Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #87 – zámek aplikací, Office, notifikace a další

Pojďme pondělní ráno rozveselit nášupem nových Android aplikací. Jako první si představíme pomůcku na zamykání jednotlivých aplikací na heslo či vzor, připomeneme si Office aplikace od Microsoftu, vylepšíme notifikace v systému Lollipop a 87. díl seriálu zakončíme spouštěčem aplikací Rovers Floating Launcher.

1) Hexlock

Android v základní podobě neumí zamykat jednotlivé aplikace tak, aby k nim měl přístup pouze uživatel znající heslo či vzor. Tento nešvar lze ale velmi snadno vyřešit aplikací Hexlock, která umožní zajistit aplikace heslem či vzorem, zvládá více nastavitelných profilů, které se dokonce umí automaticky aktivovat po připojení na zadanou Wi-Fi síť. Základní verze je k dispozici zdarma, odstranění reklam vás pak přijde na 33 Kč.

2) Microsoft Word, Excel a Powerpoint

V minulém týdnu jsme se dočkali velmi důležité novinky – Microsoft uvolnil své nejznámější aplikace Office pro Android pro všechny uživatele. Nově tak mohou uživatelé mobilních telefonů upravovat tabulky v Excelu, dokumenty ve Wordu či tvořit prezentace v Powerpointu kdekoliv na cestách. Jednotlivé aplikace jsou k dispozici zcela zdarma, není nutné ani předplatné Office365, budete nicméně ošizeni o některé funkce (sledování změn, vlastní zápatí apod.).

Microsoft Word
Microsoft Word
Microsoft Excel
Microsoft Excel

3) Ticklr

Nejste spokojeni s tím, jak Lollipop zobrazuje jednotlivá upozornění? Nepřišli jste na chuť head-up notifikacím? Ticklr by mohl být aplikací, která vás zaujme. Přenese totiž veškerá upozornění nerušeně do notifikační lišty, v placené verzi si navíc budete moci nastavit také vlastní barvy pro jednotlivé aplikace. Podobný výběr platí i  v případě aktivace upozornění – sami si můžete zvolit, která aplikace bude Ticklr využívat.

4) Rovers Floating Launcher

Poslední aplikace našeho výběru usnadní práci s mobilním telefonem tak, že vám nabídne používané aplikace vždy po ruce. Po instalaci se na domácí obrazovce a následně ve všech aplikacích zobrazí nenápadná ikonka, pomocí které lze vysunout menu s předvolenými spouštěči aplikací či akcí. Tuto ikonku lze navíc prstem libovolně přesouvat po displeji tak, aby vás žádným způsobem nerušila.

Rovers Floating Launcher
Rovers Floating Launcher
Developer: SchizTech
Price: Free+

Nejnovější Android aplikace z Google Play

 

Komentáře

Hmm

Hmm

29.6.2015 7:32

Dnesny vyber je velmi slaby

Pavel

Pavel

z aplikace
29.6.2015 8:52

myslim si ,ze výběr je naopak dnes docela slušný

papaya

papaya

29.6.2015 10:00

Ten hexlock má jednu nevýhodu.
Pokud se dostanu k telefonu, který má díky této app chráněné jiné app, co mi brání v nastavení/app tuhle apku odinstalovat a dostat se tak do těch chráněných.
Převedení na systémovou app přes TB nefunguje a ani tak si nejsem jist, že by nešla vypnout (To uz se ale bavime o rootu).
Když tak mně opravte.

SeppWinkler

SeppWinkler

29.6.2015 11:09

@Papaya: Ono to je robené skôr ako ochrana pred zvedavou rodinou, kamarátmi, kolegami, nie ako super ochrana pred špionážnymi agentúrami :) Ja používam Smart AppLock a som veľmi spokojný s množstvom nastavení a prispôsobenia.

Compumegahyperglobalnet

Compumegahyperglobalnet

29.6.2015 19:22

SeppWinkler: Kolik si prosímtě bere ten Smart App Lock ramky? Ten Hexlock není špatný, ale bere si přes sto mega operační paměti! :o

dominik

dominik

30.11.2015 19:17

mam malý problem omylem sem vypnul aplikaci stahovani a tet nevim jak ji aktivovat mam mbil huawei ascend g510-100 prosim vas poradte mi kdz tak mi napiste o radu na email dominik2112@seznam.cz

RSS (komentáře k článku)