Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #26 – tvorba automatických příkazů, skvělá živá tapeta a další

Dnešní díl seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play jako první nabídne aplikaci IFTTT pro zautomatizování procesů ve vašem telefonu. Následuje aplikace Focus Lock, která uzamkne vaše oblíbené aplikace, abyste se mohli plně soustředit na důležité úkoly. Třetím tipem na aplikaci je naučná zamykací obrazovka GRE Vocab Lock. Při každém odemknutí telefonu vás naučí nové anglické slovíčko. Předposledním tipem je hra Flappy48, která kombinuje koncept 2 fenoménů, a to návykových her Flappy Bird a 2048. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci Best Dragon Live Wallpaper, čili skvělou živou tapetou s animovaným drakem.

IFTTT

Je skvělá aplikace pro zautomatizování procesů ve vašem telefonu. Aplikace funguje na systému receptů, do kterých vložíte své vlastní podmínky. Nyní si uvedeme příklady toho, co lze s aplikací IFTTT zautomatizovat. Lze například nastavit, aby se váš telefon ztlumil, když zrovna máte obchodní jednání, dále si můžete nechat automaticky zasílat upozornění o změně počasí, nastavit lze také automatické zálohování, stahování fotek ze sociálních sítí, psaní emailů, SMS apod. Představivosti se meze nekladou. Aplikace nabízí jednoduché rozhraní pro tvorbu podmínek. Pokud byste se chtěli inspirovat od ostatních, můžete zamířit do “obchodu” nejpoužívanějších podmínek (receptů). Ty si můžete stáhnout a rovnou je začít používat. Aplikaci jsme v redakci samozřejmě testovali a funguje báječně. Osobně jsem si vytvořil podmínku, která zní: Když pořídím fotografii, automaticky se zašle na můj Gmail – funguje bez sebemenších problémů.

ifttt 1 aplikace

IFTTT
Verze1.0.3
Velikost4,4 MB
4.0+
Zdarma

 

Focus Lock

Nezbývá vám moc času do odevzdání důležitého pracovního úkolu, seminární práce, nebo se zkrátka nemůžete soustředit na učení, protože si neustále hrajete s vaším telefonem? V tom případě se vydejte do obchodu Google Play a stáhněte si aplikaci Focus Lock. Díky ní můžete zamykat aplikace vašeho telefonu po libovolnou dobu. Při snaze o jejich následovné spuštění zjistíte, že je nelze otevřít do doby, než vyprší časový limit pro odemknutí. Tímto způsobem se můžete přinutit k maximální soustředěnosti na to, co doopravdy potřebujete udělat. Bez neustálého “ťukání” do telefonu se zvýší vaše produktivita.

focus lock main

Focus Lock
Verze1.0
Velikost1,1 MB
2.2+
Zdarma

 

GRE Vocab Lock

Tato aplikace nemá tak drastické účinky, co se zvyšování vaší produktivity týče, ale dokáže vaše každodenní používání telefonu využít ke studijním účelům vcelku zábavnou formou. V podstatě se jedná o zamykací obrazovku, která vás naučí nová anglická slovíčka. Při odemknutí telefonu se vám zobrazí černá obrazovka s anglickým slovíčkem. To musíte potáhnout ke správné kolonce, tedy správnému synonymu. Pokud nemáte tušení, co vybrané slovo znamená, můžete jej potáhnout směrem vzhůru (k písmenu d), čímž zjistíte jeho význam. Člověk odemkne svůj telefon průměrně  150 krát denně, tak proč si u toho nezdokonalit Angličtinu?

GRE Vocab Lock 1 GRE Vocab Lock 2 GRE Vocab Lock 3

GRE Vocab Lock
Verze1.4
Velikost1,0 MB
2.2+
Zdarma

 

Flappy48

Co vznikne, když zkombinujete 2 fenomenální Android hry – Flappy Bird a 2048? Odpověď je zcela zřejmá, vznikne Flappy48! Jedná se o novou hru postavenou na Enginu Unity, která kombinuje prvky obou již zmiňovaných her. Stejně jako ve Flappy Birdu, prolétáváte ve Flappy48 překážkami, přičemž na sebe nabalujete čísla. Když se vám podaří vzít 2 stejná čísla dohromady, dojde k jejich spojení a zvýšení vašeho skóre. Flappy48 je skvělá návykovka a i když kopíruje koncept obou populárních her, stále je to lepší než bezduché kopie Flappy Bird, kterých se po vydání originální hry objevilo na Google Play stovky.

flappy48

Flappy48
Verze1.0.4
Velikost9,7 MB
2.3+
Zdarma

 

Best Dragons Live Wallpaper

Chcete mít v telefonu na pozadí krásného animovaného draka? Umožní vám to aplikace Best Dragons Live Wallpaper. Jedná se o nádhernou živou tapetu s mnoha nastavitelnými prvky. Se free verzí můžete používat pouze základního draka + další drobné úpravy. Pokud si ovšem aplikaci plně odemknete (27 Kč), můžete si vybrat z několika draků. Také lze měnit prostředí, nebo nastavit, aby se u této tapety zobrazoval čas, datum a stav vaší baterie.

