Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #37 – televize v mobilu, snadný nákup auta a nový Launcher

Se dnešní první aplikací Česká televize si můžete pustit většinu českých televizních kanálů v telefonu. Dále na vás čeká aplikace BMI Calculator pro výpočet vašeho indexu tělesné hmotnosti. Nechybí ani nový launcher s názvem Apus, který několikanásobně zrychlí váš telefon. S aplikací Sauto od Seznamu si vyberete nové či ojeté auto během několika málo okamžiků. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci Hanibal Checklists pro snadnější balení na výlety. To vše v tomto díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play.

BMI Calculator

Je aplikace pro zjištění vašeho BMI, což v překladu znamená index tělesné hmotnosti. Na jeho základě se dokážete dozvědět základní informace o tom, zda se nacházíte ve stavu nadváhy, podváhy, nebo je vaše výška a hmotnost v ideálním poměru. Při vyplnění vašich základních údajů musíte uvést vaše pohlaví, výšku a váhu, aby mohlo dojít k vyhodnocení. Po potvrzení vašich údajů vám aplikace vypočítá váš BMI a zároveň vám podá informace o jednotlivých rozmezích tohoto indexu. Uděláte si tak obrázek o tom, že se například blížíte do stavu obezity, nebo naopak do vysoké podváhy.

BMI Calculator 1 BMI Calculator 2 BMI Calculator 3 android aplikace

BMI Calculator
BMI Calculator
Developer: Splend Apps
Price: Free+

Česká televize

Aplikací pro sledování televizních kanálů ve vašem zařízení jsou mraky. Většina z nich ovšem nefunguje jak má, nebo nefunguje vůbec. Proto nás velmi překvapuje, že jedna z novějších aplikací s názvem Česká televize funguje docela dobře. Tato aplikace nabídne 21 českých kanálů, mezi které patří například Prima Cool, Nova (Nova Cinema), Óčko a mnohé další. Sledování televizních kanálů je zdarma. Před každým spuštěním kanálu se pouze objeví reklama (lze ji samozřejmě zavřít). Při sledování je zapotřebí, abyste byli v dosahu stabilního internetového připojení. V opačném případě může docházet k odpojení a následném přerušení spojení.

czech tv online 1czech tv online 2

The app was not found in the store. :-(

Apus Launcher

Apus Launcher je v podstatě další z tisíce launcherů, které můžeme v obchodě Google Play nalézt. Tento slibuje skvělou rychlost, automatické roztřídění vašich aplikací do složek a zajímavou funkci v podobě doporučení aplikací/her vašich přátel (používajících stejný launcher). Autoři Apus Launcheru se chlubí jeho velikostí a uvádí, že se jedná o nejmenší instalační soubor Launcheru na Google Play (1 MB). Pokud máte chuť vyzkoušet další z alternativních Launcherů, neváhejte si Apus Launcher nainstalovat. Je zdarma a možná vás překvapí.

Apus Launcher 1 Apus Launcher 2 Apus Launcher 3

Sauto.cz

Díky aplikaci Sauto získáte přehled o aktuálně nabízených vozech v České republice. Vaše hledání můžete filtrovat na základě značky auta, druhu, obsahu motoru, stavu apod. Hledání je rozděleno do základní a rozšířené kategorie, kde můžete svoje požadavky upřesnit do těch nejpodrobnějších detailů. Aplikace má příjemné rozhraní a disponuje vcelku slušnou rychlostí načítání. Jestli zvažujete koupi, ať už nového či ojetého vozu, aplikaci Sauto byste měli dát šanci.

Sauto.cz 1 Sauto.cz 2 Sauto.cz 3

Sauto.cz
Sauto.cz
Developer: Seznam.cz, a.s.
Price: Free

Hanibal Checklists

S aplikací Hanibal můžete vytvářet seznamy důležitých věcí, které budete potřebovat na konkrétním typu výletu. Aplikace již v základu obsahuje několik aktivit, jako například zimní sporty, sportovní lezení, treking a další. U každé z těchto aktivit nalezneme několik důležitých věcí, na které bychom při balení neměli zapomenout. Vše, co máte sbaleno, si můžete v seznamu odškrtnout. Aplikace Hanibal také podporuje vytváření vlastních seznamů.

