Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #23 – Launcher z Galaxy S5, rychlé sdílení a logické hrátky

Dnešní díl seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play jako první nabídne aplikaci Glimpix pro pohodlné sdílení vašich fotek s přáteli, a to v reálném čase. Následuje aplikace Galaxy Launcher, díky které můžete okusit prostředí z telefonu Samsung Galaxy S5 i ve vašem zařízení. S třetí aplikací Instago se rozhodně neztratíte, pracuje totiž s Google Mapami a neustále vám ukazuje pohled ze Street View. S předposlední aplikací Send Anywhere můžete posílat jakékoliv soubory prostřednictvím vygenerované číselné kombinace. Posledním tipem na aplikaci je logickofyzikální 3D hra Whitelight.

Glimpix Live Photo Sharing

Aplikace Glimpix dokáže sdílet obrázky v reálném čase. Po spuštění aplikace si vytvoříte vlastní album, do kterého následovně přidáváte pořízené fotografie. Po nasdílení vaší galerie stačí vybrat příjemce, jemuž pošlete unikátní link pro nahlížení. Tento odkaz lze poslat prostřednictvím několika způsobů (email, Twitter, Facebook apod.). Když na něj cílová osoba klikne, vytvoří se mezi vámi soukromý kanál, v němž se načítají fotografie. Zajímavé na celém procesu je, že druhá strana je upozorněna na aktuálně probíhající pořizování fotek. Když vás tedy aplikace upozorní na to, že odesílatel zrovna fotí, můžete v krátké době očekávat přísun nové fotky. Váš soukromý kanál také slouží jako chatovací místnost. Navíc lze jednotlivé fotky hodnotit (palec vzhůru/dolů). Glimpix je zajímavá aplikace a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Glimpix 1 Glimpix 3 android aplikace Glimpix 2 android aplikace

Glimpix Live Photo Sharing
Verze1.0.3
Velikost1,4 MB
2.3.3+


Zdarma

 

Galaxy Launcher

Do alternativních launcherů operačního systému Android nám přibyl další kousek. Jedná se o Galaxy Launcher, jenž simuluje prostředí z nově představené vlajkové lodi společnosti Samsung – Galaxy S5. Pokud uvažujete o koupi tohoto telefonu, nebo vás pouze zajímá, jak vypadá prostředí nadstavby TouchWiz, rozhodně si tento launcher stáhněte. V nastavení Galaxy Launcheru si můžete změnit velikost mřížky plochy, dále si můžete vybrat z několika scrollovacích efektů, přizpůsobit si nabídku aplikací nebo schovat notifikační lištu. Za zmínku také stojí možnost změny velikosti ikon a snadná úprava velikosti widgetů na vaší ploše. Pokud se vám líbí prostředí nadstavby TouchWiz, neváhejte Galaxy Launcher vyzkoušet.

Galaxy Launcher 1 android aplikace Galaxy Launcher 2 Galaxy Launcher 3

Galaxy Launcher (TouchWiz)
VerzeBeta2
Velikost1,0 MB
4.0.3+


Zdarma

 

Instago

Instago je aplikace, která vám poradí, jak dorazit do vámi zvoleného cílového bodu s využitím Google Street View v reálném čase. Po spuštění aplikace se vám v levé spodní části obrazovky objeví okénko s náhledem Street View. Když v nastavení povolíte funkci autorotace a budete otáčet telefonem do stran, měnit se bude i pohled Street View. Tato aplikace se vám bude hodit především v situaci, kdy se nacházíte v neznámém prostředí a nevíte, kudy dál. Pokud se tedy někdy zatouláte, nezapomeňte mít aplikaci Instago nainstalovanou.