Best Dragons Live Wallpaper 1 Best Dragons Live Wallpaper 2 Best Dragons Live Wallpaper 3

Best Dragons Live Wallpaper lt
Verze1.0.1
Velikost17 MB
2.2+
Zdarma

 

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

 

Komentáře

Oskar Štejfa

z aplikace
28.4.2014 6:41

Muzu se zeptat jak najfu nejnovejsi hry primo v obchode abych vam treba mohl dat tip

BazZkillah

z aplikace
28.4.2014 7:09

GRE Vocab Lock – vypadá zajímavĕ a hned to jdu vyzkoušet. Často musím komunikovat přes net v eng a rád bych občas nepoužil překladač v tel. ale ten v hlavě :)) Dĕkuji za tip!

LukaS

z aplikace
28.4.2014 7:13

SA: v aplikaci už je místo 8 asi 20 článků,palec nahoru ale doufám že tohle není konečný číslo…?! díky

Trip

Trip 0

z aplikace
28.4.2014 7:31

No tak ten Focus Lock nevypadá špatně. Asi ho dám klukovi do tabletu. Musím ho trochu omezit. Moc často hraje. :-)

Pavel Krásný

z aplikace
28.4.2014 7:37

20 článku je super, ještě by to chtělo odkazy na obchod ;)

David

David

z aplikace
28.4.2014 7:37

Focus lock i Gre Vocab jsou parádní nápady, jen škoda že ten gre vocab není pro jiné jazyky, to by se mi hodilo víc..

Diego

Diego

z aplikace
28.4.2014 12:08

to redakce: nezobrazuje se mi tu QR code jak to mám udělat?

Diego

Diego

z aplikace
28.4.2014 12:10

v aplikaci na Android

Peernikk

Jirka Pernica 0

28.4.2014 12:49

BazZkillah: Není zač :)
Diego: O problému s QR kódy víme a současné době se jej snažíme opravit. Za dočasnou nefunkčnost se omlouváme.

Diego

z aplikace
28.4.2014 13:13

Nikde jsem na google play toho draka nenašel

marty

marty

z aplikace
28.4.2014 14:21

redakce:ten vas plugin stavkuje.. co kdyby jste si prrohledli zdrojak a našli už tu chybu ? :) (myslím si ze pisete špatně pole value kde ma byt com. a Dale..)

Peernikk

Jirka Pernica 0

28.4.2014 14:45
Kema

Kema

28.4.2014 15:58

Funguje Vám GRE Vocab? Mám SGS III VF stock, instalace proběhla, po kliknutí app jen problikne a hned spadne, nefunguje a nikde se nedá nic nastavit…?

díky

Honzaaaaaaaaaa

z aplikace
28.4.2014 17:22

Co kdyby ste se vysr*li na QR kód a prostě tam dali odkaz. 100 % funkční.
Jo a by mě zajímalo kdo jde na ten váš web a mobilem vyfotí QR kód…

Orbit09

z aplikace
28.4.2014 20:22

Minule jsem vám pochválil výběr, ale teď je ještě lepší!
Flappy48: dvě debilní hry spojené do jedné – to je vražedná kombinace, a dokonce i zábavná! FlappyBird mě po první minutě omrzel, ale tohle musím hrát pořád znova a znova.
Pak IFTTT: nejlepší aplikace svého druhu.
A ty anglická slovíčka, to je také skvělý nápad!
Dnes opravdu skvělý výběr, snad vám to vydrží :)

Peernikk

Jirka Pernica 0

28.4.2014 23:22

Orbit

Peernikk

Jirka Pernica 0

28.4.2014 23:24

Orbit09: díky moc za pochvalu. Také doufám, že se nám bude dařit vybírat ty nejlepší aplikace i nadále :).

wortos

wortos

30.4.2014 10:54

Redakce : slo by konečně udelat update na aplikaci svet androida docela me stve ze musim drzet tablet na stojato kdyz si chomentovat tak se mi prevrati obraz automaticky … dale by bylo dobre zmenit vzhled :)

RSS (komentáře k článku)