Těchto 8 mobilních her letos “shráblo” přes miliardu dolarů

nejvýdělečnější hry 2021 Obchod Play AppStore

Herní odvětví, včetně toho mobilního, neustále roste. Dokazují to počty hráčů, statistika stažení a v neposlední řadě také finanční výdělky. Podle reportu serveru SafeBettingSites si hned osm her z Obchodu Play a AppStore přišlo letos na více než jednu miliardu dolarů (cca 22,3 miliardy Kč). Se shodnou sumou 2,8 miliardy dolarů (zhruba 62,4 miliardy Kč) se údajně o titul nejvýdělečnější hry roku 2021 dělí PUBG Mobile a Honor Of Kings. Třetí je podle tohoto přehledu s výdělkem 1,8 miliardy dolarů (asi 40,1 miliardy Kč) Genshin Impact.

nejvýdělečnější hry 2021 přehled

Osmičku her, které překonaly zmíněnou kulatou hranici, doplňují Roblox, Coin Master, Pokémon GO, Candy Crush Saga a Garena Free Fire. U titulu PUBG Mobile se údajně předpokládalo, že bude v letošním roce stagnovat, přesto dokázal meziročně zvýšit výdělky o cca 9 %. Honor Of Kings si polepšil dokonce o 14,7 %. Autoři výzkumu dodávají, že do konce roku by mohla do přehledu přibýt ještě devátá hra. Uma Musume Pretty Derby je aktuálně na částce 965 milionů dolarů.

Které ze zmíněných her jste hráli?

Zdroj: SBS

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)