Nejnovější Android aplikace z Google Play #131: Ochrana očí i vypouštění satelitů

Nejnovější_aplikace_z_google_play-2 (kopie)

Dnešní díl pravidelné nadílky nových a zajímavých aplikací z Google Play zahájí Samsung se Safety Screen určenou pro ochranu zraku těch nejmenších uživatelů. Informace jako na dlani pro nadšence do raketoplánů a vypouštění sond či satelitů přináší aplikace LaunchBox. Pokud se vám líbí vzhled poslední verze konkurenčního systému iOS, vyzkoušet můžete jednoduchý launcher xOS. S Countdown si nastavíte graficky povedené odpočítávadlo do narozenin či událostí, kterých se už nemůžete dočkat.

Safety Screen od Samsungu chce uchránit zrak vašich ratolestí

Dětí trávících čas ať už u svých telefonů a tabletů nebo těch půjčených od rodičů stále přibývá. Ačkoli může být tablet skvělou pomůckou při vzdělávání a díky telefonu se jednoduše ujistíte, že je vaše dítko ze školy doma a v bezpečí, zabíjení času hrami a sledováním YouTuberů se nevyhnete. Pokud máte pocit, že vaše dítě sleduje displej zařízení z příliš malé vzdálenosti, Samsung nabízí řešení v podobě aplikace.

Safety Screen běží na pozadí telefonu, ke svému fungování využívá senzory a rozpoznávání obličeje. Aplikaci stačí nainstalovat, nastavit heslo a poté při každém přílišném přiblížení zakryje obrazovku oznámení s roztomilou příšerkou. Po oddálení obličeje se vše opět vrátí do normálu.

Samsung Safety Screen
Samsung Safety Screen

Aplikace LaunchBox pro nadšené geeky i zvědavce

Vypouštění různých satelitů a dalších objektů do i mimo oběžné dráhy Země není nijak výjimečná událost – děje se tak i několikrát do měsíce. Pokud vás zajímají starty sond či satelitů s jejich informacemi i přesným časem startu, vyzkoušejte LaunchBox. Novinka sice kvůli popisům vyžaduje znalost angličtiny, i bez ní si však můžete udělat přehled o různých sondách, četnosti jejích vypouštění nebo nejaktivnějších zemích.

LaunchBox - Launch Schedule
LaunchBox - Launch Schedule

Launcher systému iOS díky aplikaci xOS

Pokusů o přetvoření typického iOS vzhledu do launcheru určeného pro Android uživatele tu bylo mnoho. Častokrát se však jedná o nedotažené aplikace, které lákají pouze na svůj název spjatý se společností Apple. Launcher xOS je věrnou a jednoduchou kopií iOS launcheru.

Je zdarma, podporuje různé widgety i témata a vejde se do 6 MB. Inspiraci si bere z poslední verze konkurenčního systému s označením iOS 9 – a to včetně ikon i tématické tapety. Pokud příliš neholdujete šuplíku s aplikacemi a vyhovují vám rychle dostupné plochy naplněné obsahem, nebojte se launcher vyzkoušet.

xOS Launcher
xOS Launcher

Esteticky líbivé odpočítávadlo Countdown

Kolik dnů zbývá do Vánoc, do dovolené, prázdnin nebo do výročí? Nemusíte pokaždé přemýšlet a počítat z hlavy – díky designovému počítadlu Countdown budete mít vše přehledně zaznamenáno v aplikaci. Countdown myslí i na prolínání mezi časovými zónami, stejně jako na tématické obrázky vyobrazující nadcházející událost spjatou s odpočítáváním, které je rozbito až na sekundy. Různé události můžete kontrolovat jednou za čas v aplikaci, případně můžete využít dva typy widgetů,

Countdown by timeanddate.com
Countdown by timeanddate.com

Další skvělé novinky z Google Play

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)