Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #131: Ochrana očí i vypouštění satelitů

Dnešní díl pravidelné nadílky nových a zajímavých aplikací z Google Play zahájí Samsung se Safety Screen určenou pro ochranu zraku těch nejmenších uživatelů. Informace jako na dlani pro nadšence do raketoplánů a vypouštění sond či satelitů přináší aplikace LaunchBox. Pokud se vám líbí vzhled poslední verze konkurenčního systému iOS, vyzkoušet můžete jednoduchý launcher xOS. S Countdown si nastavíte graficky povedené odpočítávadlo do narozenin či událostí, kterých se už nemůžete dočkat.

Safety Screen od Samsungu chce uchránit zrak vašich ratolestí

Dětí trávících čas ať už u svých telefonů a tabletů nebo těch půjčených od rodičů stále přibývá. Ačkoli může být tablet skvělou pomůckou při vzdělávání a díky telefonu se jednoduše ujistíte, že je vaše dítko ze školy doma a v bezpečí, zabíjení času hrami a sledováním YouTuberů se nevyhnete. Pokud máte pocit, že vaše dítě sleduje displej zařízení z příliš malé vzdálenosti, Samsung nabízí řešení v podobě aplikace.

Safety Screen běží na pozadí telefonu, ke svému fungování využívá senzory a rozpoznávání obličeje. Aplikaci stačí nainstalovat, nastavit heslo a poté při každém přílišném přiblížení zakryje obrazovku oznámení s roztomilou příšerkou. Po oddálení obličeje se vše opět vrátí do normálu.

Aplikace LaunchBox pro nadšené geeky i zvědavce

Vypouštění různých satelitů a dalších objektů do i mimo oběžné dráhy Země není nijak výjimečná událost – děje se tak i několikrát do měsíce. Pokud vás zajímají starty sond či satelitů s jejich informacemi i přesným časem startu, vyzkoušejte LaunchBox. Novinka sice kvůli popisům vyžaduje znalost angličtiny, i bez ní si však můžete udělat přehled o různých sondách, četnosti jejích vypouštění nebo nejaktivnějších zemích.

Launcher systému iOS díky aplikaci xOS

Pokusů o přetvoření typického iOS vzhledu do launcheru určeného pro Android uživatele tu bylo mnoho. Častokrát se však jedná o nedotažené aplikace, které lákají pouze na svůj název spjatý se společností Apple. Launcher xOS je věrnou a jednoduchou kopií iOS launcheru.

Je zdarma, podporuje různé widgety i témata a vejde se do 6 MB. Inspiraci si bere z poslední verze konkurenčního systému s označením iOS 9 – a to včetně ikon i tématické tapety. Pokud příliš neholdujete šuplíku s aplikacemi a vyhovují vám rychle dostupné plochy naplněné obsahem, nebojte se launcher vyzkoušet.

xOS Launcher
xOS Launcher
Developer: allsolechang
Price: Free

Esteticky líbivé odpočítávadlo Countdown

Kolik dnů zbývá do Vánoc, do dovolené, prázdnin nebo do výročí? Nemusíte pokaždé přemýšlet a počítat z hlavy – díky designovému počítadlu Countdown budete mít vše přehledně zaznamenáno v aplikaci. Countdown myslí i na prolínání mezi časovými zónami, stejně jako na tématické obrázky vyobrazující nadcházející událost spjatou s odpočítáváním, které je rozbito až na sekundy. Různé události můžete kontrolovat jednou za čas v aplikaci, případně můžete využít dva typy widgetů,

Další skvělé novinky z Google Play

 

Komentáře

Lumpy

2.5.2016 9:56

GIF! Podpora GIFu to chceme! Džíz :-)

Mach4

Petr MišákAdministrátor 22

2.5.2016 16:18

A jak to souvisí s článkem?

Lumpy

2.5.2016 16:29

Tohle mělo být k článku o WhatsAppu, nešlo mě to pak už smazat…

RSS (komentáře k článku)