Nejnovější Android aplikace z Google Play #35 – inovativní budík, tapeta z G3, Google Prezentace

aplikace 35 uvodni

Vítáme vás u dalšího dílu seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play. Dnešní první aplikace 1Password vám zajistí dohled nad všemi přístupovými hesly. Následovat bude skvělý budík s několika zajímavými funkcemi – Life Time Alarm Clock. Třetím tipem na aplikaci je nádherná živá tapeta z telefonu LG G3. Následovat bude aplikace Simpler Contacts pro odstranění duplicitních kontaktů. Na závěr můžete vyzkoušet tvorbu prezentací s aplikací Prezentace Google.

1Password

Je parádní aplikace pro správu vašich hesel. Na počátku si vytvoříte hlavní přístupové heslo, po jehož zadání se dostanete do administrace všech ostatních hesel. V aplikaci lze vytvářet hesla pro vstupy do databází, serverů, bankovních účtů či účtů k běžným internetovým službám. Při tvorbě hesla můžete využít náhodný generátor, který vám dokáže vytvořit ty nejsilnější přístupové kombinace skládající se z čísel, písmen a symbolů. Výsledná hesla lze přímo z aplikace kopírovat (ukládat do schránky) a následně je vkládat na místo příslušných přihlašovacích údajů. Aplikaci lze stáhnout také na PC. 1Password také podporuje třídění hesel do kategorií a složek. Pokud začínáte mít “přeheslováno”, je ideální čas využít aplikaci 1Password.

1Password 1

1Password - Password Manager
1Password - Password Manager

Life Time Alarm Clock

Tento budík není jedním z klasických budíků, které můžete z obchodu Google Play znát. Life Time Alarm Clock nabídne sympatický čistý design a nevídané funkce. Začneme změnou denního a nočního režimu, což provádíte krátkým stisknutím ciferníku. Delším podržením ciferníku aktivujete svítilnu. V nastavení budíku si dále můžete zvolit, zda chcete být probuzeni lehkým, mírumilovným způsobem, nebo naopak rychlou a údernou cestou. U každého budíku lze aktivovat takzvaný Pre-Alarm, tedy příjemnou melodii, která začne hrát ještě před tím, než se spustí váš hlavní budík. Nastavit si lze také dobu opětovného buzení a mnoho dalších vychytávek v podobě vzhledových prvků, stupňování hlasitosti, nebo ranní mini hry, jejíž absolvování potvrdí, že jste skutečně vzhůru. Life Time Alarm Clock je král budíků!

Life Time Alarm Clock 1

Life Time Alarm Clock
Life Time Alarm Clock

 G3 Živá tapeta

Podle názvu této aplikace asi nebude žádným překvapením, že se jedná o živou tapetu ze současné vlajkové lodi společnosti LG – telefonu LG G3. Na obrazovkách vašeho telefonu si tak můžete užívat krásné abstraktní barvičky s poletujícími částicemi, které reagují na váš dotyk. Tato živá tapeta nabízí vcelku rozsáhlá nastavení. Měnit můžete FPS poletujících částic, mód (Normální a Paralaxa), dále pak pozadí (celkově jich je 6), posouvání a přítomnost poletujících částic, jejich množství, velikost, rychlost a interaktivitu tapety. Jestliže vás začíná vaše současná tapeta nudit, neváhejte tento skvost vyzkoušet.

G3 Živá tapeta 1

Smoke G3 Live Wallpaper
Smoke G3 Live Wallpaper

Simpler Contacts

Tato aplikace dokáže ve vašem seznamu kontaktů vyhledat duplicitní kontakty a následně je spojit dohromady. Během několika jednoduchých kroků si tak můžete pročistit vaše kontakty a uvolnit tak nějaké to místo. Kromě této funkce dokáže Simpler kontakty filtrovat na základě jejich přidělené skupiny. Pokud by to bylo stále málo, můžete si kontakty prostřednictvím této aplikace zálohovat a poslat si je na váš email. Ve hlavním rozhraní aplikace můžete přepínat mezi všemi kontakty a oblíbenými čísly. Simpler zatočí s nepořádkem ve vašem telefonním seznamu.

Simpler Contacts 1

Simpler Caller ID - Contacts and Dialer
Simpler Caller ID - Contacts and Dialer

Prezentace Google

Společnost Google vydala bezplatnou aplikaci pro úpravu prezentací přímo na vašich telefonech a tabletech s operačním systémem Android. S touto aplikací můžete prezentace vytvářet, upravovat a sdílet s ostatními. Jako parádní funkce se jeví současná spolupráce několika lidí na jedné prezentaci. Do jednotlivých snímků můžete přidávat text, obrázky z galerie, obrazce a mnoho dalšího. Váš výtvor lze prezentovat přímo z vašeho zařízení.

  Prezentace Google 1

Google Slides
Google Slides

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)