Hanibal checklists 1 hanibal checklists 2 hanibal checklists 3

Hanibal Checklists
Hanibal Checklists
Developer: Hanibal sport
Price: Free

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

 

Komentáře

ipetr

z aplikace
14.7.2014 7:26

Nevim jak vam ale mne eset oznacil aplikaci Ceska televize jako aplikaci potencialne nebezpecnou. Aplikace pri kazdem spusteni nejake tv doporucuje stazeni nejakeho podezreleho softu. Napriklad mi nutil aktualizaci modulu baterie. Mam N5 a te je opravdu ze vsech androidu nejaktualnejsi a pochybuji ze by Google distribuoval takto soucasti systemu. Bacha na ni…!!!

hk

hk

14.7.2014 7:59

Ja to ani nezkoušel,nelíbí se mi,že bych měl povolovat pro aplikaci přístup k foťáku a mikrofonu to teda nevím zrovna u týhle aplikace proč……

Peernikk

Jirka Pernica 0

14.7.2014 8:19

ipetr: Reklamu jsem záměrně rozklikl, abych si ověřil co je to zač. Odkázalo mě to na Google Play do jedné vcelku známé aplikace pro úsporu baterie. Určitě bych v tom nehledal nic nebezpečného, prostě klasická reklama, která vám záměrně oznámí, že je ve vašem telefonu něco špatně, něco pomalého, s cílem vás přimět nainstalovat určitou aplikaci.

hk: Díval jsem se teď do povolených práv u této aplikace a přístup k fotáku to mně nevyžadovalo (nevyžaduje). No..:)

hk

hk

14.7.2014 8:51

to:Jirka Pernica
Czech TV Online
potřebuje přístup k

historie zařízení a aplikací
identita
poloha
fotky/media/soubory
fotoaparát/mikrofon
informace o připojení wi-fi
id zařízení a informace o hovorech

vypsáno z google play info při instalaci……..

Stileth

Stileth 0

z aplikace
14.7.2014 9:06

Príliš mnoho oprávnení..

hnzl

14.7.2014 9:15

televizni appka super :) funguje jak na Note 2, Acer Iconia A501 i na Galaxy Trend+

Lexon

z aplikace
14.7.2014 9:25

A jak je to s aplikací CzechTV když mám TV odhlášenou a tudíž neplatím poplatky. Můžu legálně appku používat? :-) A těch oprávnění chce vážně poněkud moc, včetně přístupu k foťáku a mikrofonu a už jen pro to si ji do telefonu nwbudu cpát. Ještě bude šmírovat.

Cenzzor

z aplikace
14.7.2014 9:40

tech opravneni chce opravdu pozehnane ale zas funguje…zkousel jsem hodne televizi a bud nefungovali nebo se sekali nebo byli total zaspamovany reklamama ze se to nedalo… uvidime za jak dlouho se neco podobneho objevi zde..

Bananisin

z aplikace
14.7.2014 10:23

Oprávnění lze omezit například pomocí app Xprivacy.

Michal

Michal

14.7.2014 11:06

Neexistuje podobný program na sledování televize i na Windows na PC ?

uni

uni

14.7.2014 11:17

Ad TV apka, co je nejsmutnější, že nefunguje ani oficiální….

meffisto

meffisto

14.7.2014 11:23

Michal: já mám USB TV a jsem s ní naprosto spokojený. Stačí mít aktualizovaný prohram a pak mam TV kdekoliv i bez netu.

bzum

z aplikace
14.7.2014 12:05

BMI je zastaralý systém, který není v reálu použitelný, podle toho se nemůže nikdo řídit, těžko z toho poznám, kolik mám tuku a kolik mám vážit.

faktmezacinatestvat

faktmezacinatestvat

14.7.2014 14:38

Vezmu to popořadě. BMI – OK (byť smysl aplikace je nulový, při zadání BMI do vyhledávače google hned první 3 odkazy fungují bez problémů na telefonech/tabletech a plní stejnou funkci). Česká televize – hnusný spyware. Apus Launcher – ještě větší spyware, než Česká televize. Sauto.cz – Překvapivě v pohodě. Hanibal Checklists – vzorový příklad aplikace, která nic nevyžaduje, nic nedělá a po odinstalaci po sobě naprosto nic nezanechá.

