Nejnovější Android aplikace z Google Play #26 – tvorba automatických příkazů, skvělá živá tapeta a další

aplikace uvodni 26

Dnešní díl seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play jako první nabídne aplikaci IFTTT pro zautomatizování procesů ve vašem telefonu. Následuje aplikace Focus Lock, která uzamkne vaše oblíbené aplikace, abyste se mohli plně soustředit na důležité úkoly. Třetím tipem na aplikaci je naučná zamykací obrazovka GRE Vocab Lock. Při každém odemknutí telefonu vás naučí nové anglické slovíčko. Předposledním tipem je hra Flappy48, která kombinuje koncept 2 fenoménů, a to návykových her Flappy Bird a 2048. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci Best Dragon Live Wallpaper, čili skvělou živou tapetou s animovaným drakem.

IFTTT

Je skvělá aplikace pro zautomatizování procesů ve vašem telefonu. Aplikace funguje na systému receptů, do kterých vložíte své vlastní podmínky. Nyní si uvedeme příklady toho, co lze s aplikací IFTTT zautomatizovat. Lze například nastavit, aby se váš telefon ztlumil, když zrovna máte obchodní jednání, dále si můžete nechat automaticky zasílat upozornění o změně počasí, nastavit lze také automatické zálohování, stahování fotek ze sociálních sítí, psaní emailů, SMS apod. Představivosti se meze nekladou. Aplikace nabízí jednoduché rozhraní pro tvorbu podmínek. Pokud byste se chtěli inspirovat od ostatních, můžete zamířit do “obchodu” nejpoužívanějších podmínek (receptů). Ty si můžete stáhnout a rovnou je začít používat. Aplikaci jsme v redakci samozřejmě testovali a funguje báječně. Osobně jsem si vytvořil podmínku, která zní: Když pořídím fotografii, automaticky se zašle na můj Gmail – funguje bez sebemenších problémů.

ifttt 1 aplikace

IFTTT - automation & workflow
IFTTT - automation & workflow

Focus Lock

Nezbývá vám moc času do odevzdání důležitého pracovního úkolu, seminární práce, nebo se zkrátka nemůžete soustředit na učení, protože si neustále hrajete s vaším telefonem? V tom případě se vydejte do obchodu Google Play a stáhněte si aplikaci Focus Lock. Díky ní můžete zamykat aplikace vašeho telefonu po libovolnou dobu. Při snaze o jejich následovné spuštění zjistíte, že je nelze otevřít do doby, než vyprší časový limit pro odemknutí. Tímto způsobem se můžete přinutit k maximální soustředěnosti na to, co doopravdy potřebujete udělat. Bez neustálého “ťukání” do telefonu se zvýší vaše produktivita.

focus lock main

2a3028ab4dd0707c556330e018369587?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

GRE Vocab Lock

Tato aplikace nemá tak drastické účinky, co se zvyšování vaší produktivity týče, ale dokáže vaše každodenní používání telefonu využít ke studijním účelům vcelku zábavnou formou. V podstatě se jedná o zamykací obrazovku, která vás naučí nová anglická slovíčka. Při odemknutí telefonu se vám zobrazí černá obrazovka s anglickým slovíčkem. To musíte potáhnout ke správné kolonce, tedy správnému synonymu. Pokud nemáte tušení, co vybrané slovo znamená, můžete jej potáhnout směrem vzhůru (k písmenu d), čímž zjistíte jeho význam. Člověk odemkne svůj telefon průměrně  150 krát denně, tak proč si u toho nezdokonalit Angličtinu?

GRE Vocab Lock 1

063be447fc84ee0cbf23d07fa6da964d?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Flappy48

Co vznikne, když zkombinujete 2 fenomenální Android hry – Flappy Bird a 2048? Odpověď je zcela zřejmá, vznikne Flappy48! Jedná se o novou hru postavenou na Enginu Unity, která kombinuje prvky obou již zmiňovaných her. Stejně jako ve Flappy Birdu, prolétáváte ve Flappy48 překážkami, přičemž na sebe nabalujete čísla. Když se vám podaří vzít 2 stejná čísla dohromady, dojde k jejich spojení a zvýšení vašeho skóre. Flappy48 je skvělá návykovka a i když kopíruje koncept obou populárních her, stále je to lepší než bezduché kopie Flappy Bird, kterých se po vydání originální hry objevilo na Google Play stovky.

flappy48

30cd7de6e9cf40f57e15ae64ad62b33f?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Best Dragons Live Wallpaper

Chcete mít v telefonu na pozadí krásného animovaného draka? Umožní vám to aplikace Best Dragons Live Wallpaper. Jedná se o nádhernou živou tapetu s mnoha nastavitelnými prvky. Se free verzí můžete používat pouze základního draka + další drobné úpravy. Pokud si ovšem aplikaci plně odemknete (27 Kč), můžete si vybrat z několika draků. Také lze měnit prostředí, nebo nastavit, aby se u této tapety zobrazoval čas, datum a stav vaší baterie.

Best Dragons Live Wallpaper 1

37322d080234825a0e292b693923001f?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (18)