Nejnovější Android aplikace z Google Play #89 – profi focení, nová čtečka a další

android aplikace 89

Jaké Android aplikace si v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play představíme? Jako první to bude Tuber, který zobrazuje pouze vámi odebíraná videa z Youtube. Následovat bude novodobá čtečka Tapito, která zvládá zobrazovat články vašich oblíbených témat i na vaší zamykací obrazovce. Třetím tipem na aplikaci je Rádio Česká, v níž lze poslouchat ty nejlepší rádia ČR. Na závěr si představíme aplikaci ProShoot, která nabídne opravdu bohaté možnosti nastavení při pořizování snímků a videí.

Tuber

Pokud často navštěvujete server Youtube, jistě jste si nemohli nevšimnout, že kromě vámi odebíraných videí se zobrazují i spousty dalších příspěvků. Jedná se o nová, doporučená či sponzorovaná videa. Aplikace Tuber s těmito nevítanými hosty hravě zatočí. Je totiž určená k tomu, aby se ve vašem hlavním streamu zobrazovala pouze videa vámi odebíraných kanálů. Po spuštění aplikace lze scrollováním dolů listovat mezi jednotlivými Youtube kanály. Rozkliknutím se dostanete do obdobného rozhraní, kde najdete odebíraná videa. Aplikace Tuber rovněž zvládá přepínání mezi vašimi Google (Youtube) účty.

0ef2e99b52d7d763c8420de07ca70af6?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Tapito

S aplikací Tapito se co nejrychleji dostanete k informacím, které vás zajímají. Aplikace vás po spuštění vyzve, abyste zvolili vaše oblíbená témata. Na základě zvolených témat vám poté aplikace servíruje ty nejzajímavější články z celého českého internetu. Jednotlivé články lze jednoduchým způsobem sdílet či uložit do oblíbených. K oblíbeným příspěvkům pak můžete přistupovat i offline. Zajímavou funkcí aplikace je možnost čtení a listování mezi články i na zamykací obrazovce. Tapito může představovat jakousi alternativu vašich klasických RSS čteček. Rozhodně ale neslouží jako plnohodnotná náhrada.

Tapito: news you want to read
Tapito: news you want to read

Radio Česká

Radio Česká vám zprostředkuje poslech většiny známých rádií z ČR. Aplikace nabízí 2 základní rozhraní – nejlepší rádio stanice a oblíbené stanice. Stanice lze rovněž vyhledávat (vepsáním jejich názvu do vyhledávacího políčka). Po rozkliknutí vybraného rádia lze stanici (potažmo aplikaci) sdílet či uložit do oblíbených. Samotné načítání rádií je velmi rychlé. V aplikaci narazíte na známá rádia, jako například Evropa 2, Frekvence 1, Hitradio Orion, Radio Impuls a spoustu dalších.

Radio Česká (Czech)
Radio Česká (Czech)

ProShoot

Aplikací určených k “profi” focení není nikdy dost. V ProShoot lze pořizovat snímky na profesionální úrovni, a to díky spoustě pokročilých nastavení fotoaparátu. V aplikaci lze fotit v několika různých režimech, nastavovat ISO, ostření, blesk, rychlost závěrky, intenzitu osvětlení (LED blesku), vyvážení bílé a mnoho dalších nastavení. Skrze aplikaci lze fotit snímky ve formátech JPEG a RAW, to vše buďto v rozlišení 16:9, 4:3 či 1:1. Tento výčet funkcí ovšem ani zdaleka nepředstavuje to, co vše tato aplikace zvládá.

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)