Word, Excel a PowerPoint teď můžete mít v jedné aplikaci. Má to ale háček

Microsoft Office Android Word Excel Powerpoint

Zatímco Google se se svými nástroji pro úpravu dokumentů vydal na cestu rozdělování, Microsoft přináší uživatelům implementaci několika oblíbených programů do jedné jediné aplikace. Buďme konkrétnější. Google Dokumenty svého času představovaly univerzální nástroj pro editaci tabulek, textových dokumentů či prezentací. To vše online a synchonizované v cloudu. A proto jsme si je i zamilovali a začali postupně zapomínat na Office od Microsoftu. Když teď ale chcete různé soubory otevřít, začnou si vás Google aplikace přehazovat mezi sebou. Konkurent se teď vydal opačným směrem. Před několika hodinami se v Obchodě Play objevila plná verze aplikace Microsoft Office pro Android, která v sobě sdružuje nástroje Word, Excel a PowerPoint. Tedy tři nejpoužívanější programy jeho kancelářského balíku pro tvorbu a editaci dokumentů.

Microsoft 365 (Office)
Microsoft 365 (Office)

Nový multifunkční nástroj se testoval již v loňském roce, převážně ale v rukou vybraných betatesterů. Teď konečně vyšel oficiálně pro všechny. Aplikace Microsoft Office pro Android zvládá nejen práci se soubory s příponami všech zmíněných programů. Umí také import ze služby OneDrive, spolupracuje s poznámkami ve Windows 10, poskytuje funkci Office Lens (skener fotek do PDF) a má trochu překvapivě také čtečku QR kódů. V této kombinaci se jedná o aplikaci, která má ambice mimo jiné urvat zpět na svou stranu uživatele, kteří před lety odešli ke zmíněným Google Dokumentům.

Microsoft Office Android Word Excel Powerpoint náhled

Je tu ovšem zmíněný háček. Ze zatím neobjasněných důvodů funguje multifunkční aplikace Microsoft Office dobře jen v Android telefonech s určitou velikostí obrazovky a v orientaci na výšku. Na tabletech nebo třeba v Chromeboocích se roztažená zobrazuje jen v této kompaktní mobilní podobě, takže dost nevhodně. Samostatné Android aplikace Word, Excel a PowerPoint z balíku Microsoft Office jsou přitom plně responzivní (přizpůsobují se velikosti obrazovky). Na dotazy novinářů, jestli se v tomto ohledu bude něco upgradovat, firma odvětila jen “nemáme teď co říct”. Nevíme tedy, jak velkou pozornost bude Microsoft věnovat nové aplikaci a jak naloží s těmi staršími.

Používáte kancelářské aplikace od Microsoftu na telefonu?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)