Nejnovější aplikace z Google Play #326: otestujte si nové aplikace

Nejnovější aplikace z Google Play #326: otestujte si nové aplikace

Máme tu sedmé pondělí roku 2020 a s ním i 326. pokračování našeho seriálu, ve kterém vám představujeme zajímavé nové aplikace pro Android. Tentokrát to budou aplikace pro řemeslníky a ostravské vysokoškoláky. Dále tu máme program pro všechny, kdož rádi testují nové aplikace a na závěr jsme připravili nástroj pro sledování teploty telefonu.

Ř21 – aplikace pro řemeslníky

Podnikání je spojeno s celou řadou povinností a často i s papírováním, které zabírá nemálo času. Nová mobilní aplikace Ř21 cílí na řemeslníky, kterým slibuje úsporu času a usnadnění práce. Na oficiálních stránkách přesvědčuje: „Pokud jste řemeslník a administrativa značně zatěžuje Vaše pracovní nasazení, aplikace Ř21 Vám uleví od náročného papírování.“

V Obchodě Play se pak dočtete: „V místě zakázky si v aplikaci založíte zakázkový list, vyberete odběratele, přidáte materiál, vyfotíte si práci a necháte podepsat zákazníkem. Na dvě kliknutí vygenerujete fakturu, kterou pošlete na email odběratele. V případě hotovostní platby stejně jednoduše vytisknete účtenku pro zákazníka včetně odeslání dat na portál finanční správy dle náležitostí povinné EET.“

Prozatím je aplikace zcela zdarma, což je pro otestování ideální nicméně do budoucna je plánována placená varianta Ř21-Živnostník za 188 Kč měsíčně. V přípravě jsou také další tarify pro podnikatele a společnosti, zaměstnávající více řemeslníků.

Aplikace Ř21 je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu si ji stáhlo jen něco přes padesát uživatelů. Z tohoto důvodu zatím nemá k dispozici průměrnou známku. 19 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.3 a novějším.

Edmond - aplikace pro řemeslní
Edmond - aplikace pro řemeslní

VŠB-TUO – pro ostravské vysokoškoláky

Za druhou novinkou dnešního přehledu stojí Vysoká škola báňská – Technická univerzita Ostrava. Ta poskytuje vzdělání ve 249 akreditovaných studijních programech v bakalářském, navazujícím magisterském i doktorském stupni.

Protože v tak široké škále programů a oborů nemusí být úplně jednoduché se orientovat, připravila škola novou mobilní aplikaci nejen pro studenty a zaměstnance, ale i uchazeče o studium. Jak už asi správně tušíte, jmenuje se prostě VŠB-TUO.

Popisek v Obchodě Play říká, že „V aplikaci naleznete rozvrh přihlášeného studenta, zobrazení polohy místností na mapě, kontakty na pedagogy a pracoviště nebo novinky z univerzity. V aplikaci také můžete vyplnit i přihlášku ke studiu.“

https://youtu.be/NYZs_hSo2IA

Mobilní aplikace VŠB-TUO je v Obchodě Play teprve druhý týden a dosud si ji stáhly jen desítky uživatelů. Z tohoto důvodu ještě bohužel nemá k dispozici průměrnou známku. Program velký 18 MB je možné používat na zařízeních s operačním systémem Android 4.4 a vyšším.

Beta Maniac – otestujte si nové aplikace

Pokud čtete tento článek, pak lze celkem spolehlivě předpokládat, že vás zajímají nové aplikace. Na podobnou cílovou skupinu míří i nový program Beta Maniac, který vám umožní přihlásit se k beta testování nejnovějších verzí celé řady programů.

Fungování je ve své podstatě prosté: Beta Maniac průběžně sleduje, zda k některé z nainstalovaných aplikací není spuštěn testovací program. Pokud ano, budete se do něj moci přihlásit a testovat nové verze ještě před jejich oficiálním vydáním.

Samozřejmě je vhodné podotknout, že testovací verze mohou obsahovat chyby, které se mohou projevovat různými způsoby, včetně nestability aplikace. Doporučujeme tedy zapojovat se do testování jen těch programů, od kterých neočekáváte stoprocentní spolehlivost.

Aplikace Beta Maniac je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu si ji stáhlo více než deset tisíc uživatelů. Jasně převažující spokojenost dokladuje průměrná známka 4,9. Pouze 1,6 MB velký balíček můžete instalovat na telefony a tablety s Androidem 5.0 a novějším.

Beta Maniac
Beta Maniac

Thermal Monitor – sledujte teplotu telefonu

Dnešní díl ukončíme nástrojem Thermal Monitor, s jehož pomocí můžete sledovat teplotu telefonu. Díky tomu dokážete například zjistit, zda se zařízení příliš nehřeje a nedochází tak ke vkládání prázdných cyklů (throttlingu).

Thermal Monitor vám ukáže, jak se vaše zařízení hřeje při hraní her, sledování videa nebo provádění jiných náročných výpočetních úkolů. Jako hlavní funkce a vlastnosti jsou v popisku jmenovány:

  • Stav teploty a vkládání prázdných cyklů
  • Aktuální teplota ve stupních Celsia nebo Fahrenheita
  • Podrobnosti v ikoně stavového řádku a oznamovací oblasti
  • Zobrazení stavu v plovoucí „bublině“ nebo „chatovací hlavě“
  • Minimální podíl na spotřebě baterie

Mobilní aplikace Thermal Monitor je v Obchodě Play necelé tři týdny a dosud si ji stáhly jen desítky uživatelů. Z tohoto důvodu ještě nemá k dispozici průměrnou známku. Program velký jen 103 KB je možné používat na zařízeních s operačním systémem Android 4.4 a vyšším.

Thermal Monitor: Temperature &
Thermal Monitor: Temperature &

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci?

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)