Nejnovější Android aplikace z Google Play #21- chytré zamykání, herní výkon a další

serial 21

Další díl seriálu, ve kterém vám představujeme nejnovější Android aplikace z obchodu Google Play, je tady! Dnes vám jako první představíme aplikaci Lockdown Pro sloužící k jednoduchému zamykání aplikací vašeho telefonu. Následuje aplikace Process Monitor Widget, která nejenže monitoruje výkon vašeho telefonu, ale také slouží jako klasický Task Killer. Třetím tipem na aplikaci je vydařená živá tapeta Sparky Live Wallpaper s možností přizpůsobení podle vašeho gusta. Předposlední aplikace Link Bubble vám ušetří čas při načítání internetových stránek. Naším tipem na závěr je plugin, který zrychlí váš herní výkon. Jedná se o aplikaci Gamebooster Plugin.

Lockdown Pro

S Lockdown Pro můžete velmi jednoduše zamykat aplikace vašeho telefonu. Lockdown Pro nabízí hned několik způsobů, jak vaše aplikace zamykat. Buďto můžete používat klasickou číselnou kombinaci, nakreslit dříve zvolený vzor, nebo využít rozhraní kalkulačky, kde můžete namačkat, co se vám zachce :). Po spuštění se vám načtou všechny aplikace vašeho telefonu a rozdělí se do základních kategorií. Proto je velmi jednoduché se v nich orientovat. Samotné zamknutí probíhá prostřednictvím malinkého posuvníku, který se nachází u každé aplikace. Více jednoduché to už snad ani být nemůže. Zajímavou funkcí aplikace Lockdown Pro je tzv. “Fake Cover”. Jedná se o speciální mód, který dokáže nasimulovat fingovaný pád aplikace. Když vám pak někdo bude chtít vlézt do vašich SMS zpráv a zobrazí se mu, že aplikace přestala pracovat, nebude na první pohled patrné, že používáte aplikaci pro zamykání. Chránit si svá data je velmi důležité a s aplikací LockDown Pro to zvládne zkrátka každý.

Lockdown Pro 1 Android aplikace

Lockdown Pro - AppLock & Vault
Lockdown Pro - AppLock & Vault

Process Monitor Widget

Nejprve bude vhodné upozornit, že tuto aplikaci lze používat jen v případě, že máte Root oprávnění. Process Monitor Widget je monitorovací jednotka, která sleduje vytížení vašeho procesoru/paměti a v případě neobvykle vysoké spotřeby baterie dokáže najít viníka. Aplikace je rozdělena na 2 základní části, a to Task Manager pro sledování a vypínání všech aktuálně spuštěných procesů a aplikací a tzv. Analyzér, který dokáže monitorovat aktivitu telefonu po neomezeně dlouhou dobu. Výstup analyzéru ve formě grafů a dalších ukazatelů vám pomůže v lepší kontrole vašeho zařízení. Aplikace Process Monitor Widget nabízí poměrně rozsáhlé možnosti nastavení. Upravit si můžete její uživatelské rozhraní (barvy, témata) a také lze nakonfigurovat přidružené widgety.

Process Monitor Widget 1

3C Process Monitor
3C Process Monitor

Sparky Live Wallpaper

Je opravdu povedená živá tapeta složená z nejrůznějších objektů. Může se jednat o čtverce, kolečka, šestiúhelníky apod. V nastavení této živé tapety jim lze přidělit libovolné barvy. Dále si můžete nastavit frekvenci problikávání, počet prvků na obrazovce a mnoho dalšího. Jelikož Sparky Live Wallpaper nabízí poměrně rozsáhlé možnosti nastavení, můžete si tapetu optimalizovat tak, aby  příliš nevybíjela vaši baterii.

Sparky Live Wallpaper 1

Sparkly Live Wallpaper
Sparkly Live Wallpaper

Link Bubble

Link Bubble je velmi zajímavá aplikace. Na displeji vám zobrazí malé okénko, v němž se na pozadí načítají internetové stránky. Jakou to má výhodu? Nemusíte zdlouhavě vyčkávat, než se stránka načte a můžete spokojeně používat aktuálně spuštěnou aplikaci. Až se stránka kompletně načte, již zmiňované okénko vás na to upozorní. Když Link Bubble spustíte, dozvíte se, kolik času vám aplikace ušetřila. Tento výpočet je samozřejmě založen na orientačním čase nabíhání stránek.

Link Bubble 1

Brave Browser - Link Bubble
Brave Browser - Link Bubble

GameBooster Plugin

Jedná se o plugin do aplikace All-In-One Toolbox, jenž zvýší váš herní výkon. Díky tomuto pluginu lze vytvořit seznam her, u kterých se před jejich spuštěním vyčistí paměť telefonu. Jedná se o vcelku užitečnou aplikaci, protože jak jistě dobře víte, nevypínáním aplikací může dojít k naplnění operační paměti a následným lagům ve hře. Aby tento plugin fungoval, nejprve si musíte nainstalovat aplikaci All-In-One Toolbox. Poté nainstalujete Gamebooster Plugin, zapnete All-In-One, zvolíte záložku Tools>Plugins>GameBooster Plugin. Dlouhým podržením pluginu si můžete na ploše vytvořit jeho zástupce.

  Gamebooster plugin 1

R4pR8VrfGSgk HBT2a8LnLXHQg 8w1b48S9FagRPMbBTCustYs4Los2JYpSyPOKNdXo=w300
GameBooster Plugin
Verze 1.0
Velikost 454 kB
2.0+

X8Gli+r++9NGwAAAABJRU5ErkJggg==
Zdarma

Odkazy na poslední díly seriálu „Nejnovější Android aplikace z Google Play“

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (15)