Nejnovější Android aplikace z Google Play #23 – Launcher z Galaxy S5, rychlé sdílení a logické hrátky

serial 23 uvodni

Dnešní díl seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play jako první nabídne aplikaci Glimpix pro pohodlné sdílení vašich fotek s přáteli, a to v reálném čase. Následuje aplikace Galaxy Launcher, díky které můžete okusit prostředí z telefonu Samsung Galaxy S5 i ve vašem zařízení. S třetí aplikací Instago se rozhodně neztratíte, pracuje totiž s Google Mapami a neustále vám ukazuje pohled ze Street View. S předposlední aplikací Send Anywhere můžete posílat jakékoliv soubory prostřednictvím vygenerované číselné kombinace. Posledním tipem na aplikaci je logickofyzikální 3D hra Whitelight.

Glimpix Live Photo Sharing

Aplikace Glimpix dokáže sdílet obrázky v reálném čase. Po spuštění aplikace si vytvoříte vlastní album, do kterého následovně přidáváte pořízené fotografie. Po nasdílení vaší galerie stačí vybrat příjemce, jemuž pošlete unikátní link pro nahlížení. Tento odkaz lze poslat prostřednictvím několika způsobů (email, Twitter, Facebook apod.). Když na něj cílová osoba klikne, vytvoří se mezi vámi soukromý kanál, v němž se načítají fotografie. Zajímavé na celém procesu je, že druhá strana je upozorněna na aktuálně probíhající pořizování fotek. Když vás tedy aplikace upozorní na to, že odesílatel zrovna fotí, můžete v krátké době očekávat přísun nové fotky. Váš soukromý kanál také slouží jako chatovací místnost. Navíc lze jednotlivé fotky hodnotit (palec vzhůru/dolů). Glimpix je zajímavá aplikace a rozhodně stojí za vyzkoušení.

Glimpix 1

The app was not found in the store. :-(

Galaxy Launcher

Do alternativních launcherů operačního systému Android nám přibyl další kousek. Jedná se o Galaxy Launcher, jenž simuluje prostředí z nově představené vlajkové lodi společnosti Samsung – Galaxy S5. Pokud uvažujete o koupi tohoto telefonu, nebo vás pouze zajímá, jak vypadá prostředí nadstavby TouchWiz, rozhodně si tento launcher stáhněte. V nastavení Galaxy Launcheru si můžete změnit velikost mřížky plochy, dále si můžete vybrat z několika scrollovacích efektů, přizpůsobit si nabídku aplikací nebo schovat notifikační lištu. Za zmínku také stojí možnost změny velikosti ikon a snadná úprava velikosti widgetů na vaší ploše. Pokud se vám líbí prostředí nadstavby TouchWiz, neváhejte Galaxy Launcher vyzkoušet.

Galaxy Launcher 1 android aplikace

The app was not found in the store. :-(

Instago

Instago je aplikace, která vám poradí, jak dorazit do vámi zvoleného cílového bodu s využitím Google Street View v reálném čase. Po spuštění aplikace se vám v levé spodní části obrazovky objeví okénko s náhledem Street View. Když v nastavení povolíte funkci autorotace a budete otáčet telefonem do stran, měnit se bude i pohled Street View. Tato aplikace se vám bude hodit především v situaci, kdy se nacházíte v neznámém prostředí a nevíte, kudy dál. Pokud se tedy někdy zatouláte, nezapomeňte mít aplikaci Instago nainstalovanou.

Instago 1

Instago Street View Navigation
Instago Street View Navigation

Send Anywhere

Tato aplikace je opravdu skvělá. Když dojde na sdílení souborů vašeho telefonu, nabízí se spousta řešení. Send Anywhere je ovšem tak jednoduchý a rychlý, že ostatním aplikacím pro sdílení dáte košem. Po spuštění aplikace si můžete vybrat, jaký typ souboru se chystáte poslat. Po jeho výběru se vám vygeneruje šestimístná číselná kombinace, která slouží pro stažení souboru. Soubory lze stahovat buďto z prohlížeče, nebo přímo z telefonu. Stačí pouze zadat zmiňovanou šestimístnou kombinaci a potvrdit. S aplikací Send Anywhere lze posílat i několik souborů najednou. V takovémto případě je pro vás aplikace zabalí do formátu RAR. Send Anywhere zkrátka musíte mít.

Send Anywhere 1

Send Anywhere (File Transfer)
Send Anywhere (File Transfer)

Whitelight

Do dnešního dílu nejnovějších aplikací z obchodu Google Play jsme zařadili také jednu herní novinku. Hra je postavena na enginu Unity3D a jejím cílem je dostat se z bodu A do bodu B. Jedná se o 3D hru, ve které můžete používat 2 schopnosti, a to zmražení a stázi. V každém kole na zemi naleznete několik objektů, jejichž prostřednictvím se musíte dostat do cílového bodu. Pomocí stáze můžete tyto předměty vyzdvihnout a následně je zmrazit. S využitím povalujících se objektů a vašeho logického uvažování (a fyziky) můžete objekty uspořádat tak, abyste po nich mohli vyskočit na výše položené plochy apod.

Whitelight 1

The app was not found in the store. :-(

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)