, Windows Phone 8, jakož i hybridních a HTML5 aplikací. Jsou používány na více než 600 milionech unikátních přístrojů a ve více než 100 miliardách aplikací. Poslední výsledky ukazují, které značky nabízejí na Androidu nejvyšší stabilitu a nejméně pádů.

Vítězem se stala zařízení Sony Xperia, na kterých aplikace průměrně zhavarují v 0,08 % případů (= „crash-rate“). Musíme ale podotknout, že rozdíly na prvních pěti příčkách jsou relativně malé. Aby se vyloučil možný negativní vliv nestabilních aplikací méně zkušených vývojářů, počítal průzkum pouze programy, které denně zaznamenávají více než půl milionu stažení. Lze předpokládat, že tyto aplikace jsou pečlivě optimalizované a mají proto nejnižší procento pádů.

Kdo nabízí nejvyšší stabilitu?

V následujícím žebříčku jsou jednotliví výrobci seřazeni podle tzv. průměrného „crash-rate,“ tedy poměru spuštění a pádů sledovaných programů. Například v případě vítěze to znamená, že na 1250 spuštění připadá jeden pád aplikace. Provedeme-li stejný výpočet pro nejslabšího v žebříčku, zjistíme, že na telefonech ZTE spadne aplikace jednou za 357 spuštění. V případě Samsungu je nutné podotknout, že výsledek negativně ovlivňují především starší zařízení v čele s modely Galaxy S4, S5 a S6. Naopak na letošních produktech tohoto výrobce běží aplikace výrazně stabilněji.

  1. Sony – 0,08 %
  2. Motorola – 0,09 %
  3. HTC – 0,10 %
  4. Samsung – 0,11 %
  5. LG – 0,11 %
  6. ZTE – 0,28 %
Nejvyšší stabilitu a nejméně pádů nabízejí telefony Sony Xperia Nejvyšší stabilitu a nejméně pádů nabízejí telefony Sony Xperia

Celou zprávu si můžete stáhnout ve formátu PDF z oficiálních stránek společnosti Apteligent.

Co na výsledky říkáte? Pokud máte zkušenosti s telefony více značek, souhlasíte s výše uvedeným žebříčkem, nebo máte jiný názor?

Zdroje: xperiablog.net, apteligent.com, data.apteligent.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (17)