Instago 1 Instago 2

Instago Map Street View
Verze1.9.646
Velikost1,7 MB
2.2+


Zdarma

 

Send Anywhere

Tato aplikace je opravdu skvělá. Když dojde na sdílení souborů vašeho telefonu, nabízí se spousta řešení. Send Anywhere je ovšem tak jednoduchý a rychlý, že ostatním aplikacím pro sdílení dáte košem. Po spuštění aplikace si můžete vybrat, jaký typ souboru se chystáte poslat. Po jeho výběru se vám vygeneruje šestimístná číselná kombinace, která slouží pro stažení souboru. Soubory lze stahovat buďto z prohlížeče, nebo přímo z telefonu. Stačí pouze zadat zmiňovanou šestimístnou kombinaci a potvrdit. S aplikací Send Anywhere lze posílat i několik souborů najednou. V takovémto případě je pro vás aplikace zabalí do formátu RAR. Send Anywhere zkrátka musíte mít.

Send Anywhere 1 Send Anywhere 2 Send Anywhere 3

Send Anywhere (File Transfer)
Verze4.3.18
Velikost1,9 MB
2.2+


Zdarma


84,66 Kč

 

Whitelight

Do dnešního dílu nejnovějších aplikací z obchodu Google Play jsme zařadili také jednu herní novinku. Hra je postavena na enginu Unity3D a jejím cílem je dostat se z bodu A do bodu B. Jedná se o 3D hru, ve které můžete používat 2 schopnosti, a to zmražení a stázi. V každém kole na zemi naleznete několik objektů, jejichž prostřednictvím se musíte dostat do cílového bodu. Pomocí stáze můžete tyto předměty vyzdvihnout a následně je zmrazit. S využitím povalujících se objektů a vašeho logického uvažování (a fyziky) můžete objekty uspořádat tak, abyste po nich mohli vyskočit na výše položené plochy apod.

Whitelight 1 Whitelight 2

Whitelight
Verze1.2
Velikost20 MB
2.3+


Zdarma

 

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

 

Komentáře

Mach4

Petr MišákAdministrátor 23

7.4.2014 16:22

Já dneska nic nevybral, co vy?

Game

z aplikace
7.4.2014 17:18

Nic :-\

jojo

jojo

7.4.2014 17:31

já dnes taky nic… TouchWiz je a nejhorší nadstavba a ještě si budu instalovat launcher… zlatej Nova Launcher.

bkf1

bkf1

7.4.2014 17:57

To ja radsi Holo Launcher ;-)

Wpextra

Wpextra

7.4.2014 18:23

nic moc dneska no :)

Petr

Petr

7.4.2014 19:28

Dnes asi nejslabší výběr z celého seriálu.

Dovolím si pár mých tipů (kdyby zde už na stránce byly, tak se omlouvám) a oblíbených aplikací:

Threes! – moje naprosto nejoblíbenější hra
FireChat – “třídní chat”
Finacius – nejvhodnější aplikace na zaznamenávání výdajů a příjmů
Timetable od Gabriela Ittnera – bezkonkurenční rozvrh, nutnost každého studenta
5by – pro pobavení o přestávkách a v tramvaji

Alesn

z aplikace
7.4.2014 23:25

Ja jo ten bazmek na to posilani ;)

Marek Chmiel

Marek Chmiel

8.4.2014 13:41

Já si vybral galaxy launcher.Pomocí něj jsem napodobil prostředí tounchwiz 6.Použil jsem:galaxy launcher,uccw(skin na hodiny ze Samsungu galaxy s5),tapety ze Samsungu galaxy s5,galaxy locker.Vypadá to úžasně!!!

eF

eF

8.4.2014 16:14

To nastaveni mrizky v galaxy launcheru je neco navic, nebo to umi i S5?

Marek Chmiel

Marek Chmiel

9.4.2014 7:27

To Ef: myslím si že je to tam navíc.

eF

eF

10.4.2014 23:07

Taky bych si to myslel, ale doufal jsem v potvrzeni ci vyvraceni. Doted si neumim dat jedinej rozumnej argument proc bych mel chtit S5… Tak tohle by byl prvni, byt hodne nicotnej (ale pravdou je, ze mi v alternativni launcherech, ktery problem resi, dost chybi s-planner widget). Ted uz je mi to jedno, jsem na cyanogenu, takze bez s-planneru uplne, ale tohle me na stocku mrzelo – na jednu stranu vcelku omezenej launcher, kterej mel prave tu jednu moznost, ktera mi chybi kdekoli jinde.

RSS (komentáře k článku)