Menu

Nejnovější Android aplikace z Google Play #80 – počasí, hraní PC her a záchrana vašeho zraku

Jaké Android aplikace na vás dnes čekají? Jako první to bude Wemple Weather pro předpověď počasí v jednoduchém, ale graficky líbivém kabátu. Následuje Remotr určený k ovládání PC her prostřednictvím mobilního telefonu/tabletu. Třetím tipem je aplikace Blink, která si klade za cíl zachránit váš zrak. Na závěr si představíme aplikaci Galaxy Button Lights, která dokáže upravit interval podsvícení senzorových tlačítek některých telefonů společnosti Samsung. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play 80.

Wemple Weather

Aplikací pro předpověď počasí není nikdo dost, nemyslíte? Wemple Weather přináší velmi jednoduché a graficky líbivé uživatelské rozhraní, v němž se zobrazuje předpověď počasí buďto na 5 nebo 14 dní. Wemple Weather zobrazuje počasí na základě vaší polohy a také lze manuálně přidělit libovolný počet lokací. Aplikace kromě teplotních ukazatelů také podává informace o aktuální vlhkosti, rychlosti větru, oblačnosti a tlaku. V nastavení lze měnit interval aktualizace či teplotní jednotky. Rovněž lze aktivovat funkci, díky které se bude počasí zobrazovat ve vaší notifikační liště. Aplikaci v současné době chybí Čeština. Je ovšem možné, že ji autor v budoucích aktualizacích doplní.

Wemple Weather
Wemple Weather
Price: Free

Remotr

Když dojde na streamované hraní, jistě si většina z vás vybaví službu GRID od společnosti Nvidia. V jejich případě probíhá veškerý výpočetní výkon na serverech společnosti. K vám se dostává pouze výsledný obraz. Aplikace Remotr rovněž zprostředkovává tento typ hraní, je ovšem postavena na odlišném principu. S Remotr si lze zahrát jakoukoliv hru, kterou máte nainstalovanou na vašem  PC, kde je hra při streamování zároveň spuštěna. Abyste tuto službu mohli vyzkoušet, je zapotřebí mít nainstalovanou nejen mobilní aplikaci, ale taký počítačový program. Při spárování telefonu/tabletu s PC se vám na mobilním zařízení objeví seznam her, které máte v PC nainstalované. Pak už pouze stačí na kýženou hru kliknout a začít hrát. Remotr nabízí rozsáhlé úpravy softwarového ovládání, díky čemuž si lze ovládací prvky přizpůsobit dle libosti.

Remotr Game Streaming
Remotr Game Streaming
Developer: RemoteMyApp
Price: Free+

Blink

Autoři aplikace Blink chtějí zachránit váš zrak, přičemž vycházejí z toho, že písmo na telefonech a tabletech je příliš malé, a proto máme nutkání sledovat displej z čím dál kratší vzdálenosti. K tomu všemu navíc zapomínáme mrkat, což je z hlediska udržení zdravých očí velmi důležité. Nedostatek “mrků” může zapříčinit vysušení očí, což vede k jejich zvýšenému namáhání a následnému zarudnutí či rozmlženému vidění. Aplikace Blink obsahuje několik profilů, u nichž si lze jednoduše nastavit, v jakých intervalech budete vyzývání k mrkání. Ať už na vašem mobilním zařízení sledujete videa, pročítáte internetové stránky či hrajete hry, Blink se vám může hodit.

Galaxy Button Lights

Tato aplikace poslouží především vlastníkům telefonů Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Měla by ovšem fungovat i na starších modelech, jako například Galaxy Note 4. Sami autoři v popisku Google Play uvádí, že funkčnost na ostatních zařízeních (kromě současných vlajkových lodí) není zaručena. K čemu vlastně Galaxy Button Lights slouží? Prostřednictvím této aplikace si můžete velmi jednoduše nastavit, jak dlouho mají svítit vaše senzorová tlačítka – Zpět a Menu. Nastavení aplikace nabízí pouze 3 možnosti. Buďto si nastavíte časový interval, po jaký mají tlačítka svítit, nebo jejich podsvícení vypnete/zapnete permanentně.

The app was not found in the store. :-(

Nejnovější Android aplikace z Google Play

 

Komentáře

Orbit09

11.5.2015 7:10

Díky, Remotr zkusím.

Radimkozak

Worepix 0

11.5.2015 7:11

Galaxy Button Lights: Vždyť to jde nastavit přímo v TouchWizu ne?

mimar48

11.5.2015 7:28

@Worepix: … ano, v základu je nastavení 1,5 nebo 6 sekund. Samozřejmě také úplně zapnout nebo vypnout.
Já osobně vůbec nemám potřebu instalovat si kvůli nastavení pár vteřin jakousi aplikaci. Schválně se ještě podívám na její požadovaná oprávnění :)

mimar48

11.5.2015 7:42

… hmm, tak aplikace – “Nevyžaduje žádná speciální oprávnění.”

Brave

Brave

11.5.2015 8:17

Bohuzel, ale S6 a S6 edge v nastaveni vubec nemaji volbu podsviceni tlacitek, takze treba me se to hodi.

mimar48

11.5.2015 8:30

Tak to je jiná, to se určitě hodí. Note 4 má ta nastavení tak, jak jsem psal výše.
Pokud ta appka má nastaveni plynulé a žádná oprávnění navíc nepožaduje – super.

František Očenáš

11.5.2015 9:43

taky zkusím remotr…….zatím všechno co sem v tomto směru zkoušel nesplnilo očekávání. ….nejblíže mojí spokojenosti byl zatím splashtop

Libor Foltýnek

11.5.2015 12:47

Worepix, mimar48 – S6 to v nastavení právě že nemá

SeppWinkler

SeppWinkler

11.5.2015 15:55

@Remotr: Zaujímalo by ma, akú môže mať niekto motiváciu hrať hru z PC, kde je vymakané ovládanie klávesnica / myš / gamepad na telefóne alebo tablete, kde stojí ovládanie hier za… …nič :)

Ňaderný výbuch

Ňaderný výbuch

11.5.2015 20:04

SeppWinkler: Ideální je to na tahové strategie, nebo izometrické RPG.
Jinak doufám že redakce se bude zajímavé aplikaci Remotr věnovat podrobněji.

RSS (komentáře k článku)