Nejnovější Android aplikace z Google Play #22 – kvalitnější fotky, stylový ukazatel baterie a další

serial 22 uvodni

Dnešní díl seriálu, ve kterém si představujeme nejnovější android aplikace, je opět zpátky. Prvním tipem na aplikaci je Easy Shopping-List sloužící k vytváření nákupního seznamu ve vašem zařízení. Dále to bude aplikace Beautifull Battery Widget, která v sobě zahrnuje 6 odlišných vzhledů ukazatele vaší baterie. S třetí aplikací Maps Measure si budete moct změřit libovolnou vzdálenost na mapě. Díky předposlední aplikaci A Better Camera budete moci používat několik módů pro focení a produkovat tak kvalitnější snímky. Na závěr jsme pro vás vybrali aplikaci Bulk Rename Wizard, která dokáže hromadné změny názvů vašich souborů.

Easy Shopping-List

Doba, kdy jsme si museli vypisovat náš nákupní seznam na papír, je už dávno pryč. Chytré telefony, resp. jejich aplikace nám dokáží usnadnit život v mnoha směrech. Ukázkovým případem může být právě aplikace Shopping-List, díky které si můžete vytvořit váš nákupní seznam přímo v telefonu. Aplikace nabízí vytvoření buďto jednoduchého, nebo podrobnějšího nákupního seznamu. Při návštěvě obchodu si vytvořený seznam načtete a postupně si v něm odškrtáváte zakoupené potraviny. Ve vysouvacím menu si můžete upravit údaje o jednotlivých potravinách (statcích). Lze jim také přiřadit fotografii a vlastní kategorii. Pokud hledáte způsob, jak si usnadnit vaše pravidelné nákupy, aplikace Shopping-List pro vás bude ideální volbou.

Easy Shopping-List 1

The app was not found in the store. :-(

Beautifull Battery Widget

Beautiful Battery Widget není jen skvělý widget zobrazující stav vaší baterie, ale také vám umožní nahlédnout do statistik využití baterie v přehledných grafech. Vraťme se ale zpět k widgetu. V aplikaci si můžete vybrat z 6 tematicky odlišných ukazatelů stavu vaší baterie. Při označení konkrétního vzhledu se vám v horní straně obrazovky ukáže, jak bude tento widget vypadat v praxi. U některých widgetů se mění barva jejich výplně v závislosti na aktuálním stavu vaší baterie. Po zvolení vybraného widgetu jej stačí umístit  na vaši obrazovku. Jsme si vědomi, že obchod Google Play obsahuje nepřeberné množství podobných widgetů, i tak vám doporučujeme Beautifull Battery Widget alespoň vyzkoušet. Některé vzhledy ukazatelů baterie této aplikace totiž nejsou k zahození.

Beautifull Battery Widget 1

The app was not found in the store. :-(

Maps Measure

Aplikace Maps Measure pracuje s Google Mapami, na nichž dokáže změřit vzdálenost a výměru ploch. Aplikace nabízí jednoduché rozhraní, ve kterém můžete přepínat mezi satelitním/klasickým zobrazením map a vzdáleností/výměrou plochy. Práce s aplikací funguje tím způsobem, že tapáte na displej, čímž dochází k řetězovému spojování jednotlivých bodů. Při každém dalším spojení se vám v horní části obrazovky vypíše celkový součet dosavadní vzdálenosti. Jedná se o skvělý a hlavně jednoduchý způsob, jak měřit libovolnou vzdálenost na mapě.

Maps Measure 1

Maps Measure
Maps Measure

A Better Camera

I s horším fotoaparátem lze s dobrou aplikací vytvořit kvalitní fotky. Proto neváhejte vyzkoušet aplikaci A Better Camera. Ta nabízí opravdu vše, co byste od aplikace pro focení mohli očekávat. A Better Camera zvládá 11 módů pro focení zahrnující focení portrétu, detekci úsměvu, focení panoramat,  noční mód, odebírání objektů z fotek apod. Nechybí ani HDR, časovač nebo Widget pro rychlý přístup k focení. Aplikace je sice zdarma, za odemknutí některých funkcí ovšem budete muset zaplatit.

A Better Camera 1

A Better Camera
A Better Camera

Bulk Rename Wizard

Je aplikace pro řazení a hromadné přejmenování souborů a složek vašeho telefonu. Bulk Rename Wizard nabízí nejen jednorázové přejmenování/řazení, ale také vytvoření unikátního algoritmu, který pak lze aplikovat ve všech budoucích úkonech. Aplikace lze seřadit podle velikosti, jejich názvu, podle data poslední úpravy, velikosti apod. Při přejmenování si zase můžete vybrat ze znaků/čísel, které se do názvu souboru přidají, ale také si můžete vytvořit zcela nový název. Na první pohled se Bulk Rename Wizard může zdát jako zbytečná záležitost, když si ale někdy budete chtít hromadně přejmenovat větší množství fotek či jiných souborů, určitě si na tuto aplikaci rádi vzpomenete.

Bulk Rename Wizard 1

Bulk Rename Wizard
Bulk Rename Wizard

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)