Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #24 – zamykání telefonu poklepáním displeje, hezčí ikony a parádní přehrávač filmů

Dnešní díl seriálu o nejnovějších aplikacích z Obchodu Play jako první nabídne aplikaci Knock Lock, díky které můžete zamykat váš telefon pouhým poklepáním po displeji. Následuje aplikace Line Deco s níž můžete nahradit vaše stávající ikony za nové, mnohem lákavější varianty. Naším dalším tipem je přehrávač KMPlayer s podporou nejrůznějších gest a intuitivním ovládáním. S předposlední aplikací Keedle můžete kreslit obrázky a následně je posílat svým přátelům. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci Impala, jež dokáže roztřídit fotky vaší galerie do příslušných kategorií.

Knock Lock

Říká vám něco funkce LG Knock Code? Společnost LG tuto funkci představila na MWC 2014. Díky ní můžete odemknout váš telefon pouhým poklepáním zhasnutého displeje. Aplikace Knock Lock je této vychytávce společnosti LG sice podobná, má ovšem zcela opačný účinek. Poklepáním displeje můžete telefon uzamknout. Po instalaci aplikace Knock Lock ji musíte v systému nejprve povolit, poté si zvolíte parametry plochy, na kterou budete poklepávat, abyste uzamkli vaše zařízení. Když vstoupíte do nastavení, tato plocha pro vás bude ještě stále viditelná. Po nastavení její šířky/výšky a umístění tyto parametry potvrdíte, čímž aplikaci nastartujete a nadefinovaná plocha se zneviditelní.

Knock Lock 1 aplikace Knock Lock 2 aplikace Knock Lock 3

Knock Lock
Verze1.4
Velikost811 kB
4.0+


Zdarma

 

Line Deco

Operační systém Android nám umožňuje měnit uživatelské prostředí dle libosti. Díky této skutečnosti má navrch oproti ostatním konkurenčním platformám. Obchod Play nabízí spoustu alternativních launcherů, widgetů a dalších udělátek pro zkrášlení vaší plochy. Měnit lze ovšem i ikonky (zástupce) aplikací. V tom vám pomůže aplikace Line Deco. Ta nabízí tisíce různých vzhledů ikon, kterými můžete přímo v aplikaci nahradit vaše stávající zástupce. Na výběr máte z několika tématicky odlišných balíků ikon a wallpaperů (většina z nich je zdarma). Pokud si však chcete změnit pouze některé z vašich ikon, stačí zamířit do sekce Icon a vybrat si přesně tu, která se vám zamlouvá. Ikony v této sekci jsou rozděleny do různých kategorií, jako například ikony pro obchod Play, pro galerii, facebook, kalendář apod. Přitom v každé z těchto kategorií máte na výběr z velkého množství ikon.

Line Deco 1 Line Deco 2 Line Deco 3

LINE DECO – Wallpapers & Icons
Verze1.0.2
Velikost1,3 MB
2.3+


Zdarma

 

KMPlayer

Je povedený přehrávač filmů, který dokáže přehrát snad všechny známé formáty souborů. Ovládání tohoto přehrávače je v převážné většině realizováno prostřednictvím gest. Tažením prstu do levé/pravé strany můžete váš film přetáčet, tažením prstu nahoru/dolů zase regulovat hlasitost. KMPlayer dále nabízí možnost váš video soubor buďto zpomalit (o polovinu), nebo zrychylit (až 4krát). Mezi další funkce KMPlayeru patří optimalizace poměru stran videa, podpora titulků a možnost uzamknutí aktuálně spuštěného videa.

KMPlayer 1 KMPlayer 2 KMPlayer 3

KMPlayer
Verze1.0.4
Velikost11 MB
4.0+


Zdarma

 

Keedle

Když slova nestačí, je tady Keedle. S touto aplikací můžete kreslit obrázky a následně je sdílet prostřednictvím snad všech dostupných kanálů. Při kreslení si můžete zvolit tloušťku vašeho psacího prostředku (v našem případě se jedná o prst :)), dále pak barvu pozadí a tužky. Vaše výtvory můžete následně posílat svým přátelům přes Bluetooth, Gmail, Hangouty, Skype, Facebook, WhatsApp a mnoho dalších. Keedle nabízí opravdu jednoduché rozhraní, díky kterému pro vás bude kreslení a následné sdílení hračkou.

Keedle 1 Keedle 2 Keedle 3

Keedle
Verze1.2.5-RAAVA
Velikost475 kB
4.0+


Zdarma

 

Impala

Naše aplikace na závěr je vskutku zajímavá. Když nahlédnete do vaší galerie, určitě na vás vyskočí spousta neroztříděných fotografií. Přesně v tento okamžik vstupuje na scénu aplikace Impala, která vám v telefonu udělá pořádek. Díky inteligentnímu skenování vašich souborů dokáže Impala roztřídit vaše fotografie do příslušných kategorií. Aplikace dokáže hravě rozpoznat, zda jsou fotky foceny v interiéru či venku, zda jste na nich pouze vy, vaše druhá polovička nebo přátelé a dokonce také, zda se na fotkách nachází text. Kromě rozdělování fotek do kategorií Impala automaticky přiděluje fotografiím filtry, aby vypadaly o něco lépe. Přes tuto aplikaci lze také fotky pořizovat. Pokud se už ve fotografiích vaší galerie přestáváte orientovat, je na čase vyzkoušet aplikaci Impala.