Odpusťte si prosím hloupé reakce a začněte se věnovat IT, ať tomu rozumíte. To, že zvládnete root telefonu nebo složit a nainstalovat babičce PC ještě neznamená, že jste odborníci.

pospa58

14.7.2014 16:25

Czech TV Online v žádném případě nebrat, aplikace pro sledování českých TV nemá co nabízet aktualizaci modulu baterie, notabene s robůtkem, který kopíruje robůtka při aktualizaci OS. A to nemluvím o dalších oprávněních.

Ivo Rundt

z aplikace
14.7.2014 17:01

Jj, plně souhlasím se VŠEMI, co tady varují před “pochybnou” appkou!! Redakce, tak nějak nechápu, že tady ujišťujete o “nezávadnosti” appky – viz. příspěvek Jirky Pernicy. Žádná appka by přece neměla nabízet aktualizaci mimo Google Play. Nebo se mýlím?? Logicky, stáhnu si appku z Google play a očekávám aktualizace také z Google play?? A než si ji stáhnu, tak se podívám co vše potřebuje a k čemu má přístup…

Petr

Petr

14.7.2014 17:03

https://play.google.com/store/apps/details?id=example.slovensketelevizie

Tohle nechce skoro žádné oprávnění a jede to perfektně.Samsung Galaxy S4.

Ivo Rundt

z aplikace
14.7.2014 17:08

Petr : vyzkoušejte všechny programy…

faktmezacinatestvat

faktmezacinatestvat

14.7.2014 17:10

Neustále zde mluvím o tom, která aplikace je spyware/malware a která je OK. Všichni z toho mají legraci a s radostí instalují. Tak, jako v roce 1997 nikdo nevěřil tomu, že si může přinést na disketě vir a jeho PC je stabilnější než Čínská zeď. A redakci je to koukám celkem jedno. Alespoň že někteří místní uživatelé mají rozum a poukazují na totéž.

faktmezacinatestvat

faktmezacinatestvat

14.7.2014 17:14

ps: Zajímal by mě věk „Jirka Pernica”. Jeho vzdělání a základní znalosti, dovednosti a osobní zkušenosti s celou problematikou Androidu, zabezpečení a programování vůbec. Ty články jsou opravdu fatální, aplikace vesměs otřesné a ty komentáře …

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
14.7.2014 18:34

a jéje…
Je tu paranoidní bezpečnostní expert :-D

Petr

Petr

14.7.2014 18:55

Ivo: Kromě asi šesti mi jedou všechny.

mikilauda

mikilauda

z aplikace
14.7.2014 19:44

nainstaloval jsem si televizi ale klilnul na Cancel při potvrzování podmínek. televize hraje, reklama se nezobrazuje. pouze to chce pokaždé potvrzení podmínek. Storno a hrajeme :-)

J.dvorak85

Honza Dvořák 0

14.7.2014 19:56

Aplikace Sauto příjemně překvapila :) Přehledná a na první dojem fajn. Používám tento web často na PC, tak tomu dám chvilku šanci i v mobilu.

faktmezacinatestvat

faktmezacinatestvat

14.7.2014 20:19

Milý registrovaný Honzíku. Paranoia je duševní porucha, kterou lze charakterizovat jako určitý způsob přehnaných a nedoložených obav. To, co zde konstatuji, doložené je a ověřit si to můžeš sám. Stačí se umět orientovat v dané oblasti a zvládnout v životě více, než jen založit účet na svetandroida.cz a napsat zpravidla 1-2 řádky bezvýznamného textu, který lze definovat jako offtopic. Uč se lidmi kolem sebe a třeba za 5 let získáš tak mocnou pozici, jako má místní moderátor. Pak můžeš jako další v řadě recenzovat aplikace, které hraničí na škodlivosti a smysluplnosti.

