Nejnovější Android aplikace z Google Play #80 – počasí, hraní PC her a záchrana vašeho zraku

android aplikace 80 hlavni

Jaké Android aplikace na vás dnes čekají? Jako první to bude Wemple Weather pro předpověď počasí v jednoduchém, ale graficky líbivém kabátu. Následuje Remotr určený k ovládání PC her prostřednictvím mobilního telefonu/tabletu. Třetím tipem je aplikace Blink, která si klade za cíl zachránit váš zrak. Na závěr si představíme aplikaci Galaxy Button Lights, která dokáže upravit interval podsvícení senzorových tlačítek některých telefonů společnosti Samsung. To vše v dnešním díle seriálu Nejnovější Android aplikace z Google Play 80.

Wemple Weather

Aplikací pro předpověď počasí není nikdo dost, nemyslíte? Wemple Weather přináší velmi jednoduché a graficky líbivé uživatelské rozhraní, v němž se zobrazuje předpověď počasí buďto na 5 nebo 14 dní. Wemple Weather zobrazuje počasí na základě vaší polohy a také lze manuálně přidělit libovolný počet lokací. Aplikace kromě teplotních ukazatelů také podává informace o aktuální vlhkosti, rychlosti větru, oblačnosti a tlaku. V nastavení lze měnit interval aktualizace či teplotní jednotky. Rovněž lze aktivovat funkci, díky které se bude počasí zobrazovat ve vaší notifikační liště. Aplikaci v současné době chybí Čeština. Je ovšem možné, že ji autor v budoucích aktualizacích doplní.

Wemple Weather
Wemple Weather

Remotr

Když dojde na streamované hraní, jistě si většina z vás vybaví službu GRID od společnosti Nvidia. V jejich případě probíhá veškerý výpočetní výkon na serverech společnosti. K vám se dostává pouze výsledný obraz. Aplikace Remotr rovněž zprostředkovává tento typ hraní, je ovšem postavena na odlišném principu. S Remotr si lze zahrát jakoukoliv hru, kterou máte nainstalovanou na vašem  PC, kde je hra při streamování zároveň spuštěna. Abyste tuto službu mohli vyzkoušet, je zapotřebí mít nainstalovanou nejen mobilní aplikaci, ale taký počítačový program. Při spárování telefonu/tabletu s PC se vám na mobilním zařízení objeví seznam her, které máte v PC nainstalované. Pak už pouze stačí na kýženou hru kliknout a začít hrát. Remotr nabízí rozsáhlé úpravy softwarového ovládání, díky čemuž si lze ovládací prvky přizpůsobit dle libosti.

Remotr - Remote Desktop
Remotr - Remote Desktop

Blink

Autoři aplikace Blink chtějí zachránit váš zrak, přičemž vycházejí z toho, že písmo na telefonech a tabletech je příliš malé, a proto máme nutkání sledovat displej z čím dál kratší vzdálenosti. K tomu všemu navíc zapomínáme mrkat, což je z hlediska udržení zdravých očí velmi důležité. Nedostatek “mrků” může zapříčinit vysušení očí, což vede k jejich zvýšenému namáhání a následnému zarudnutí či rozmlženému vidění. Aplikace Blink obsahuje několik profilů, u nichž si lze jednoduše nastavit, v jakých intervalech budete vyzývání k mrkání. Ať už na vašem mobilním zařízení sledujete videa, pročítáte internetové stránky či hrajete hry, Blink se vám může hodit.

BLINK -Eye Care Screen Filter
BLINK -Eye Care Screen Filter

Galaxy Button Lights

Tato aplikace poslouží především vlastníkům telefonů Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Měla by ovšem fungovat i na starších modelech, jako například Galaxy Note 4. Sami autoři v popisku Google Play uvádí, že funkčnost na ostatních zařízeních (kromě současných vlajkových lodí) není zaručena. K čemu vlastně Galaxy Button Lights slouží? Prostřednictvím této aplikace si můžete velmi jednoduše nastavit, jak dlouho mají svítit vaše senzorová tlačítka – Zpět a Menu. Nastavení aplikace nabízí pouze 3 možnosti. Buďto si nastavíte časový interval, po jaký mají tlačítka svítit, nebo jejich podsvícení vypnete/zapnete permanentně.

c916aab098056880ba986b3626cc8b12?s=128&d=retro&r=G
The app was not found in the store. :-(

Nejnovější Android aplikace z Google Play

Jirka Pernica
O Autorovi - Jirka Pernica

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (10)

+ Přidat článek

Další zajímavosti

+ Přidat článek