Nejnovější aplikace z Google Play #222: analyzátor Wi-Fi

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#222

Zase je tu pondělí, což pro většinu zaměstnanců patrně není důvod k velkému nadšení. Snad vám alespoň trochu zvedne náladu již 222. pokračování našeho cyklu Nejnovější aplikace z Google Play! Představíme vám v něm analyzátor Wi-Fi a aplikaci pro stahování notových záznamů. Dále jsme našli nástroj, který pomůže s řešením problémů s překryvnou vrstvou obrazovky. Na závěr vás pak čeká český menstruační a ovulační kalendář.

Scorefolder for IMSLP Petrucci – notové záznamy

Scorefolder for IMSLP Petrucci je aplikace pro vyhledávání a zobrazování notových záznamů hudebních skladeb. Díla lze procházet podle autora/skladatele, následně se můžete podívat na notové zápisy všech jeho skladeb. Ty, které chcete později použít, si jednoduše stáhnete do osobní knihovny. Zápisy lze filtrovat podle nástroje či nástrojové skupiny, takže si snadno zvolíte noty, které využijete se svým hudebním nástrojem.

Pozitivem aplikace je možnost stahovat noty zdarma, bez jakýchkoli reklam a nutnosti registrace. Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Objevte a stahujte díla více než čtrnácti tisíc skladatelů (např. Bach, Mozart, Chopin nebo Gershwin).
 • Stahujte noty do osobní knihovny, kde k nim budete mít přístup i v případě, že jste offline.
 • Často existuje více notových zápisů pro různé nástroje (např. klavír nebo housle). Vyberte si ten, který potřebujete.
 • Podpora pro tablety i menší zařízení
 • K dispozici je tmavý motiv aplikace.
 • Označte své oblíbené skladatele, abyste k jejich dílům mohli přistupovat ještě rychleji.
 • Moderní design dle aktuálních trendů Material Designu.

Aplikace Scorefolder for IMSLP Petrucci je v Obchodě Play od začátku ledna a od té doby zaznamenala více než tisíc stažení. Zatím však hodnotil jen jeden uživatel, a to známkou 5,0. Instalační balíček velký 18 MB můžete použít na zařízeních s Androidem 4.0.3 a vyšším.

Scorefolder for IMSLP Petrucci
Scorefolder for IMSLP Petrucci

Pokud je muzika vaší vášní, pak vás možná bude zajímat náš výběr nejlepších aplikací pro hudebníky.

Overlay Detect – zkrotí zlobivou překryvnou vrstvu

Tato aplikace sice není tak úplně “zbrusu nová”, ale věříme, že je natolik užitečná, že její zařazení na tento seznam oceníte. Android 6.0 přidal funkci, která umožňuje programům “vykreslovat obsah nad jinými aplikacemi.” Někdy to může způsobit problémy. Overlay Detect vám pomůže opravit případné potíže – ukáže vám totiž všechny aplikace, které mají přístup k překrytí obrazovky. V nastavení pak můžete snadno vypnout ty, kterým tuto funkci nechcete povolit.

Popisek v Obchodě Play je tentokrát až nebývale stručný. Autor v něm uvádí jen: “Tato aplikace vám pomůže vyřešit potíže s detekcí překryvných vrstev na Androidu 6.0 nebo vyšším. Poskytuje podporu pro konfiguraci nastavení překryvných vrstev obrazovky.”

Problematice jsme se věnovali v loňském roce ve článku Jak řešit hlášení „Byla zjištěna překryvná vrstva obrazovky“?, kde podrobně vysvětlujeme, co toto chybové hlášení znamená. Kromě toho také načrtáváme několik variant, jak se tohoto otravného chování zbavit.

Aplikace Overlay Detect je v Obchodě Play od poloviny listopadu a za tu dobu zaznamenala přes deset tisíc instalací. O spokojenosti uživatelů svědčí průměrná známka 4,1. Celkem logicky můžete tento nástroj používat na telefonech a tabletech s Androidem 6.0 a novějším.