Flynn

Flynn

14.7.2014 20:28

mikilauda: Doplním: Storno, anebo také spodní tlačítko telefonu Zpět :-)

Krusty

Krusty 0

z aplikace
14.7.2014 20:32

Prosím abyste tady nedávali aplikace jako je Czech TV, která je očividně jen pro to, aby dostala uživatelské data. Nebo je tady někdo schopný vysvětlit k čemu jsou která oprávnění u téhle app třeba?

Jakub

Jakub

14.7.2014 22:33

Czech TV má opravdu zvláštní požadavky na oprávnění. Když mi asi 6x za dvě minuty vyskočila reklama typu “máte pomalý počítač my vám ho zrychlíme” a pak se začalo vysílání kousat co 10 s, tak šla aplikace z tabletu okamžitě pryč. A připojením to není. Dost zklamání protože něco podobného hledám, zvláště když to doporučuje SvětAdroida.cz 

Davidx66

z aplikace
15.7.2014 0:35

note 2 též

Davidx66

z aplikace
15.7.2014 0:39

Nechápu proč je tu něják recenze na aplikaci ktera vůbec nejde nikomu to ji tu před uvedení nikdo nevyzkoušel?

Jarpet

z aplikace
15.7.2014 8:40

Stáhněte si ” slovenské a české ” televize. To zatím funguje a nemusíte se tu dohadovat o něčem, co nikdy nefungovalo :-).

Raddeekk26

raddeekk26 0

z aplikace
15.7.2014 9:58

Zkoušel jsem apus launcher, plynulost ok, ale v klasickém miui si můžu cokoliv více upravit a navíc mi přišlo, že se pomaleji spouští aplikace.. Hezké funkční, ale nejsem zvyklý čekat.

JirkaH

JirkaH

15.7.2014 22:24

demence naroda je na postupu, kazdy druhy prispevek jak od retarda.

Davidx66

z aplikace
15.7.2014 22:51

Jo jo hned ten podemnou

kluzo

17.7.2014 13:38

Česká TV se mi tak po 2min bezproblémového dívání kousne a asi něco načítá, po cca dalších 2min. se zas rozjede na 1 min atd. Myslel jsem, že je chyba u mně, ale jak to tady čtu, tak není. Dělá to na mém připojení i na jakémkoli jiném wifi připojení. Mám Ascend P7, tak si myslím, že telefonem to taky nebude.

BobBeesheq

18.7.2014 0:20

U těch komentářů se vždycky pobavím. Číst takové sračky od takových chytráků co jsou tady mě vážně dostává na kolena.:-)) A redakci přeji aby se nenechala odradit. Váše výběry aplikací jsou vážně skvělé.

garcia

garcia

19.7.2014 9:01

tiez sa divim preco APUS launcher potrebuje tolko povoleni.. napr ku fotaku a mikrofonu atd.. pisal som na FB vyvojarom koli comu potrebuje tolko povoleni… nejak odmietaju odpovedat.. na ine otazky mi odpisali..

SaliSaliven

SaliSaliven

23.7.2014 22:22

Czech TV Online … je nebo spíš byla super aplikace. Najednou zcela zmizela z marketu. Komu se asi co nelíbilo?

někdo

někdo

24.7.2014 20:56

Nemá někdo instalaci na tu televizi? Budu fakt za ni vděčný, zrovna jsem si smazal data z telefonu. :|

někdo

někdo

24.7.2014 20:59

Pokud by se našel někdo, kdo má instalačku na tu televizi a mohl by ji někam uploadnout nebo alespoň zaslat, budu velmi vděčný. SaliSaliven, máš ji stále staženou? Nebo kdokoliv jiný…

petr

petr

22.10.2014 14:18

Tuhle aplikaci mám v mobilu a funguje perfektně
https://play.google.com/store/apps/details?id=eu.ragex.tv

Tahle aplikace funguje taky, akorát k tomu potřebujete VLC
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spusti.net.tv

Sabina

Sabina

2.2.2015 18:17

Zdravim, mam takovy problem, porad se mi nabizi tahleta aplikace, neustale mi tam skace, at si to nainstaluju a kdyz dam zrusit, stejne mi to tam zase skoci. Jak se toho mam zbavit?

RSS (komentáře k článku)