Nejnovější Android aplikace z Google Play #91 – Sparta, Cortana a rychlý přístup k FB skupinám

android aplikace 91 hlavni

Jaké Android aplikace si dnes představíme? Jako první to bude oficiální aplikace fotbalového klubu AC Sparta Praha. Následovat bude aplikace Page Shortcut, který vytváří rychlý přístup k vámi odebíraným Facebook skupinám. Třetím tipem bude hlasová asistentka od Microsoftu – Cortana a na závěr si představíme aplikaci určenou ke stabilizaci časosběrných videí – Microsoft Hyperlapse. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play #91.

AC Sparta Praha

Jedná se o oficiální aplikaci fotbalového klubu AC Sparta Praha. Fanoušci tohoto klubu díky aplikaci získají rychlý přístup k informacím o aktuální sestavě týmu, exkluzivním pohledům do zákulisí týmu, on-line statistikám právě hraných zápasů a spoustě dalších zajímavostí. V nastavení aplikace lze povolit, aby vám byly zasílány push notifikace o padlých gólech, udělených kartách či dalších důležitých novinkách. Pokud tedy AC Sparta Praha patří mezi vaše oblíbené kluby, tato aplikace ve vašem telefonu nesmí chybět.

AC Sparta Praha
AC Sparta Praha

Page Shortcut

Rádi byste získali rychlý přístup k vaším Facebook skupinám, a to bez toho, abyste se museli brodit příspěvky ostatních uživatelů? V tom případě neváhejte vyzkoušet aplikaci Page Shortcut. Ta vám po spuštění a provázání se sociální sítí Facebook naservíruje všechny skupiny, které jste kdy přidali do svých odběrů. Všechny vaše skupiny můžete seřadit podle toho, kdy jste je přidali do odběrů, nebo na základě jejich jména. Stisknutím konkrétní skupiny se dostanete na její Facebook profil. Na vaši plochu si navíc můžete umístit zástupce vámi vybrané skupiny (v podobě ikony aplikace). Tím se k vašim oblíbeným odběrům dostanete ještě rychleji.

Page Shortcuts
Page Shortcuts

Cortana

Jak jistě dobře víte, společnost Microsoft má svoji vlastní hlasovou asistentku. Pro Android nedávno unikl její APK soubor, takže si ji můžete bez problémů vyzkoušet. Jak se Cortana při našem testování osvědčila? V porovnání s Google Now, které nyní podporuje většinu příkazů v českém jazyce, nijak zvlášť výjimečně. Kromě klasických příkazů pro naplánování úkolů, budíků a dalších událostí, také dokáže odpovědět na nespočet běžných otázek typu: “Jak se máš?, Máš mě ráda?” apod. To vše samozřejmě v Angličtině, neboť rozpoznávání českého jazyka zatím není podporováno. Není se ale čemu divit, zatím se totiž nejedná o plnohodnotné vydání, nýbrž o únik jakési Beta verze.

cortana android aplikace

Microsoft Hyperlapse

Další aplikace z dílen společnosti Microsoft. Microsoft Hyperlapse pro Android se ještě v nedávné době nacházel ve fázi beta. Pro vyzkoušení tedy bylo podmínkou se přihlásit do Google+ skupiny k Beta testování. Nyní je Hyperlapse dostupný ke stažení z Google Play oficiální cestou. Že vám aplikace vůbec nic neříká? Díky Microsoft Hyperlapse můžete vytvářet dynamičtější videa s výbornou stabilizací. Pokud vás zajímá, jak videa, která prošla aplikací Hyperlapse, vypadají v praxi, neváhejte zhlédnout video níže.

First-person Hyperlapse Videos

First-person Hyperlapse Videos

Microsoft Hyperlapse Mobile
Microsoft Hyperlapse Mobile

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)