Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #84 – skenování do PDF, vylepšené kukátko a další

Další pondělní nálož aplikací přichází. Dnes si představíme skenování do PDF pomocí Android aplikace Office Lense, proměníme běžné kukátko ve dveřích v displej pomocí DoorViewer Security Camera a vypneme vysouvací notifikace v Lollipopu díky aplikaci HeadsOff. Na závěr potěšíme také sportovně aktivní uživatele, kteří si mohou procvičit své nohy s aplikací Runtastic Leg Workout Trainer.

Office Lens

Společnost Microsoft přidává na Google Play oficiální aplikaci pro skenování dokumentů a jejich digitalizaci. Skvěle se hodí pro skenování poznámek, prezentací, vizitek, ale také třeba stvrzenek či účtů. Tato Android aplikace navíc obrázky ořízne, vylepší a text díky OCR převede do digitální podoby (bude možné v něm vyhledávat). Dokumenty lze ihned exportovat do PDF souborů.

DoorViewer Security Camera

Spousta z nás jistě bydlí v bytě, který je vybaven vchodovými dveřmi s kukátkem. Díky této šikovné aplikaci a mobilnímu telefonu lze kukátko vylepšit! Mobilní telefon stačí přichytit na dveře tak, aby čočka fotoaparátu směřovala skrz kukátko. Na displeji je pak i z větší dálky vidět, kdo se za dveřmi nachází. Aplikace dokáže videa také zaznamenávat, což se může hodit v případě častých “nehod” za vašimi dveřmi. Aplikace běží v 3denním zkušebním režimu, plnou verzi lze poté zakoupit za 27 Kč.

DoorViewer Security Camera
DoorViewer Security Camera

Runtastic Leg Workout Trainer

Společnost Runtastic stojí za velmi známým sport trackerem, který nám pomáhá při snímání a analýze našeho sportovního klání. Novou aplikací od této společnosti je Leg Workout Trainer, který pomůže procvičit především svaly na nohou. Tato aplikace v sobě ukrývá návody, počítadlo, cvičební plány i názorné ukázky cviků. Základní verzi zdarma lze za 100 Kč povýšit o 3 tréninkové úrovně, 50 tipů každý den či třeba odstranění reklam.

HeadsOff

Systém Android Lollipop přinesl nový způsob oznámení notifikací, které se vysouvají z horní lišty. Ačkoliv většina uživatelů tento způsob vítá, jistě se najdou i tací, kteří by se bez této “fičury” obešli. Právě pro ty je tu Android aplikace HeadsOff, která tuto funkci deaktivuje. V plné verzi, kterou lze zakoupit za 50 Kč, si dokonce můžete vybrat libovolné aplikace, které budou a které nebudou tento způsob oznámení používat.

HeadsOff (Android 5.0)
HeadsOff (Android 5.0)
Developer: Jawomo
Price: Free

Nejnovější Android aplikace z Google Play

 

Komentáře

občan

občan

8.6.2015 8:49

U Office Lense chybí důležitý údaj. Jak zvládá češtinu? Mám PDF Scanner a rozumí si s čj.

SeppWinkler

SeppWinkler

8.6.2015 10:35

Tak to Kukátko “nemá chybu” :) Najmä ten spôsob uchytenia sa mi páči :) Už vidím,a ako sa bude dať predkreslená a narezaná verzia dať objednať z eBay pre jednotlivé telefóny a časom pribudne aj plastová univerzálna verzia :) Ale palec hore, rozosmialo ma to :)

Shark.jd

Jan Dolejšexternista 21

8.6.2015 11:47

Občan
Zvládá českou diakritiku bez problémů, nyní jsem to vyzkoušel.

Sim

Sim

8.6.2015 13:43

nevim co obcan, ale co takhle potrenovat anglictinu – lense —> lens, v clanku i diskuzi

JBS

JBS

8.6.2015 14:30

Office Lens – na co potřebuje obyčejný skener přístup k sms, kontaktům a informaci o telefonních číslech a hovorech??
Něco jiného by tam nebylo? :-)

Artok

Artok

z aplikace
8.6.2015 17:11

JBS: Xprivacy? :D

Pavel

Pavel

z aplikace
8.6.2015 20:52

@Artok:
Proč se škrábat levou rukou za pravým uchem, že?
Stačí najít jiný scanner.

RSS (komentáře k článku)