TOPlist

Tohle jsou nejporuchovější telefony za posledních pět let. Jak si vede vaše značka?

nejporuchovější mobilní telefony
  • Magazín Which přišel s analýzou, která odhaluje nejvíce poruchové značky
  • Některé výsledky vás možná překvapí
  • Zdaleka nejhorší výsledky vykazuje Sony

V dnešní době jsou podmínky na výrobních linkách natolik přísné, že je poruchovost telefonů zcela minimální. Situace je pochopitelně mnohem lepší než před lety, kdy započala éra chytrých telefonů. Dodnes se však objevují po čase problémy, nejčastěji s baterií a horším výkonem. Díky studii webu Which se můžeme mrknout na to, jak si vedou jednotlivé značky.

Které značky mají nejvíce poruch?

Web Which provedl analýzu, jejíž výsledek je založen na průzkumu 20 659 chytrých telefonů značek Xiaomi, OnePlus, Motorola, Apple, Samsung, Sony, Google, Huawei a Nokia. Až na výjimky se v něm tedy nachází většina velkých hráčů. Bohužel nebyly uvedeny konkrétní modely, avšak se jedná o telefony, které byly zakoupeny v letech 2015 – 2022. Následující tabulka nám tedy dává určitou pravděpodobnost vzniku závady během několika let.

Značka mobilního telefonu Porucha po jednom roce vlastnictví Porucha po třech letech vlastnictví Porucha po pěti letech vlastnictví
Xiaomi (304) 3% 4% 4%
OnePlus (253) 3% 8% 9%
Motorola (1,268) 3% 13% 16%
Apple (9,250) 4% 9% 12%
Samsung (6,791) 4% 10% 12%
Sony (319) 5% 22% 25%
Google (383) 6% 11% 13%
Huawei (751) 9% 15% 16%
Nokia (239) 9% 16% 18%

Můžeme si všimnout, že úplně nejlépe je na tom Xiaomi. Po pěti letech se u 96 % všech telefonů nevyskytly žádné problémy, což je poněkud překvapivé. Poměrně slušně je na tom i OnePlus. Na opačném břehu je pak Sony. Telefony této firmy se nějakým způsobem porouchali hned ve 25 % případů, bavíme-li se opět o pěti letech vlastnictví. Nijak světově nedopadl ani Huawei či Nokia. Co se týče Applu a Samsungu, dvou největších hráčů, ty jsou pak někde uprostřed a mají téměř shodná čísla.

Jaké závady jsou nejčastější?

Hned 35 % všech poruch se týkalo baterie. Ve většině případů šlo o zhoršení výdrže v krátkém časovém období, vzácně se ale objevily i další chyby jako její nafouknutí. Dalších 9 % se týkalo zhoršeného výkonu, 6 % nečekaných pádů aplikací a samovolného vypínání. V 5 % případů pak docházelo k zamrzání telefonu.

Pokud máte naopak strach ze ztráty dat, pravděpodobnost není příliš vysoká. Za sedm let se k této chybě přihlásilo pouze jediné procento respondentů. Problémy s aktualizacemi ohlásili 4 % lidí, přehřívání telefonu pak 3 %.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Setkali jste se někdy se závadou u vašeho telefonu?

Zdroj: Which

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (19)