Nejnovější aplikace z Google Play #220: chytrý úkolníček

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-#220-chytrý-úkolníček

Máme tu čtvrté pondělí roku 2018 a s ním také 220. pokračování našeho pravidelného seriálu Nejnovější aplikace z Google Play. Tentokrát vám představíme skutečně chytrý úkolníček, široce přizpůsobitelný launcher, propracovaný editor fotografií a zajímavě pojatý webový prohlížeč.

Remindee – chytrý úkolníček

Nejrůznějších “sklerotníčků” pro Android najdete v Obchodě Play nepočítaně. Dobrým cloudovým řešením je například Google Keep. Zbrusu nová aplikace Remindee jde ale na celou problematiku jinak. Předpokládá totiž, že uživatelé potřebují vytvářet připomínky v okamžiku, kdy jsou v jiné aplikaci (například v e-mailu). Umí tedy zakládat upomínky akcí z jakéhokoli programu. Stačí použít standardní systémové sdílení a vybrat jako cíl Remindee. Jde tedy o minimalistický úkolníček pro práci s připomínkami, zaměřenou na obsah, kterou můžete použít k vytváření připomenutí odkudkoli.

Zkusme si to tedy ukázat na modelové situaci. Například čtete e-mail, na který chcete odpovědět následující den v pracovní době. Zvolíte tedy Sdílet-Remindee a nastavíte datum a čas připomínky. V uvedeném termínu aplikace upozorní formou notifikace, že je čas splnit uložený úkol. Jednoduché, ale efektivní a produktivní. Šikovné je, že ani nemusíte opustit aplikaci, ve které se aktuálně nacházíte. Připomínku lze vytvořit také z textu zkopírovaného do schránky.

Aplikace Remindee je v Obchodě Play od začátku ledna a za tu dobu zaznamenala již více než deset tisíc stažení. Průměrná známka 4,7 ukazuje, že stávajícím uživatelům hodně vyhovuje. 4 MB velký instalační balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a novějším.

Remindee - Create reminders fr
Remindee - Create reminders fr

Flick Launcher – přizpůsobitelný launcher

Pokud vás váš telefon nudí, pak je čas na změnu! Ale ne každý má okamžitě prostředky na výměnu mobilu za nový, takže co třeba zkusit změnu launcheru? Flick Launcher vám umožní přizpůsobit rozhraní telefonu díky možnostem změny písma, velikosti a barvy textu, velikosti ikon, barvy pozadí seznamu aplikací, změny velikosti mřížky a nových widgetů pro vyhledávací lištu.

Jako hlavní vlastnosti a funkce autoři jmenují:

  • Integrace – Flick Launcher podporuje integraci Google Now Feed!
  • Rozhraní – mnoho způsobů přizpůsobení rozhraní, jako je noční režim, režim nerušit, velikost widgetů, rozostření…
  • Zkratky aplikací – už nemusíte instalovat alternativní ROMky, abyste mohli používat tuto funkci.
  • Seznam aplikací – můžete přizpůsobit svým představám, změnit počet sloupců, uspořádat aplikace abecedně nebo vyzkoušet nové rozvržení vyhledávací lišty.
  • Vyhledávací panel -Flick Launcher má své vlastní widgety vyhledávací lišty.
  • Ikony – kruhové ikony, ikona animovaných hodin, podpora balíků ikon libovolných tvarů a velikosti.
  • Dolní lišta – nastavitelný počet ikon a widgetů, možnost změny výšky a pozadí.
  • Složky – můžete změnit barvu pozadí, typ náhledu, štítky.
  • Více než 10 animací pro přechod mezi stránkami domovské obrazovky.
  • Gesta – mnoho podporovaných akcí. Gestem můžete spustit libovolnou aplikaci nebo vyvolat konkrétní akci.

 

Flick Launcher Promo

Flick Launcher Promo

Flick Launcher zatím nebyl oficiálně vydán, takže nemá průměrnou známku. Od publikace si ho však stáhlo přes sto tisíc uživatelů. Instalovat ho můžete na zařízení s Androidem 5.0 a vyšším.

Flick Launcher
Flick Launcher

Flick Launcher PRO
Flick Launcher PRO

Pokud oceňujete spíše jednoduchost, doporučujeme vaší pozornosti Android One Launcher, s jehož instalací a nastavením vám pomůže náš článek.

LightX Photo Editor & Photo Effects – vymakaný editor

Dlouho jsme tu neměli žádný editor obrázků, takže nadešel ten správný čas. LightX je editor fotografií pro uživatele, kteří nemají čas učit se pracovat ve Photoshopu, ale chtějí něco trochu pokročilejšího než je předinstalovaný editor od výrobce smartphonu. Nabízí standardní filtry, zábavné rámečky a skvělé efekty, jako jsou umělecké filtry. Dokonce můžete měnit tvar objektů v obrázku, který upravujete, pomocí funkcí Vylepšení, Změna vzhledu a Perspektiva.

LightX je tedy bezplatný editor obrázků, který umí vytvářet fotografické koláže, přidávat rámečky a samolepky, dělat výřezy a měnit pozadí. Zvládá také rozmazávat fotografie, vytvářet karikatury, vylepšovat selfies a portréty, slučovat fotografie v expozičních efektech a používat mnoho dalších nástrojů pro úpravu. Na své fotografie můžete umístit text a vytvořit třeba vlastní textové memy.

Android Play Store preview video for LightX Photo Editor

Android Play Store preview video for LightX Photo Editor

Dále můžete upravovat obrázky pomocí různých nástrojů pro úpravu fotografií, jako je například míchání barev, křivky, úrovně a vinětace. Můžete upravit jas, kontrast, expozici, odstín, sytost a stíny. K dispozici je také řada fotografických filtrů jako Vintage, Retro, Drama, Glow, B & W a mnoho dalších.

Během jednoho měsíce v Obchodě Play si tento program stáhlo přes milion uživatelů a jeho průměrné hodnocení je 4,7. Jen 17 MB velký balíček lze instalovat na Android 4.1 a novější.

LightX Photo Editor & Retouch
LightX Photo Editor & Retouch

Efektních výsledků v oblasti úpravy fotografií můžete dosáhnout s aplikací Snapseed od Googlu či pomocí online editoru Pixlr.

Cake Web Browser – webový prohlížeč

Na závěr tu máme další dosud nevydanou aplikaci – tentokrát se jedná o webový prohlížeč. Cake Browser je pokus o lepší procházení a prohledávání webu pro mobilní zařízení v intuitivním rozhraní. Když poprvé otevřete aplikaci, můžete si vybrat jako výchozí vyhledávač Google, nebo Bing. Poté do vyhledávacího panelu zadáte klíčové slovo a klepnete na jednu z pěti ikon podle požadovaného typu výsledku: vyhledávání, obrázky, videa, zprávy nebo nákupy. První výsledek vyhledávání se vám okamžitě zobrazí, další pak můžete procházet manuálně gestem odsunutím do strany.

Cílem je najít více výsledků s menším úsilím a prohledávání více služeb pro videa, obrázky, zprávy a nákupy. Smysluplnost výsledků vyhledávání lze změnit výběrem a přeskupením preferovaných vyhledávacích služeb. Kromě toho si můžete uspořádat odkazy pro ranní rutinu, používat několik sociálních účtů nebo si uložit nápady pro další dovolenou. Všechny vaše oblíbené weby najdete v rychlém posunu.

Cake Web Browser si zatím nainstalovalo něco přes tisíc uživatelů. Aplikace je kompatibilní s Androidem 6.0 a vyšším.

Cake Web Browser
Cake Web Browser

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)