Impala 1 Impala 2 Impala 3

Impala
Verze1.01
Velikost86 MB
4.1+


Zdarma

 

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

 

Komentáře

mimar48

z aplikace
14.4.2014 8:05

Chybička – ” Díky inteligentního skenování”… Jinak já taky díky :) , dobrý výběr.

mimar48

z aplikace
14.4.2014 8:11

Ještě se trochu nemístně zeptám zkušenějších – když zde opět zaznělo focení – alternativní aplikace na focení používají i své algoritmy na zpracování dat z fotočipu nebo jsou jen jinou grafickou nástavbou? Já tipuji za á), ale nejsem si jistý… Byli by pak případně tipy na něco sofistikovaného? Děkuji.

frydas

frydas

14.4.2014 8:24

Mimar a better camera

Peernikk

Jirka Pernica 0

14.4.2014 9:06

Mimar48:Opraveno, díky. Jinak já bych spíše řekl, že a) ale raději počkáme na reakce zkušenějších :)

Jiri

Jiri

14.4.2014 10:37

Mimar: asi jak ktere. Treba camera360 (je to jen nazev, nedela to sfery) uklada na pozadi a prijde mi, ze ma vysledky kvalitnejsi. Takze za A. U HDR camery je situace nabiledni. Ruzne ty vyrobcovske varianty fotaku asi B.

mimar48

z aplikace
14.4.2014 11:19

Díky za reakce, až bude víc času, zkusím experimentovat.

Jan

Jan

z aplikace
14.4.2014 14:14

Trochu OT: Office suite za 20,- na GP

mangekiu

z aplikace
14.4.2014 15:38

děkuji za skvělé aplikáce aspoň jste my to ulehčili

bzum

bzum

14.4.2014 16:39

Tak Knock Lock určitě vyzkouším, něco podobného jsem hledal. Děkuji.

Peernikk

Jirka Pernica 0

14.4.2014 16:57

Jsem rád, že se vám dnešní výběr líbí :).

Kozaa

Kozaa

z aplikace
14.4.2014 22:53

Ahoj dekuju za aplikace nektere vyzkousim. Chci se zeptat existuje aplikace na obracenej proces s poklepanim? Myslim tim ze poklepu a telefon se probudi? Ma to LG ale tusim ze to nepujde neco takovyho.

Peernikk

Jirka Pernica 0

14.4.2014 23:08

Kozaa: taky děkuji, že čtete náš seriál. Aplikace s opačnou funkcí zatím bohužel neexistuje. Tuším, že se jedná o hardwarovou záležitost. Zatím to podporuje jen LG.

Jackal

Jackal

z aplikace
14.4.2014 23:36

no jak říká redaktor, opačné to fungovat nemůže, jedna se o ten hardware. Jedine, ze by telefon ptedstiral, ze je vypnuty černou obrazovkou, ale to je stejně k ničemu. A docela me překvapil dnes tak známý z PC KMplayer :)

JirkaTx

JirkaTx

15.4.2014 12:01

No…

Podle mne když je telefon ROOTnutý, tak se aplikace může dostat až k hardwaru, tudíž pak nemusí jít jen o nadstavbu.

Včera jsem si (po upgradu na KitKat) svoji LG G2 opět rootnul a nainstaloval jsem MOD/patch, který pomocí root přístupu hackne/upraví vestavěnou originální fotoaplikaci a poměrně záadně ji změní a vylepší:
– vyšší kvalita fotek
– rychlejší autofocus
– možnost použít vyšší ISO (1600, před modem jen 800)
– 720p 120 FPS slowMotion video
– 4K (3840×2160) video !
– HDR video

Tzn. znatelně zkvalitní fotky, zrychlí autofocus a přidá zcela nové videorežimy.

Jedná se o toto: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2548974

Nic takového originální fotoaplikace neumožňuje a neumožňuje to ani žádná aplikace na GooglePlay.

Čili podle mne rozhodně aplikace mohu pracovat přímo s hardwarem foťáku, ale:
1) Je k tomu zřemě potřeba root (i když možná ten je nutný hlavně kvůli té modifikaci vestavěné aplikace)
2) Každý telefon má HW jiný, tzn. takovéto aplikace jsou závislé na podpoře konkrétního HW a nejsou obecně použitelné (proto se s nimi taky setkáte na XDA-Developers a ne na Google Play)

RSS (komentáře k článku)