Král je mrtev, ať žije král? Samsung telefony už nejsou nejprodávanější

nejprodávanější telefony xiaomi

Firma Strategy Analytics právě zveřejnila svou zprávu, která pojednává o prodejích chytrých telefonů v Evropě za druhé čtvrtletí roku 2021. A vypadá to, že zde máme nového lídra, jelikož se čínskému Xiaomi podařilo předběhnout Samsung, který zpravidla bývá nejlepší.

Xiaomi předběhlo Samsung v prodejích telefonů

Jihokorejský gigant však byl však poražen velice těsným výsledkem. Samsung letos dodal asi 12 milionů telefonů a jeho celkový podíl na trhu činí 24 %, zatímco Xiaomi se podařilo dodat 12,7 milionů telefonů a z celkového koláče si ukousnulo 25,3 %. Boris Metodiev, ředitel společnosti Strategy Analytics uvedl, že úspěch čínské firmy je založený na skvělých prodejích v Rusku, na Ukrajině, ve Španělsku a také v Itálii.

Xiaomi předběhlo Samsung v prodejích telefonů

Špatně si však nevedl ani Apple, který dodal 9.6 milionů telefonů a má celkový podíl 19,2 %. Jeden z dalších pracovníků společnosti uvedl, že za propadem Samsungu stojí rostoucí konkurence, ovšem za své úspěchy prý vděčí telefonům řady Galaxy A, které patří k nejprodávanějším modelům vyšší střední třídy.

Jaký telefon aktuálně vlastníte?

Zdroj: businesswire

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jeho prvním telefonem byl iPhone 3G. U Applu zůstal dodnes, ovšem zajímají ho i ostatní technologie, mezi něž patří i Android. Rád sportuje a v… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)