Nejnovější Android aplikace z Google Play #133: Chytré kopírování a vylepšené notifikace

aplikace

V pondělních novinkách z Google Play k nám spolu s jarním deštěm připlula aplikace ClipBar, která obyčejné kopírování a označování textu povýší na smart funkci podobnou Google on Tap. Známou techniku pro zvýšení produktivity Pomodoro vám dopřeje FocusList, jež navíc potěší i milovníky minimalistického rozhraní. Ničím nerušený spánek je k dispozici i pro váš Android – ForceDoze spolehlivě a ne zcela dobrovolně ukončí po uzamknutí všechny procesy na pozadí. S betou aplikace quickReply budete mistry v rychlém odpovídání – z každé přijaté notifikace totiž budete moci přímo odpovídat.

Chytrý ClipBar nabídne nevšední funkce při kopírování

Kopírování a vkládání není na Androidu jednou z těch nejlépe vychytaných a snadno použitelných funkcí. Ačkoli s příchodem Marshmallow se celý proces zlepšil, od jednoduchosti mají mnohdy frustrující pokusy o zkopírování částí vět daleko. Tradičně se však nejedná o nic, co by nevyřešila jednoduchá aplikace.

ClipBar je navíc super chytrou pomůckou, která se snaží mimikovat funkci Google on Tap. Různé možnosti při výběru lze nastavit v aplikaci – ClipBar může po označení text překládat, vyhledávat na mapě či otevírat obsah v plovoucím okně vestavěného prohlížeče.

ClipBar
ClipBar

Aplikace FocusList nakopne vaši produktivitu

Znáte pracovní techniku Pomodoro? Práce rozdělená do menších úseků s přestávkami dokáže nabudit vaši produktivitu a motivovat vás k efektivnějšímu výkonu. Techniky využívá i minimalistická aplikace FocusList – pracovní dobu si rozkouskujete do 25 minut dlouhých intervalů s 5 minut dlouhými přestávkami. Jeden takový půlhodinový cyklus odpovídá jednomu Pomodoro. Po pěti cyklech se dočkáte větší přestávky za odměnu. Naplánovat si tak můžete úkoly na celý den, spolu s jejich časovými odhady.

FocusList - Pomodoro technique
FocusList - Pomodoro technique

ForceDoze uspí procesy na pozadí

Pokud váš smartphone neběží na Androidu 6, ve vašem systému se nenachází funkce Doze. Jedná se o integrovanou pomůcku, která za pomocí omezení ruchu na pozadí šetří baterii. ForceDoze se snaží zmiňovanou funkci co možná nejvíce napodobit – na rozdíl od aplikací typu Greenify či stejnojmenné aplikace nativní funkce Androidu 6 nedisponuje velkým zástupem možností a úprav, své poslání však plní bez problémů.

Po zamknutí telefonu nechá váš telefon zdřímnout zastavením procesů na pozadí. Pozor však na zdroje, které vyžadují synchronizaci – nezapomeňte je přidat do whitelistu.

ForceDoze
ForceDoze

Odpovídejte na zprávy rychlostí blesku s quickReply

Pokud jste ponořeni do světa online komunikace a telefon kvůli neustálým konverzacím se zástupem kamarádů, kolegů či příbuzných nedáte z ruky, vyzkoušejte aplikaci quickReply. Do každé notifikace přidá praktické tlačítko k odpovědi, díky kterému odepíšete kontaktu přímo z lišty – bez nutnosti otvírat původní aplikaci.

Kromě toho quickReply neshlukuje notifikace z jednoho zdroje – místo toho se vám zobrazí každý kontakt i z jedné aplikace zvlášť. QuickReply je stále beta, proto nezapomeňte být shovívaví k menším nedodělkům.

quickReply (chatHeads)
quickReply (chatHeads)

Mrkněte na další novinky z Google Play

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)