Nejnovější Android aplikace z Google Play #83 – živý stream, Microsoft Hyperlapse a další

android-aplikace-82 (0-00-00-00)

Již 83. díl našeho seriálu Nejnovější Android aplikace přivítá živé streamování videa pomocí aplikace Periscope, na videotvorbu bude navazovat také oblíbený nástroj Microsoft Hyperlapse, který vyšel nově pro Android. Pro uživatele cloudových úložišť Dropbox a Google Drive máme tip na skvělou aplikaci FileChat a nezapomněli jsme ani na vydání kancelářského balíčku LibreOffice pro Android. Pojďme na to.

Periscope

Twitter přinesl světu novou aplikaci pro Android, která má za úkol jediné – proměnit mobilní telefon ve zdroj živého streamu, který mohou sledovat úplně všichni a odkudkoliv. Jako první se Periscope dostal na systém iOS, uživatelé Androidu se dočkali bohužel až nyní. I přesto se jedná o velice jednoduchou aplikaci, která po přihlášení se do účtu Twitteru nabídne velmi rychlé a jednoduché založení streamu. Ostatní uživatelé se mohou velmi snadno připojit a živý přenos komentovat.

Periscope - Live Video
Periscope - Live Video

Microsoft Hyperlapse Mobile

Druhý tip z našeho seriálu Android aplikace také není úplnou novinkou, Microsoft Hyperlapse již totiž existuje přibližně rok. Momentálně se ale opět dočkali uživatelé mobilních telefonů s Androidem, neboť softwarový gigant uvolnil mobilní verzi. Nevíte, oč se jedná? Díky této aplikaci lze z vašich akčních videí udělat video ještě dynamičtější a zajímavější díky možnosti zrychlení videa a výborné stabilizaci. Bez těchto funkcí by zrychlená videa vypadala velmi zvláštně a trhaně, Microsoft Hyperlapse se ovšem o vše postará automaticky.

Upozornění: Abyste mohli Microsoft Hyperlapse Mobile stáhnout, musíte se nejprve stát členy komunity zde a následně potvrdit svou účast v testování zde. Do dvou hodin (ale většinou za pár minut) budete mít přístupný odkaz ke stažení na Google Play.

Microsoft Hyperlapse Mobile
Microsoft Hyperlapse Mobile

FileChat

Patříte mezi uživatele, kteří často sdílí soubory na cloudovém úložišti Dropbox či Google Drive a upravujete soubory s více uživateli současně? Pak by se vám mohla hodit tato šikovná aplikace, která umožňuje připsat poznámky a debatovat o určitých souborech na vašem úložišti. To zajistí efektivní práci se soubory a snadnou komunikaci s vašimi spolupracovníky. Aplikace FileChat je k dispozici také zdarma.

FileChat
FileChat

LibreOffice Viewer

Jako poslední tip do našeho seriálu Android aplikace se vešel také známý kancelářský balíček LibreOffice, který známe především z prostředí počítačů. Ten je prozatím spíše ve své zkušební fázi, zvládá totiž v první řadě známé soubory (odt, ods, odp, docx, xlsx, pptx apod.) prohlížet, úprava je pak pouze experimentální funkcí, kterou je nutné aktivovat v nastavení. Další funkce úprav by měly přibývat v dalších verzích, takže se nechme překvapit.

LibreOffice Viewer
LibreOffice Viewer

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)