Nejnovější aplikace z Google Play #218: mobil v roli ochranky

Nejnovější-aplikace-z-Google-Play-218-mobil-v-roli-ochranky

Ve druhém vydání Nejnovějších aplikace z Google Play v roce 2018 vám ukážeme, jak proměnit mobil do role ochranky. Dále tu máme aplikaci, která na odemykací obrazovce zobrazuje vaše oblíbence. Třetí novinkou je časovač pro Spotify a na závěr rychlý webový prohlížeč.

Haven: Keep Watch – mobil v roli ochranky

Haven: Keep Watch je otevřená aplikace bezpečnostní aplikace, vycházející z myšlenky Edwarda Snowdena. Využívá všechny senzory přístroje ke sledování okolí. V podstatě funguje jako detektor pohybu, vibrací, zvuku a světla za účelem sledování nezvaných hostů a nechtěných vetřelců. S určitou nadsázkou se tak dá říci, že telefon pak zastane roli ochranky.

Jedná se tedy o aplikaci pro Android, která využívá senzory zařízení pro monitorování a ochranu fyzických prostor. K zasílání zpráv používá šifrování a Torové sítě, díky čemuž by se k datům neměl dostat nikdo nepovolaný. Autoři věří, že Haven ukazuje cestu k sofistikovanějšímu přístupu k zabezpečení komunikace v rámci sítí a systému chytré domácnosti.

Telefon s touto aplikací pak lze použít v roli ochranky buď jako bezpečnostní kameru, nebo odposlech sledovaného prostoru. Monitorovány jsou následující snímače, jejichž případná změna je zaznamenána do protokolu událostí na zařízení:

 • Akcelerometr: pohyb a vibrace telefonu
 • Kamera: pohyb ve viditelném záběru z předního nebo zadního fotoaparátu
 • Mikrofon: zvuky ve sledovaném prostředí
 • Světlo: změna úrovně světla z čidla okolního osvětlení
 • Napájení: odpojení zařízení nebo napájení

Introducing Haven

Introducing Haven

Aplikace je zatím ve stádiu beta verze, v Obchodě Play se objevila těsně před Štědrým dnem. Stihla již zaznamenat sto tisíc instalací a má průměrnou známku 4,0. 9 MB velký balíček můžete použít na telefonech a tabletech s Androidem 4.1 a novějším.

Favorites Lock Screen – oblíbenci na odemykací obrazovce

Favorites Lock Screen je nová aplikace pro odemykání obrazovky z vývojářské dílny společnosti Microsoft. Jak napovídá již její název, snaží se na odemykací obrazovku přinést to, co máte nejraději respektive to, co nejčastěji používáte. Na odemykací obrazovku si tak můžete vytáhnout například zástupce pro vytočení kontaktu. Stejně tak tu můžete mít rychlý přístup k oznámením či vstup do nastavení.

Z dalších funkcí a vlastností jmenujme:

 • Každý den nové HD tapety vašich oblíbených osobností a zájmů Nastavte si své oblíbené hvězdy a celebrity pro zámek obrazovky
 • Široká nabídka sbírek tapet z několika kategorií: sportovci, herci, hudebníci, zvířata a automobily.
 • Držte krok s nejnovějšími zprávami a trendy týkajícími se vašich oblíbenců.
 • Získejte přístup k nejlepším aplikacím a nastavením pomocí rychlého klepnutí na položku.
 • Odemykejte PIN kódem, heslem či pomocí výchozího odemykání.
 • Pohybem doprava z ikony fotoaparátu můžete rychle otevřít fotoaparát.
 • Oznámení a upozornění bez nutnosti odemykání telefonu.
 • Snadné hledání přímo z uzamčené obrazovky pomocí vyhledávacího panelu Bing.

Aplikace je v Obchodě Play tři týdny a za tu dobu zaznamenala přes deset tisíc stažení a průměrnou známku 4,2. Instalační balíček velký 3 MB lze použít na zařízeních s Androidem 4.1 a vyšším. Pokud byste aplikaci neměli dostupnou v Obchodě Play, můžete ji stáhnout z APKMirroru.

Favorites Lock Screen
Favorites Lock Screen

SpotOn – Sleep & Wake Timer for Spotify – vstávejte a usínejte s hudbou

Do třetice všeho dobrého tu máme dosud oficiálně nepublikovanou aplikaci SpotOn – Sleep & Wake Timer for Spotify. Jak naznačuje její název, jedná se o jednoduchý časovač, spřažený s cloudovou hudební službou Spotify. Využijete ho například v situacích, kdy chcete usínat anebo vstávat za zvuku svých oblíbených písniček, hudebních alb či seznamu skladeb.

Jako hlavní vlastnosti a funkce jsou jmenovány:

 • Usínejte a probouzejte se se svou oblíbenou hudbou.
 • Přehrávejte ze Spotify skladby, seznam skladeb či album.
 • Pomalé ztišování hlasitosti při usínání a zvyšování před probuzením.
 • Použitelné v telefonu i na tabletu.
 • Přehrávejte hudbu v jiných zařízeních pomocí programu Spotify Connect.

Aplikace má již více než půl milionu instalací, nicméně známka, s ohledem na její nepublikování, zatím není k dispozici. Program SpotOn můžete instalovat na Android 4.4 a novější.

SpotOn - Sleep & Wake Timer for Spotify
SpotOn - Sleep & Wake Timer for Spotify

UC Browser Mini for Android Go – rychlý webový prohlížeč

UC Browser Mini for Android Go je minimalistický prohlížeč určený pro použití na zařízeních se systémem Android s nízkým rozlišením, jako jsou například telefony s technologií Android Go. Naštěstí to neznamená, že musíte používat zařízení s nízkým rozlišením, abyste mohli tento prohlížeč instalovat. UC Browser Mini for Android Go nabídne své schopnosti a funkce na jakémkoli telefonu či tabletu.

Hlavní myšlenkou je nabídnout skvělé zážitky z prohlížení v malém balíčku. Jedná se o jednoduchý prohlížeč, jehož nenáročnost obzvláště ocení uživatele telefonů s nižšími specifikacemi a malým úložištěm. Samozřejmě ale nemohou chybět některé zajímavé funkce, obvyklé z větší aplikace UC Browser for Android.

 • Malý, ale šikovný – navzdory malému balíčku nabídne vše, co můžete potřebovat.
 • Rychlé prohlížení – rychlejší režim prohlížení šetří čas a přenesená data.
 • Inteligentní stahování – podporuje stahování více souborů, stahování na pozadí a do cloudu s automatickým opětovným připojením.
 • Ovládání videí gesty – mimo jiné například posouvání ve videu či nastavení hlasitosti.
 • Volitelné prohlížení v anonymním režimu chrání vaše soukromí.
 • Noční režim – přepněte do nočního režimu, abyste si mohli pohodlněji číst ve tmě.

Po dvou týdnech v Obchodě Play zaznamenal UC Browser Mini for Android Go více než sto tisíc stažení a jeho průměrná známka je 4,3. Jen 2,5 MB velký balíček lze instalovat na telefony a tablety s Androidem 4.0 a vyšším.

UC Video - Free Video Maker, Fast Video Downloader
UC Video - Free Video Maker, Fast Video Downloader

Předchozí díly seriálu Nejnovější aplikace z Google Play

Objevili jste v Obchodě Play zajímavou novou aplikaci? Dejte nám o ní vědět v komentářích!
Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)