Nejnovější aplikace z Google Play #327: info o nebezpečných výrobcích

Nejnovější aplikace z Google Play #327: info o nebezpečných výrobcích

Máme tu v pořadí osmé pondělí roku 2020 a s ním i další pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé nové aplikace. Tentokrát to bude kancelářský balík MS Office, info o nebezpečných výrobcích, aplikace proti domácímu násilí, a nakonec ochrana proti podvodným hovorům a textovým zprávám.

Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint a více

Začneme novou aplikací Microsoft Office, o které jsme na našem webu již psali. Ta „pod jednou střechou“ propojuje textový editor Word, tabulkový kalkulátor Excel a prezentační program PowerPoint s novými funkcemi, které využívají jedinečné silné stránky telefonu.

Jako klíčové jsou v popisku v Obchodě Play uvedeny následující funkce:

  • Všechny nejpoužívanější nástroje pro práci s dokumenty, tabulkami a prezentacemi máte k dispozici v jediné aplikaci.
  • Můžete vytvářet a upravovat dokumenty Office a spolupracovat na nich s ostatními v reálném čase.
  • Pomocí šablon můžete snadno začít vytvářet nejrůznější dokumenty – životopis, rozpočet, prezentace a mnoho dalších.
  • Máte k dispozici funkce pro snadné ukládání, vyhledávání a přístup k wordovým, excelovým a powerpointovým souborům uloženým v osobním cloudovém úložišti, na vašem zařízení nebo ve vaší organizaci (pokud používáte pracovní účet).

Jak ale ve svém článku upozornil Marek Houser: „Ze zatím neobjasněných důvodů funguje multifunkční aplikace Microsoft Office dobře jen v Android telefonech s určitou velikostí obrazovky a v orientaci na výšku. Na tabletech nebo třeba v Chromeboocích se roztažená zobrazuje jen v této kompaktní mobilní podobě.“

Aplikace Microsoft Office je v Obchodě Play deset dnů a za tu dobu zaznamenala neuvěřitelných více než padesát milionů instalací. Uživatelé ji hodnotí velmi pěknou průměrnou známkou 4,4. Instalační balíček velký 92 MB lze použít na zařízeních s Androidem 6.0 a novějším s minimálně 1 GB operační paměti.

Microsoft 365 (Office)
Microsoft 365 (Office)

Monite – info o nebezpečných výrobcích

Druhá aplikace dnešního přehledu sice není úplně žhavou novinkou, avšak s ohledem na pomalu rostoucí počet uživatelů dosud tak trochu neprávem unikala naší pozornosti. Jmenuje se Monite a dle oficiálních stránek má poskytovat info o nebezpečných výrobcích.

„Víte, že každý rok se v obchodech objeví tisíce vadných produktů, které mohou ohrozit Vás a Vaše blízké? Pro nás to bylo velké překvapení.“ uvádějí autoři v popisku. „Proto jsme se rozhodli shromáždit všechny info o nebezpečných výrobcích na jednom místě a neustále Vás o nich informovat, abyste se vyhnuli nepříjemným následkům.“

Aplikace shromažďuje informace od více než dvaceti důvěryhodných institucí, jako jsou ČOI, MZČR, RAPEX a mnohé další. Ty vydávají varování, ze kterých se zákazníci dozví podrobnosti – o jaký výrobek se jedná a čím je nebezpečný. V Monite si stačí jen vybrat zemi, ze které chcete dostávat upozornění.

Monite – How does it work?

Monite - How does it work?

Program Monite je v Obchodě Play od konce loňského listopadu a za tu dobu si ho nainstalovalo přes pět tisíc uživatelů. Jejich spokojenost dokladuje velmi pěkná průměrná známka 4,7. Balíček velký 6,9 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a vyšším.

Monite
Monite

Bright Sky CZ – Vodafone proti domácímu násilí

Do třetice všeho dobrého tu máme aplikaci Bright Sky CZ, za kterou stojí Nadace Vodafone. Tento program nabízí podporu a informace komukoliv, kdo by se mohl nacházet v násilném vztahu, nebo kdo má takové obavy o někoho ze svých blízkých.

Na oficiálním webu se můžete dočíst, že „Domácí násilí se týká nás všech. Každý máme ve svém okolí nejspíš někoho, kdo od svého blízkého víc než lásku a pochopení, zažívá teror a násilí. Možná to ani netušíte. A není divu, oběti své trápení často úspěšně tají, průměrně 8 – 10 let.“

Aplikace obsahuje například adresář specializovaných služeb pro oběti domácího násilí a dotazníky pro posouzení bezpečí ve vztahu. Hodit se může i nástroj, díky kterému lze zaznamenávat násilné incidenty v textové, zvukové nebo foto či video podobě, aniž by byl jakýkoli obsah uložen do samotného zařízení.

Aplikace Bright Sky CZ je v Obchodě Play pět týdnů a za tu dobu zaznamenala jen něco přes padesát instalací. Z důvodu nízkého počtu hodnocení zatím nemá průměrnou známku. Instalační balíček velký 77 MB lze použít na zařízeních s Androidem 4.4 a novějším.

Bright Sky CZ
Bright Sky CZ

Malwarebytes Call Protection – ochrana proti scamu

Závěr tohoto dílu věnujeme aplikaci Malwarebytes Call Protection, která je v Obchodě Play zatím jen v rámci předběžného přístupu a je ve stádiu beta verze. Jejím úkolem je bránit nevyžádaným hovorům a textovým zprávám.

K blokování nežádoucích a podvodných hovorů využívá databázi budovanou komunitou. V případě SMS nespoléhá jen na detekci na základě telefonního čísla, ale také odstraňuje textovky, obsahující odkazy na škodlivé webové stránky.

Program Monite je v Obchodě Play od konce loňského srpna a za tu dobu si ji nainstalovalo přes tisíc uživatelů. Protože je publikován v rámci předběžného přístupu, nemá zatím průměrnou známku. Balíček velký 14 MB můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 6.0 a vyšším.

Malwarebytes Call Protection
Malwarebytes Call Protection

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)