Overlay Detect
Overlay Detect

WiFi Analyzer – Network Analyzer – analyzátor Wi-Fi

Nejrůznějších nástrojů pro analýzu bezdrátového připojení najdete v Obchodě Play nepočítaně. Většinou jsou si nápadně podobné, nabízejí víceméně stejné funkce a liší se vlastně jen uživatelským rozhraním. WiFi Analyzer – Network Analyzer z tohoto trendu nevybočuje. Jedná se tedy o další analyzátor Wi-Fi, jehož cílem je optimalizace, analýza a testování signálu.

Asi nejzásadnější funkcí je vyhledání kanálu s nejmenším rušením. To oceníte zejména na sídlištích a podobných komplexech, kde je éter doslova zahlcen Wi-Fi signálem. Kromě toho si také můžete změřit sílu signálu v několika místech a vybrat tak vhodnější umístění pro váš bezdrátový router. Analyzátor zobrazuje všechny “sousedící” Wi-Fi sítě společně s dalšími detaily, jako je síla signálu, výrobce a použité šifrování. Funguje jak se starším protokolem IPv4, tak i novým IPv6. Aplikace také pomůže diagnostikovat různé problémy v nastavení sítě, připojení k Internetu a také zjistit potíže na vzdálených serverech.

Z mnoha nabízených funkcí jmenujme například:

 • Zobrazení SSID sítě.
 • Zjištění MAC adresy přístupového bodu.
 • Síťová frekvence (2,5 GHz/5 GHz).
 • Odhadovaná vzdálenost od zdroje bezdrátové sítě.
 • Způsob zabezpečení Wi-Fi.
 • Zobrazení jména výrobce.
 • Graf intenzity signálu a jeho porovnání s grafy sousedících kanálů.
 • Nabídne nejvhodnější kanály s ohledem na možné rušení.
 • Vlastní systém hodnocení kanálu.

WiFi Analyzer – Network Analyzer je v Obchodě Play od začátku ledna a za tu dobu si ho stáhlo více než padesát tisíc uživatelů. O jejich značné spokojenosti svědčí velice hezká známka 4,5. Pouze 3 MB velký balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.0.3 a vyšším.

WiFi Analyzer - Network Analyzer
WiFi Analyzer - Network Analyzer

V srpnu loňského roku jsme recenzovali velmi podobný analyzátor Wi-Fi s prostým názvem Wifi Analyzer, který můžete vyzkoušet jako alternativu.

Luna – menstruační a ovulační kalendář

Na závěr tu máme aplikaci z českých luhů a hájů, kterou využije především něžnější část naší čtenářské obce. Už samotný název Luna – menstruační a ovulační kalendář celkem jasně naznačuje, oč se vlastně jedná.

Dle oficiálního popisku je Luna jednoduchý a přehledný menstruační kalendář v českém jazyce s předpovědí plodných a neplodných dnů na základě promyšleného algoritmu. Luna ženám připomene, kdy se blíží menstruace, kdy proběhne ovulace anebo kdy si vzít antikoncepci. Pomáhá tak dozvědět se o plodných dnech a zlepšit reprodukční zdraví, ať už se snaží otěhotnět, nebo se těhotenství vyhnout. Zároveň pomáhá pacientům, kteří podstupují léčbu neplodnosti.

Jako hlavní výhody programu jsou jmenovány:

 • algoritmus, který analyzuje vaše data a zobrazuje je v grafech
 • předpověď menstruace, plodných dnů a ovulace
 • připomínky před důležitými dny
 • zadávání bazální teploty pro symptotermální metodu
 • zadávání sexuální aktivity, ovulačních testů, cervikálního hlenu a dalších
 • grafy bazální teploty – už nemusíte používat papír na záznam vašich teplotních grafů
 • záloha dat, takže je nikdy neztratíte
 • přizpůsobuje se vaší periodě podle délky cyklu, délky menstruace apod.
 • maximalizuje vaši šance počít dítě/otěhotnět
 • pomůže zabránit otěhotnění pomocí přirozených metod

V Obchodě Play se tento nesporně praktický program objevil v polovině ledna a za tu dobu zaznamenal jen něco přes stovku stažení. Po deseti hodnoceních se však může pyšnit pěknou známkou 5,0. Aplikaci Luna lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.4 a novějším.

Luna - menstruační a ovulační kalendář
Luna - menstruační a ovulační kalendář

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)