Nejnovější Android aplikace z Google Play #94: pokročilý grafický editor, význam textů skladeb a další

android aplikace 94 hlavni

Jaké Android aplikace si dnes představíme? Jako první prozkoumáme nejobsáhlejší databázi textů skladeb v aplikaci Genius – Song Lyrics & More. S aplikací GymAce: Workout Log pak zaznamenáme naše posilovací aktivity. V třetí aplikaci Dreamify si zahrajeme na umělce a na závěr si představíme propracovaný editor fotografií Polarr Photo Editor. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play.

Genius – Song Lyrics & More

Genius je světově nejobsáhlejší databáze textů skladeb. Aplikace podporuje vyhledávání podle klíčových slov konkrétní skladby, autora či alba. Po spuštění zároveň zobrazuje, jaké skladby jsou podle Genius zrovna v kurzu. Tato, na první pohled klasická databáze, obsahuje jeden velmi zajímavý prvek, který ji odlišuje od konkurence. U většiny textů lze označit konkrétní fráze, čímž si můžete nechat vysvětlit jejich význam. Pokud umíte Anglicky, zřejmě si říkáte, že něco takového ani nepotřebujete, i tak lze ovšem najít zajímavé souvislosti, o kterých jste doposud nemuseli vědět. Díky provázanosti s YouTube si rovněž můžete všechny skladby přímo v aplikaci poslechnout.

Genius — Song Lyrics Finder
Genius — Song Lyrics Finder

GymAce: Workout Log

Náš další tip na aplikaci poslouží všem cvičákům. Ať už tedy cvičíte doma, nebo své svaly zatínáte v posilovně, aplikace GymAce by ve vašem telefonu neměla chybět. Nedílnou součástí aplikace jsou jednotlivé cvičební plány, jejichž struktura závisí pouze na vašich preferencích. Aplikace obsahuje prakticky všechny existující cviky, a pokud by vám náhodou některý chyběl, lze jej do aplikace jednoduše doplnit. Po cvičení, ale klidně i během něj, u každého cviku zadáváte počet opakování, váhu, případně i čas. Díky tomu pak při dalších tréninzích ihned poznáte, jakou váhu si u daného cviku můžete dovolit. Aplikaci nechybí historie, na jejímž základě můžete zhodnotit, jak moc se v posilování zlepšujete.

GymACE: Workout Tracker for Strength Training
GymACE: Workout Tracker for Strength Training

Dreamify

Dreamify je aplikace, která má v Google Play velmi rozporuplné hodnocení. K čemu vlastně slouží? S pomocí dvanácti uměleckých efektů lze vaše fotky přetvářet k nepoznání. Všechny efekty jsou k vidění ihned po spuštění na vzorovém obrázku. Po označení kýženého efektu jej aplikujete buďto na fotografii z galerie, nebo s ním pořídíte nový snímek. Samotné zpracování vždy nějakou dobu trvá a o jeho průběhu se můžete informovat v sekci My Images. V té jsou k vidění již zpracované fotky a pak také snímky, jenž se zrovna přetváří. Pokud vám předdefinované efekty nevyhovují, není problém si vytvořit své vlastní.

5792aef7f104fd1e44051122e6903c53?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Polarr

Ne ne, tohle není aplikace známé televizní stanice, nýbrž pokročilý nástroj sloužící ke grafickým úpravám vašich fotografií. Aplikace je rozdělena do 2 základních rozhraní. Na jedné straně (levé) jsou k dispozici nejrůznější filtry, které se po označení ihned aplikují, na té druhé jsou podrobné grafické úpravy, jejichž prostřednictvím lze upravovat parametry barevného provedení, světla, ostrosti a spousty dalších pokročilých efektů. Při práci s fotografií se můžete kdykoliv podívat, jak vypadala ještě před úpravami. Když aplikace zjistí, že jste provedli více než 10 úprav, nabídne vám uložení vašeho nastavení jakožto nového filtru. Ten lze poté snadno aplikovat na vaše další fotografie.

Polarr
Polarr

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)