Nejnovější Android aplikace z Google Play #39 – nejrychlejší prohlížeč, komiksy, koláže a další

39 uvodni

Chtěli byste si vyzkoušet nejrychlejší internetový prohlížeč pro Android? Pak zkuste novinku s názvem Atlas. Dalším tipem našeho seriálu o nejnovějších aplikacích je Digify pro sdílení souborů, které se samy mažou. Následuje aplikace PhotoCollage pro vytváření koláží z vašich fotografií. Dále vás čeká interaktivní aplikace Madefire, která dodá komiksovému čtení atmosféru prostřednictvím zvukového doprovodu. Na závěr zde máme aplikaci pro všechny rodiče. Jmenuje se ChoreMonster a dokáže vaše děti přinutit ke kázni, a to zábavnou formou. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play 39!

Atlas

Už delší dobu jsme tady neměli internetový prohlížeč, kterým by stálo za to nahradit stávající Chrome a další nejčastěji používané prohlížeče. V případě nového prohlížeče s názvem Atlas byste mohli udělat výjimku. Podle vývojářů se jedná o nejrychlejší internetový prohlížeč pro Android. Frázi “nejrychlejší” sice používá každý druhý vývojář, ovšem zde by to na základě našeho testování mohla být pravda. Atlas dokáže načítat stránky ve 3 odlišných módech s různými nároky na obsah (bez obrázků, reklam apod.) Tím se jednak zvýší rychlost načtení, ale také ušetříte vaše internetová data. Při surfování internetem můžete tažením prstu z levé strany displeje otevřít panel se záložkami. Tažením z pravé strany zase “probudíte” nastavení, v němž lze přepínat mobilní/desktopovou verzi a upravovat další nastavení.

atlas 1

Atlas Web Browser
Atlas Web Browser

Digify

S aplikací Digify můžete se svými přáteli sdílet veškerý obsah vašeho telefonu. Nemusíte se přitom bát, že by se k vašim souborům někdo dostal, protože u nich před sdílením musíte nastavit dobu “sebezničení”. U souboru, který sdílíte se svými známými, můžete nastavit buďto minuty, hodiny, týdny, nebo 1 měsíc. Po uplynutí vybrané doby se soubor automaticky smaže z databáze aplikace. Aplikaci Digify lze synchronizovat s vaším Dropbox účtem.

Digify 1

Digify Viewer
Digify Viewer

PhotoCollage

PhotoCollage, jak už název napovídá, je aplikace pro tvorbu koláží ve vašem mobilním zařízení. Po spuštění této aplikace si můžete vybrat ze 120 různých šablon, do kterých posléze můžete umístit fotky z vaší galerie. Po zvolení šablony se dostanete do rozhraní, kde pomocí symbolů + postupně přidáte a upravíte vaše fotky. Po stisknutí tlačítka + vás aplikace vyzve k výběru fotek z galerie či pořízení nových snímků. Po vybrání všech fotek se ještě nabízí možnost aplikovat nejrůznější filtry, změnit barvu rámečku, přidat samolepky nebo napsat vlastní text. Když je vaše dílo hotovo, stačí v horní straně displeje stisknout tlačítko sdílení a fotku uložit do telefonu (třetí možnost), nebo rovnou sdílet prostřednictvím sociálních sítí Instagram a Facebook. Aplikace je v čínštině, proto tolik vysvětlování :). Svoji funkci ovšem plní na výbornou.

PhotoCollage 1

PicGrid - Photo Collage Maker
PicGrid - Photo Collage Maker

Madefire

Madefire je aplikace, která pozvedává čtení komiksů na zcela novou úroveň. Při čtení komiksů přes tuto aplikaci se dočkáte zvukových efektů doprovázející pohyblivý komiks. Při takovémto čtení si pak téměř okamžitě uvědomíte, že vás toto atraktivní podání komiksu dokáže neskutečným způsobem vtáhnout do děje. Většina komiksů této aplikace je placená. Jsou zde ale také “vzorky” zdarma. Proto než zakoupíte některý z komiksů, vyzkoušejte například The Engine (naleznete jej jako první v sekci zdarma).

Madefire 1

Madefire Comics & Motion Books
Madefire Comics & Motion Books

ChoreMonster

Aplikaci ChoreMonster určitě ocení všichni rodičové. S touto aplikací můžete časem docílit to, aby vaše děti nabyly samostatnosti a plnily úkoly každodenního života s chutí. Za každou vykonanou aktivitu, kterou může představovat čistění zubů, ustlání postele apod. jsou děti odměněny body. Ty poté můžou směnit za různé odměny, jako například hraní na počítači, sledování jejich oblíbených filmů a pohádek atd. Kromě toho aplikace umožňuje sbírat interaktivní příšerky (aplikace jich nabízí přes 100).

ChoreMonster 1

ChoreMonster
ChoreMonster

 

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)